nasiona marihuany

Jakie nasiona na pierwszy indoor?

Wyszukiwarka Forumowa:

M@niek

Member
Rejestracja
Lis 23, 2017
Postów
13
Buchów
0
Witam. Przybywam z pytaniem, mianowicie - Czy dam radę jako początkujący (zupełnie 1 raz będę uprawiał) z :
- Auto Kush fem.
- Auto Chronic fem.

Marzą mi się pierwsze krzaki i wg mnie dosyć dobrze się do tego przygotowałem bo oczytałem się już chyba w ciągu miesiąca na różnych forach w różnych tematach.
Ale najważniejsze to, czy dam radę bez grow boxa z wentylem oraz specjalnymi lampami.
Planuje w***ac krzaki do szafy i tam dorzucić jakieś światło.

Prosiłbym także o jakieś rady dla leszcza w praktyce. Z góry dzięki :D
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
jeden ch*j, bierz tańsze, jak zmontujesz boksa na zasadzie światło/wentylacja i będzie odpowiednia ilość lumenów, dobra wilgotność to na pewno cos wyrośnie. czytaj czytaj czytaj
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
nie baw się w auto wsadź jakieś sezony.northern light,ak47,skunk,orange bud (selekcja skunka).myślę że na pierwszy raz będą ok.i jak już się za coś bierzesz to rób to z głową i porządnie.chociaż boxa zbij normalnie ewentualnie szafę przerób.jakiś mylar etc a nie tak o do szafy. no i czytaj dalej forum.pozdro i powodzenia
 

M@niek

Member
Rejestracja
Lis 23, 2017
Postów
13
Buchów
0
Czyli myślicie że w pustej szafie z jakąś lampą nie da rady ? I dlaczego nie automaty, podobno proste w uprawie, plony może nie są ogromne ale jak na pierwszy raz autoflo może się przydać, poza tym według mnie to będzie dobre ćwiczenie na przyszłość. Oprócz tego, macie jakieś doświadczenia z automatami ? Ciekawi mnie ilość plonów podane przez producenta do rzeczywistych.
 

Dutch Joint

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2015
Postów
598
Buchów
2
bo jezeli nie masz nie masz doświadczenie to jak coś spie****isz to automaty mogą się tak bardzo niezregenerować i odbije się to na plonie.
Ja polecam też ci sezony, jakiego to już zalezy od tego co preferujesz, Sativa, idnica, haze, kush a może coś po środku.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Misiu 'kolorowy' :D dobrze Ci tutaj koledzy radzą! :) Automat nie wybacza błędów - spieprzysz coś przez nieuwagę (a najpewniej przez jej nadmiar) i zostaniesz z karłem, który zaraz zakwitnie i ostatecznie plon jaki da będzie śmiesznie mały. Zerknij do fotorelacji z mojego podpisu - pierwszy indoor - AK47 pełnosezonowa odmiana. Zobacz co można uzyskać poświęcając sezonowej roślinie nieco uwagi. :sunny:

Zaletą auto jest stosunkowo krótki czas uprawy, ale odmiana sezonowa też może być szybka - kwestia przyjętego treningu, oświetlenia i długości wega. Więc w czym problem? Zmienić światło z 18/6 na 12/12 to przecież żadna sztuka. Pomyśl tak: w swoim boxie to Ty jesteś bogiem - decydujesz o wszystkim. Jeśli coś pójdzie z początku nie tak jakbyś chciał, to po prostu mając sezona poczekasz ze zmianą FP na 12/12, aż roślinka dojdzie do siebie / podrośnie. Stracisz najwyżej dwa tygodnie. Odmiana auto zakwitnie nie dając Ci szansy na taki manewr i w najgorszym razie będziesz w plecy z całym czasem poświęconym dotychczas na grow . Obcecnie sam mam automaty ale tylko dlatego, że muszę świecić 23/1 całą uprawę - wolałbym jednak sam decydować kiedy roślina ma zakwitnąć.

Zastanów się dobrze nad wyborem, a najlepiej przyłóż się do wykonania boxa/szafy i daj roślinie najlepsze możliwe warunku wzrostu - na pewno trud się opłaci... bez względu na to co ostatecznie wybierzesz :yeahh:
 
Ostatnia edycja:

Bor

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
76
Buchów
0
Obcecnie sam mam automaty ale tylko dlatego, że muszę świecić 23/1 całą uprawę

Hehe, znam ten ból. Czy czasem nie zauważyłeś, że dzięki temu rosną szybciej/większy plon?

M@aniek, przede wszystkiem nie zaniedbaj filtracji zapachu, to jest kwrua, absolutna podstawa.

P.S.
Ja mimo wszystko polecam jednak automaty na pierwszy raz ;-)
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Nie zauważyłem, bo to moje pierwsze automaty indoor i nie mam porównania z innym FP. Jedni mówią, że im więcej światła tym lepiej, inni że roślina (AF) też człowiek i odpocząć musi... :p
Przyznać jednak muszę, że Lowrydery u mnie trochę wyrosły ponad te 'ustawowe' 30cm wysokości i powoli dobijają do 50cm, a na brak światła pod HPSem raczej nie cierpią, więc kto wie...

Pozdrawiam!
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Skromnie się wypowiem,że nasiona jak i fotoperiod są tu drugorzędną sprawą...
Zapewnij minimalne warunki hodowli a zbierzesz plon.
Wiem,bo też tak myślałem i...niestety : pierwsze 10 pestek kusha:wykiełkowały wszystkie,ale już następnego dnia ugotowało się na parapecie 7...az pozostałych 3 w na szybko zaimprowizowanym "boxie" po miesiącu została mi garść suchych badyli !
Daremny trud i płonne nadzieje...szkoda ale tylko czasu,nic więcej.
Nie powielaj tego.Wiem jak to jest:niecierpliwość.Ale lepiej zrób to jak należy.Poczekaj,odłóż trochę $,poczytaj,podpatruj,pytaj a efekty będą wcześniej czy później.Muszą !
powodzenia
 

M@niek

Member
Rejestracja
Lis 23, 2017
Postów
13
Buchów
0
Uparty jestem i nic z tym nie zrobię, przed chwilą przyszła do mnie paczka z thc-thc z Auto Kushem od Female Seeds. Moim zdaniem oczytany jestem konkretnie i pomysłów też mam kilka ale nie wiem do końca jak to będzie. No ale cóż, człowiek uczy się w większości na własnych błędach. Dzięki za rady i prawdopodobnie następny krzaczor to będzie jakaś sezonówa. Narazie mam nadzieję żeby chociaż te 20 g wyszło, producent twierdzi że 50-60 powinno być..
 

Mafia1312

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2016
Postów
89
Buchów
0
A boxa jakiegoś sklepałeś czy tak jak mówiłeś do szafy i "jakieś" światło. Bez tego ni hu hu zapomnij o 20 gietach bez boxa. Takie życie, jak coś robisz to rób to porządnie bo szkoda pestek, czasu, prądu i nerwów.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Przy okazji zmień sklep z pestkami następnym razem bo wybrałeś jeden z chujowszych :D
 

M@niek

Member
Rejestracja
Lis 23, 2017
Postów
13
Buchów
0
Śmieszek420, mówisz tu o sklepie skąd zamawiałem czy producencie? A boxa powiedzmy ze starałem się zrobić jak najlepiej. Ale czy da tu radę bez jako takiej wentylacji ?
 

Mafia1312

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2016
Postów
89
Buchów
0
Nie, upieczesz te biedne roślinki. Chciałbyś żeby ktoś Cię zamknoł w bagażniku z włączonym halogenem ? No właśnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół