nasiona marihuany

Jakie pH wody jest najbardziej odpowiednie?

Wyszukiwarka Forumowa:

Al_Bundy

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2022
Postów
47
Buchów
40
Znalazłem w sieci różne dane na temat odpowiedniego pH wody pod uprawę marihuany. Źródła podają dość rozbieżne informacje. Przykładowo książka Bernarda Wyjadłowskiego pt."Wszelka wiedza o Mary Jane" podaje, że najbardziej odpowiednim pH dla rozwoju i przyrostu masy owoców jest pH o wartości od 6,5 do 7 a zarazem przestrzega aby nie dopuścić do tego by pH znalazło się w okolicach 5,5 ponieważ może to doprowadzić do zatrzymania procesu wchłaniania innych ważnych np. tj. magnez. Z kolei inne źródło podaje, że pH 5,5-6,2 jest idealnym pH dla rozwoju naszych roślin.

Stąd też moje pytanie a może nie tyle co pytanie a chęć wysłuchania osób, którzy są bardziej doświadczeni w tym temacie. Jakie pH wody jest najbardziej odpowiednie dla naszych roślin w poszczególnym stadium wzrostu?
 

Al_Bundy

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2022
Postów
47
Buchów
40
Myślicie, że pożywka ze stałym pH np. 6.5 nie wpływnie w jakikolwiek sposób na wchłanianie składników odżywczych? Czytałem że dobrą opcją przy podlewaniu jest zachowanie pewnego rodzaju fluktuacji tj. raz podlewamy podlewamy roztworem o pH 6,6, a drugim razem o pH 6,3
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Przerost formy nad treścią... Szczególnie jak podlewasz kranówką która długo nie utrzyma zadanego pH
 

Al_Bundy

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2022
Postów
47
Buchów
40
Przerost formy nad treścią... Szczególnie jak podlewasz kranówką która długo nie utrzyma zadanego pH
Po prostu byłem ciekawy? Są różne dane, różne opinie, próbuję zebrać je w całość i znaleść ten „złoty środek”.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Nie, dodając odpowiednie sole mineralne. Wiadomo, że wychodząc z wody to byłoby łatwiej zrobić bufor, ale z kranowy też się da. W sumie kranowa sama w sobie jest buforem i dlatego po regulacji pH wraca do innej wartości po jakimś czasie.

Po***ane gówno ta chemia roztworów wodnych, ale wszystko da się wyliczyć za pomocą kilku wzorów.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół