nasiona marihuany

Kiełkowanie! Od nasionka, przez sadzonke do krzaka :cheers:

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

krokY

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2006
Postów
19
Buchów
0
Założylem ten temat zebyście pisali wasze sposoby robienia z małej pieknej pestki dorodnego krzaka. A przy okazji bardziej co bardziej doświadczeni hodowcy żeby skomentowali zaprezentowane metody.
Moja jest taka.
- na 24-48h do wody i do szafy. (Ja wykorzystuje mineralke)

- po tym czasie miseczka mokra wata i na to klade speczniała i lekko juz popekane pestki zeby wykielkowaly. Tu z czasem rożnie, od kilku dni po kilkanascie. Ogolnie chodzi o to zeby z pestki wydobyl sie wasik tak z 1cm dlugi. Całosc oczywiscie przebiega w egipskich ciemnościach w temperaturze pokojowej 20-25 C

- jak juz ma wasika ładnego to [kula w łep i do piachu :p] do ziemi jakos na 1cm głebokości. Ustawiamy to w miejscu gdzie jest światło. Moze byc parapet ale trzeba przenosic tak zeby przynajmniej z 6h swiatła dziennie bylo ale oczywiscie im wiecej tym lepiej. Jak ktos ma boxa to mozna do boxa. Ja dla lepszego efektu na ziemie zakladam gore od butelki zeby zrobic "greehouse effect" - podobno pomaga.

Co wy o tym sadzicie? Ta metode znalazlem na jakims polskim serwisie o Zetce. Nie pamietam tylko jakim :p
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
a ja sądze ze zadługo moczysz nasiona mi zazwyczj 3h wystrcza
ja robie duzo metod na kiełkowania ale zazwyczaj jedna jest fajna wiore gurną czesc tuby na płyty cd taka na 10 sztuk zalewam troche mineralki poczym kłade chusteczki tak aby mokre za***y z połowe tuby potem wkładam nasiona przykrywam je chusteczkami tak do konca tuby prwaie do konca potem zalewam mineralke tak zeby nie pływało a były mokre poczym wkładam gdzies gdzie jestm minimu 20*C i po około 3 dni juz wsadzam keiłki w ziemie
 

Radzio

Active member
Rejestracja
Mar 27, 2006
Postów
27
Buchów
0
A ja slyszałem o takim sposobie 12-24h do wody po tym okresie wsadzamy nasionko do ziemi na miejscówce i tylko czekamy nawozimy pielengnujemy itp. To chyba najlatwiejszy sposub i podobno dobry. Ja w tym sezonie z niego skorzystam.
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,067
Buchów
425
Sposob jak dokladnie kielkowac jest juz na forum, bodajże opisal go Scun lub koyot, Jest najlepszym mozliwym sposobem
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
owszem, ale :) wydaje mi się, że włożyć pestki pomiędzy warstwy mokrych chusteczek i wsadzić do woreczka foliowego, z niewielką ilością powietrza zakleić i położyć w ciepłe miejsce (więcej niż 21 C.) Zrobiłem tak na próbę z jednym sionkiem wykiełkował w 2 dni - kiełek miał z 1,5 cm. Wydaje mi się najwydajniejszym sposobem. :scratch: :scratch:
 

MASTERIO

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
296
Buchów
0
Ten sam sposob widzialem na jedym z filmow how to grow i powiem ze sie sprawdza ...
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
"Marijuana - Guide To Growing Cannabis" - tutaj jest , w skuteczności utwierdziły mnie jeszcze opinie na zagranicznych forach, no to przetestowałem.

Wszystkie sposoby są dobre.. które doprowadzają pestki do kiełkowania :alien:
 

krokY

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2006
Postów
19
Buchów
0
quakemind napisał:
Sposob jak dokladnie kielkowac jest juz na forum, bodajże opisal go Scun lub koyot, Jest najlepszym mozliwym sposobem

A moglbyś podać linka do tego posta?
 

krokY

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2006
Postów
19
Buchów
0
Dzieke :cheers:


Dodane po 5 minutach:

Tam nic nie ma ciekawego :p
 

hlor

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
127
Buchów
2
Ja laduje do talezyka 2 serwetki nasiona i jedna serwetke no i to wszystko zalewam mineralka i gitara. Jest tylko problem bo trzeba regularnie podlewac.
 

MaoVi

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2005
Postów
224
Buchów
0
Nie musicie o wszystko pytac omg, nie wiecie nawed jak nasionka wykielkowac jak takie z was ogrodniki to nie dla was ta robota....!! Co bedzie puzniej nie opierda*** nikogo za lamerstwo, tylko prosze was o odrobine wlasnej inwencji, zrobcie chociarz jedna rzecz po swojemu.....
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół