nasiona marihuany

Kiedy ścinać tego potworka?

Wyszukiwarka Forumowa:

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Siemanko! Mam dosyć ważną sprawę, a mianowicie - kiedy go ścinać?
Liści już dosyć dużo nie ma, bo uschły i odpadły. Jest to zresztą końcówka kwitnienia, więc nie bardzo się tym przejmuje.
Ale dosyć ciężko mi określić kiedy go ściąć, gdyż lupą [40/50x przybliżenie] nie jestem w stanie dojrzeć za bardzo trichomów.
Jest ktoś w stanie podac mi orientacyjnie ile jeszcze zostało?
Z góry dzięki!!
PS. zdjęć nie umiałem wrzucić na galerię, bo limit jest 2MB, a zdjęcia 3MB każde. Więc zmniejszyłem jakość

 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Najlepszym rozwiązaniem jest lupa do oceny trichomów ale jak masz z tym problem to z mojej obserwacji wyszło że jak główne topy nie produkują już nowych białych włosków i nie puchną to już można ścinać ale mozesz też jeszcze zaczekać z 7-10 dni dłużej. U mnie tak właśnie było i raczej nigdy nie jest tak że wszystkie kwiaty na całej roślinie dochodzą w tym samym momencie. Dlatego ja ścinałem gdy główne szczyty były mleczno-bursztynowe 40/60 % a dolne wtedy zawsze będą mniej dojrzałe i będą akurat. Ale to moje zdanie po pierwszych kosach w boxie. Może zaczekaj jeszcze na opinię bardziej doświadczonych growerów. Ale każdy ci powie raczej że tylko podgląd makro trichomów jest skutecznym sposobem sprawdzania kiedy ścinać. Ja bym zostawił jeszcze je 7-14 dni i jak zobaczysz że już nie wyskakują nowe białe kudły to jużnie podlewał suszył glebę pod lampą 2-3 dni i jeszcze potem ciemnia 48h i kosa.
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Najlepszym rozwiązaniem jest lupa do oceny trichomów ale jak masz z tym problem to z mojej obserwacji wyszło że jak główne topy nie produkują już nowych białych włosków i nie puchną to już można ścinać ale mozesz też jeszcze zaczekać z 7-10 dni dłużej. U mnie tak właśnie było i raczej nigdy nie jest tak że wszystkie kwiaty na całej roślinie dochodzą w tym samym momencie. Dlatego ja ścinałem gdy główne szczyty były mleczno-bursztynowe 40/60 % a dolne wtedy zawsze będą mniej dojrzałe i będą akurat. Ale to moje zdanie po pierwszych kosach w boxie. Może zaczekaj jeszcze na opinię bardziej doświadczonych growerów. Ale każdy ci powie raczej że tylko podgląd makro trichomów jest skutecznym sposobem sprawdzania kiedy ścinać. Ja bym zostawił jeszcze je 7-14 dni i jak zobaczysz że już nie wyskakują nowe białe kudły to jużnie podlewał suszył glebę pod lampą 2-3 dni i jeszcze potem ciemnia 48h i kosa.
Noo właśnie trochę mnie dziwi to, że włoski są dalej ,,białe" a nie brązowe - teraz jest jakoś 60%/40% z przewagą dla brązowych. Ale z mojego dosyć ubogiego, ale jednak, doświadczenia wynika, że jeszcze nie jest gotowy. Ale no nie wiem :/
Dlatego czekam na kogoś doświadczonego, żeby mógł mi pomóc!
 

radecky94

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
64
Buchów
3
Odznaki
1
Jak jesteś cierpliwy to poczekaj 2 tygodnie i kos . Tydzień minimum .
 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Nie ma co się spieszyć ze ścinką. Najwięcej masy kwiaty łapią przez ostatnie 2 tygodnie. A jak je obserwujesz to raczej nie przegapisz tego i z dnia na dzień nie będzie 100% bursztynowych trichomów ;)
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
kurcze ja mam lupe ok 30% i jestem w stanie obczaic czy sie bursztynuja czy sa mleczne moze swiatlo masz slabe i dlatego nic nie widzisz
na moje oko 10 dni bym czekal
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół