nasiona marihuany

Jaki nawilżacz powietrza?

  • Autor wątku Usunięty 81223
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 81223

Guest
Cześć i czołem, czy nawilżacz powietrza za 60-90zl z popularnych sklepów RTV/AGD będą w porządku? Lać do nich wodę demineralizowaną? Jak go ustawić? Chyba nie w środku.. bo się skroplin na roślinach i powypala lapa.. czy umieszczenie go przy wlocie pasywnym powietrza?
A co myślicie o takich higrometrach? Z Liroy'a na przykład taki za parę dyszek?

---------- Post Zaktualizowany 18:12 ---------- Data pierwszego postu 18:11 ----------

Tanich higrometrach* słownik poprawił źle
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Nawilzacz duzo nie daje , w sumie jest zbedny , ja nigdy nie uzywalen :)
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Ja mam nawilżacz (bo dostrałem) i nie nażekam, trzymam go w boxie i nic mi sie nie skrapla. Na początku miałem problem pt. wilgoć 99% i tak przez 2 dni po wylączeniu go ale to tylko dlatego, że go za bardzo rozkręciłem. teraz łednie lekko podnosi wilgoć i jest ok.
Tak jak pisze [MENTION=92011]LukexOG[/MENTION] można się bez niego obejść i też bedzie ok
 

Ativvan

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
107
Buchów
18
Cześć i czołem, czy nawilżacz powietrza za 60-90zl z popularnych sklepów RTV/AGD będą w porządku? Lać do nich wodę demineralizowaną? Jak go ustawić? Chyba nie w środku.. bo się skroplin na roślinach i powypala lapa.. czy umieszczenie go przy wlocie pasywnym powietrza?
A co myślicie o takich higrometrach? Z Liroy'a na przykład taki za parę dyszek?

---------- Post Zaktualizowany 18:12 ---------- Data pierwszego postu 18:11 ----------

Tanich higrometrach* słownik poprawił źle

Ja zrobiłem wlot pasywny z rury wentylacyjnej, i mam zamiar namaczać ręcznik i wsadzać w tą rurę :D Generalnie nie pierdzieliłbym się w to, i kupił nawilżacz, ale w boxie 50x50 i 4 doniczkach, nie mam go gdzie postawić. A nawet te najmniejsze swoje miejsca zajmują... Masz łeb i ... to kombinuj :)

Więc na potrzeby boxa - tak, taki za 60-90 zł da radę, polecałbym za to kupić jak najmniejszy jeśli masz ograniczoną przestrzeń w boxie. Jak nie, to na portalu aukcyjnym polskim na A za 90 zł (Numer oferty: 8975520724) widziałem wczoraj taki z higrostatem (nastawiasz mu zadaną wilgotność, np 70% i on jak przekroczy tą wilgotność to się wyłączy, i załączy jak spadnie poniżej tej wartości :D ) Za to jak kupisz taki który wskazuje wilgotność powietrza, to nie sugeruj się nim, i kup oddzielnie higrometr. Się swoje ostatnio naczytałem, i one przez to, że są w samym centrum tworzenia pary, mocno przekłamują często i warto mieć jakiś inny odnośnik.
 
U

Usunięty 81223

Guest
Zakupiłem prosty higrometr i nawilżacz pojemności 2L. Nawilżacz ładuje na zewnątrz, wentylator kanałowy na suficie wyciąga powietrze przez otwór pasywny na dole - to tam go właśnie postawie na minimum obroty. Zobaczymy co się będzie działo ?
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Ja mam nawilżacz EHA003 ustawiony na full mocy. Podłączyłem go pod higrostat XH-W3005 i raz na dwa dni dolewam wody a bez higroatatu musiałem co 16 godzin dolewać wody. Ustawiony na 50-60%. Bez nawilżacza mam poniżej 20% wilgotności więc była to konieczna instalacja.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Ja mam HB UH1060 i jest cacy, z pilocikiem i jakimis roznymi funkcjami, z ktorych nigdy i tak nie korzystam. model ma wrecz idealny otwor na gorze, jakby ktos konstruowal go z mysla, ze ktos tam rure wetknie:p

Co by nie bylo i tak nic nie pobije niesmiertelnej zaby od esperanzy. wytrzymala u mnie z 5 czy 6 grow na pelnych obrotach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół