nasiona marihuany

Jaki mały osuszacz do boksa i duży do pokoju?

Wyszukiwarka Forumowa:

Mantis

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2021
Postów
107
Buchów
13
Mam bardzo konkretne pytania.

Mam dość specyficzną uprawę, 45 l ziemi w boksie 50x50x100, mocny led, standardowa wentylacja.
Problemy z pleśnią zaczęły się, kiedy udoskonaliłem metodę i zacząłem wyjmować 140-160g z tego ustrojstwa.
Do 120g raczej nie gniło. To znaczy, głównymi winowajcami są - dużo ziemi na taką małą przestrzeń i za dużo kiełbasy (topów).
Wentylacja jest nie do zmiany w tej chwili, bo jest wbudowana, poza tym nie jest jakaś licha.

Zmiana boksa i metody nie wchodzi w rachubę, muszę ogarnąć osuszanie w ostatnich 3 tygodniach, kiedy jest ryzyko.
W pokoju z uchylonym oknem i drzwiami, latem jest spory przewiew, wilgotność 50% w dzień, w nocy pewnie koło 60%.
W boksie zależnie od fazy wzrostu, pory dnia i podlania - od 60% do 85%.
Muszę tym razem coś z tym zrobić.

- do ilu procent obniży mi wilgotność w pokoju 3,5x3,5m duży, porządny osuszacz (ale żeby nie działał bez przerwy), gdybym pozamykał okna i drzwi w pomieszczniu? Zrobi 40% bez problemu latem?
Bo jak nie da rady to bez sensu, ponieważ 50-60% mam przy otwartym oknie i drzwiach.

- czy mały osuszacz 65W 2l w boksie, obniży willgotność chociaż o 10%?
Tam się cały czas wymienia powietrze, więc nie wiem czy cokolwiek pomoże.

Dodam mocniejszy mieszak (jest trochę marny w tej chwili) i chcę coś zmontować z tymi osuszaczami, dużym lub małym, albo obydwoma na raz.
Ale tak, żeby to miało sens i dało efekty, jak z boksa zejdzie 10|%, to już będę zadowolony.
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,607
Buchów
6,982
Odznaki
11
Szukaj czegos o wydajnosci 10l/24h+ sa tansze opcje typu blyss ktos mial tutaj i mowil ze spoko albo troche drozsze ale duzo wydajniejsze pomimo podanych identycznych osiagach np master, trotec... Najwazniejsze to zeby mieszaki hulaly jak trzeba i tloczyc powietrze po za pomieszczenie z boxem.
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Polecam, bo kolega ma i daje rade w podobnym namiocie utrzymać 50-55% na flo:

Maltec DH-10000A​

go wstawiasz do boksa i będzie git, pomieszczenie zewnętrzne olej całkowicie + tak jak wyżej @druh nabuhah zadbaj o dobre mieszanko, najlepiej jedno od góry, a drugie od spodu.
 

Mantis

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2021
Postów
107
Buchów
13
Mam bardzo mało miejsca, 45l ziemi, przestrzeń całkowicie zarośnięta, trudno tam w ogóle cokolwiek wcisnąć.
Nie wepchnę tam urządzenia o wymiarach 36 x 19 x 49cm, to niemożliwe.
Maltec DH 2200 jest sporo mniejszy 24 x 13cm x 36, ale ma wydajność 700ml na dobę, a ten większy DH 10000 aż 10l.
Różnica jest spora, ciekwe czy coś tej wilgoci w ogóle ten maluch wyciągnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół