nasiona marihuany

Jest już robot automatycznie podlewający DIY

Wyszukiwarka Forumowa:

karaska

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2009
Postów
361
Buchów
0
Siema indorowcy!
Możecie sobie sami zbudować robota do podlewania roślin.

http://techtrendy.pl/title,Rosliny-ktore-same-sie-podlewaja,wid,14803298,wiadomosc.html?ticaid=5ee67

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F5xIRIXLrbA[/youtube]


Rośliny, które same się podlewająZapewne nie raz zastanawiałeś się, co zrobić z roślinami podczas wyjazdu na wakacje. A gdyby kwiaty pobierały wodę dokładnie wtedy, gdy tego potrzebują?
Pewnie pukasz się w głowę, gdyż wiesz, że od lat twoja paprotka wysysa wodę z podstawki. Jednak jak zapewnić dobre nawilżenie gleby podczas kilkutygodniowego wyjazdu? Możesz dać klucze sąsiadom i poprosić ich, by dbali o twoje roślinki, ale nie każdy ma taką możliwość. Na szczęście Randy Sarafan znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu: majsterkowicz skonstruował urządzenie na bazie Arduino, które będzie podlewać twoje kwiaty dokładnie wtedy, gdy będzie to konieczne. Ty nie kiwniesz nawet palcem. Jak działa ten sprzęt?
W tym małym pudełeczku ukryto płytkę kontrolną Arduino, która zmierzy poziom wilgotności gleby i za pośrednictwem pompy dostarczy do doniczki wodę, gdy ziemia stanie się zbyt sucha. Twoim jedynym zadaniem będzie dopilnowanie, by zbiornik na wodę połączony z pompką był pełny. Gdy już wypełnisz wiadro litrami wody, będziesz mógł w spokoju udać się na zasłużone wakacje.

Nigdy nie bawiłeś się lutownicą i obawiasz się, że nie dasz sobie rady ze stworzeniem takiego gadżetu? Nie ma powodów do obaw, Randy Sarafan napisał przejrzysty poradnik, który wyjaśni ci krok po kroku, co powinieneś zrobić, by zbudować swojego pierwszego robota do podlewania kwiatków.
Instrukcję znajdziesz na stronie:
http://www.instructables.com/id/Self-Watering-Plant/
.
 
Ostatnia edycja:
G

Guest

Guest
prostota takie cos to ja juz 5 lat temu miałem :)
moze nie komputerowy ale działał na czasomiez mechaniczny i pompke od akwarjum :) wszystko kupione w markecie budowlanym ;)
ale moze komus sie przyda taki filmik ;)
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół