nasiona marihuany

Jakie lampy wybrać do boxa 0.16??

Wyszukiwarka Forumowa:

Pompom

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2021
Postów
17
Buchów
4
@sub23 odpowiadając na Twoje pytanie, niestety nie jestem posiadaczem tych żarówek, jedynie co, to zauważyłem je w internecie i ich opis.
 

Pompom

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2021
Postów
17
Buchów
4
Kontynuując wątek, dotyczący przewodniego pytania:
firma ledam:
Czy dla takiej powierzchni lepiej jest wybrać poniższy panel, czy kilka z powyżej wymienionych już zarówek (np. 3-4 Vtac Evo) ?



 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
Kontynuując wątek, dotyczący przewodniego pytania:
firma ledam:
Czy dla takiej powierzchni lepiej jest wybrać poniższy panel, czy kilka z powyżej wymienionych już zarówek (np. 3-4 Vtac Evo) ?

Nie ma regulacji mocy oraz => 35 W 35/0,16 => 218 W/m2 : mało kapkę na kwitnienie jeśli się nastawiać na max plony z powierzchni. Ja bym go nie wybrał.

około => 350 w/m2 raczej na kwitnienie.

4x17W LSC rozmieszczone jak proponowano up. w wątku dają max światła jaki warto dawać na tej powierzchni : Tyle, że nie mogą być raczej zbyt blisko jeśli światło ma być równo bez spotów.

Można na słabszych źródłach będą mogły być bliżej : Słabszej mocy : np: ikea 5,9 W : 19 pln za dwie sztuki. 8 do 10 sztuk : od 76 do 95 PLN za ściemnialne lampki o deklaracji 136 lm/W : 2700K CRI >90 : mogą być bardzo blisko : tanim ściemniaczem regulacja mocy.


ikea-solhetta-led-5i9W-806-lm-cri-90-136-lm-w.jpg


tu wróżenie z fusów na ich temat całej nowej serii lamp w ikea. Kilka stron.


V tac evo są drogie : Mógłbyś pr. te nowe 18 o deklaracji wysokiej : także => 3-4 sztuki : 3 dadzą nie tak równomierny rozkład. Podobna syt do LSC : [ zakładam, że mają taką sprawność jak deklaracja na nowych pudełkach _ nie znam ich ]

Popatrz na V tac evolution 6,5 W u rolnika małorolnego : wyższa nieco deklaracja sprawności. Inna CCT : on ma mieszane i mało mocy na powierzchnie 0,25 m2 _ kolejny grow pod.


Te lampki z IKEA nie są tanie ale są modyfikowalne na lepsze chłodzenie łatwo i można łatwo regulować moc. Z kombinowanych źródeł to chyba teraz jedna z ciekawszych alternatyw. Szkoda, że nie tańsza z 30% przynajmniej.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,068
@sub23 A czy znane jest DLI dla konopii?
DLI to dli ;)

dzienny zintegrowany strumień fotonów

wiki =>

Normal ranges​

Outdoors, DLI values vary depending on latitude, time of year, and cloud cover. Occasionally, values over 70 mol·m−2·d−1 can be reached at bright summer days at some locations. Monthly-averaged DLI values range between 20-40 in the tropics, 15-60 at 30° latitude and 1-40 at 60° latitude.[7] For plants growing in the shade of taller plants, such as on the forest floor, DLI may be less than 1 mol·m−2·d−1, even in summer.

In greenhouses, 30-70% of the outside light will be absorbed or reflected by the glass and other greenhouse structures. DLI levels in greenhouses therefore rarely exceed 30 mol·m−2·d−1. In growth chambers, values between 10 and 30 mol·m−2·d−1 are most common.[8] New light modules are now available for the horticultural industry, where light intensity of the lamps used in glasshouses is regulated such that plants receive a set value of DLI, independent of outside weather conditions.

niech będzie, że celujemy w 45 ;)

średnia 700 daje 30 : przy cyklu 12 H i 60 przy 24.
średnia 800 daje 34,5 12/12
średnia 500 _ 21,6 12/12

etc... W 45 lepiej nie celować :lol: około 30 naśladuje letnie dni w naszym klimacie raczej.
dla 45 trzeba przekorczyć 1000 _ około
1047​
Co bez CO2 przy "fotoperiodach" się mija z celem. chyba ?? ;)

Rośliny AF. dostają podczas kwitnienia i wzrostu całokształtu jakby więcej ;) Ale chyba x2 nie plonują mimo wszystko.

Czekaj widziałem gdzieś tabelkę : migrow: popatrzmy jak ja to policzyłem a co on podał.



Howmuch-light-photos-980x980.png
Howmuch-light-Autos-980x980.png


mi dla 900 12/12 wychodzi : nie lubię zaokrągleń jeśli już to 39 raczej ??
38,88​

dla 550 i 20 h światła: tu zaokrąglenie do 40 jest lepsiejsze.

39,6​
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół