nasiona marihuany

Jakie szkodniki ,co robić ?

  • Autor wątku Usunięty 82370
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 82370

Guest
Witam serdecznie. Roślinka rosnąca na zewnątrz,do zborów zostały max 3 tygodnie ( może mniej).Od 2-3 tygodni liście są w coraz gorszym stanie ,szkodniki,których nie umiem zidentyfikować.Patrząc przez lupę widać pojedyńcze sztuki w kolorach : białym,jasnozielonym,brązowym,więc już sam nie wiem ,czy to przędziorki ,czy mszyce ,czy inne paskudztwoPotraktowałbym mydłem potasowym bo działa na wszystkie,ale to ostatna faza kwitnienia ,więc ponoć nie można ...?Co zrobić ? Przeczekać ? Pojedyńcze liście gąbka wycierać ? Nie chce stosować chemii.Szybsze zbiory chyba nie wchodzą w grę? To moja pierwsza uprawa ,nie wiem co robić...
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Witam serdecznie. Roślinka rosnąca na zewnątrz,do zborów zostały max 3 tygodnie ( może mniej).Od 2-3 tygodni liście są w coraz gorszym stanie ,szkodniki,których nie umiem zidentyfikować.Patrząc przez lupę widać pojedyńcze sztuki w kolorach : białym,jasnozielonym,brązowym,więc już sam nie wiem ,czy to przędziorki ,czy mszyce ,czy inne paskudztwoPotraktowałbym mydłem potasowym bo działa na wszystkie,ale to ostatna faza kwitnienia ,więc ponoć nie można ...?Co zrobić ? Przeczekać ? Pojedyńcze liście gąbka wycierać ? Nie chce stosować chemii.Szybsze zbiory chyba nie wchodzą w grę? To moja pierwsza uprawa ,nie wiem co robić...
Siema, te kolory to pewnie stadium rozwoju robala. Możesz spróbować delikatnie emulpar spray ma szerokie spektrum i byle dotrzymały do ścinki :)
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Dadzą radę, już w tym stadium nic sensownego nie zrobisz. Pozostanie jedynie czekanie, uważaj na plechę, bo jak liście zniszczone łatwo wchodzi.
 
U

Usunięty 82370

Guest
Dzięki za odpowiedzi .A jakby liście każdy z osobna wodą poprzecierać to nic już nie da ?
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Nie dałeś zdjęcia więc nie wiadomo co to jest, larwy mogą być w ziemi ale jak masz czas to walcz :)
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Wyglądają na wciornastki, jak nie chcesz pryskać potasowym to kup swirski ulti-mite, nie wybije ich wszystkich ale pozowala kontrolować populację na poziomie nieszkodliwym przynajmniej u mnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół