nasiona marihuany

Kiedy przejść 12/12

Wyszukiwarka Forumowa:

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Siema , jestem początkujący i proszę nie hejtowac , moja roślinka ma już półtora miesiąca (stała na balkonie cały ten czas) od kilku dni jest w boxie na lampie LED 45w mało ale kupiłem już 100w LED marshydro ts600. Nie mam pojęcia jak przejść na ten cykl 12/12 czy ja sam sobie wybieram kiedy ma przejść czy są jakieś oznaki na roślinie?







 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,014
Buchów
4,833
Odznaki
9
Słabo to wyglada jak na 45 dzień.
Po co wycinasz wiatraki?
Przełączysz kiedy chcesz, z tego i tak już zadowalającego plonu mieć nie będziesz.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,963
Buchów
969
Odznaki
3
Ile masz litrową doniczkę?
 

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Słabo to wyglada jak na 45 dzień.
Po co wycinasz wiatraki?
Przełączysz kiedy chcesz, z tego i tak już zadowalającego plonu mieć nie będziesz.
No jak na pierwszą roślinkę to i tak się nie spodziewałem dużych plonów.

Wiatraki czyli liście po co ucinalem?
 

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Ale to się przechodzi na cykl 12/12 według uznania czy jak ?
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,014
Buchów
4,833
Odznaki
9
Wiatraki. Na tym etapie nie wycina się żadnych liści
 

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Wiatraki. Na tym etapie nie wycina się żadnych liści
No bo czytałem gdzieś tam , że jak się ucina wiatraki to lepsze światło dochodzi do dolnych części roślinki i tego był tylko powód, ale już będę wiedział na przyszłość że nie obcinać, ale to w boxie w ogóle się nie ucina?

Czyli mówisz żeby przejść już na cykl 12/12 ? I co wyjdzie to wyjdzie?
Masz może jakieś wskazówki jak sprawdzić w którym dokładnie momencie robić takie przejście?
 

DanishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2012
Postów
439
Buchów
40
Hej, tak to Ty wybierasz kiedy przełączyć na indukcje. Indukcja trwa od 5-10dni. Roślina po tym czasie (zazwyczaj) pokazujà pre-flowery. Kiedy przełączyć? Zależy od wysokości pomieszczenia uprawowego, bądź czasu w jakim chcesz się wyrobić. Pamiętaj, po przejściu na indukcje i pierwsze tygodnie flow, roślina jeszcze idzie w górę jakieś 30-50% policz max wysokość lampy, dodaj margines 10cm+ i będziesz wiedział kiedy przełączyć. Fajnie jak zamiast tylko światła, podałbyś informacje o odmianach jakie posiadasz, ziemi, i warunkach w boxie, temperatura, rh itp.
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,014
Buchów
4,833
Odznaki
9
No bo czytałem gdzieś tam , że jak się ucina wiatraki to lepsze światło dochodzi do dolnych części roślinki i tego był tylko powód, ale już będę wiedział na przyszłość że nie obcinać, ale to w boxie w ogóle się nie ucina?

Czyli mówisz żeby przejść już na cykl 12/12 ? I co wyjdzie to wyjdzie?
Masz może jakieś wskazówki jak sprawdzić w którym dokładnie momencie robić takie przejście?

Ja usuwam wiatraki po indukcji i tylko wtedy, gdy zasłaniają inne główne topy. Poza tym z głową, jakieś pojedyncze i to w przypadku, gdy nie bardzo jest możliwość ich nagięcia.

Hej, tak to Ty wybierasz kiedy przełączyć na indukcje. Indukcja trwa od 5-10dni. Roślina po tym czasie (zazwyczaj) pokazujà pre-flowery.
Indukcja z pestki trwa około 14 dni niekiedy dłużej w zależności od odmiany.
Preflowery pokazują się niezależnie od zmiany światła. Jak pociągniesz długi weg to i tak się pojawią.

Kiedy przełączyć? Zależy od wysokości pomieszczenia uprawowego, bądź czasu w jakim chcesz się wyrobić. Pamiętaj, po przejściu na indukcje i pierwsze tygodnie flow, roślina jeszcze idzie w górę jakieś 30-50% policz max wysokość lampy, dodaj margines 10cm+ i będziesz wiedział kiedy przełączyć.

Tu też zależy. Sativy mogą podwoić wysokość, Indica nie musi dużo podrosnąć.

Podaj wymiary tego boxa, co masz za podłoże, jakie nawozy itp.
 

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
-Boxa mam 60cmx60cmx140h.
-Światło od jutra - Mars-Hydro ts600 100W (panel)
-Temperatura: 27-30 Wacha się trochę
-Wilgotność: 50-60%
-Smart bag CO2 z dwutlenkiem węgla
-Ziemia: Canna Terra Professional
-Wiatrak: średnica 15cm moc 15W
 

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Co do nawozów to nic nie dawałem, dopiero kupiłem to: Advanced Nutrients BIG BUD 250ml | kwitnienie.
I teraz moje kolejne pytanie od kiedy mam podlewać tym nawozem ?
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,014
Buchów
4,833
Odznaki
9
Jak masz taki box to jesz dużo za wcześnie na przełączanie.
Gdybym to ja miał taki krzak to chyba bym zaczął od nowa.
ta ziemia dla siewki to zabójstwo. To się nadaje do przesadzania krzaków a nie do siania pestek.
co2 możesz sobie odpuścić.
Co to za odmiana?
Nawozy lej jak będą niedobory, ta gleba spokojnie wystarczy na cały weg.
Wydaje mi się ze to przez to światło tak ch***wo rosnie, jak będziesz miał Mars to dawaj go od ręki, świec 16/8 przez tydz i zobacz czy będzie poprawa(powinna być).
Nie przelewaj jej za dużo, najlepiej sprawdzaj wagowo. Jak ciężka to nie lej jak lekka to daj litr czystej wody.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół