nasiona marihuany

Kiedy przejść 12/12

Wyszukiwarka Forumowa:

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Co? Czemu jego na minę pchasz? Części w aucie też wymieniasz jak już się całkowicie rozwali?
A Ty ładujesz nawozy na pale? Ma nawóz mineralny a nie oganike. Poza tym nawozy się stosuje wtedy, kiedy potrzeba. Druga sprawa to sprawdz sobie jaka ma ziemie.
Konto od 12 r a brak elementarnych podstaw. uważasz, ze niedobory z dnia na dzień ***na jak grad z nieba, tak że krzak zdechnie ?
 
Ostatnia edycja:

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
To co mam zrobić? Jak wstawię lampę marshydro. Poczekać tydzień i zobaczyć na efekty? Czy ja od razu wyrzucić i zacząć od nowa projekt jakiś inny ?

Odmiana critical.
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
To co mam zrobić? Jak wstawię lampę marshydro. Poczekać tydzień i zobaczyć na efekty? Czy ja od razu wyrzucić i zacząć od nowa projekt jakiś inny ?

Odmiana critical.
Nie no możesz potrzymać to po zmianie lampy. Zobaczysz czy ruszy czy nie. Jak będzie zamulać to lipa. Najlepiej to zapodaj po tym tyg fotkę i zobaczymy co tam się dzieje.
 

DanishFarmer

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2012
Postów
439
Buchów
40
A Ty ładujesz nawozy na pale? Ma nawóz mineralny a nie oganike. Poza tym nawozy się stosuje wtedy, kiedy potrzeba. Druga sprawa to sprawdz sobie jaka ma ziemie.
Konto od 12 r a brak elementarnych podstaw. uważasz, ze niedobory z dnia na dzień ***na jak grad z nieba, tak że krzak zdechnie ?
Nie, zaczynasz dawkowanie od 2tg ja co drugie podlanie dawałem 20% na veg i co tydzień 10%+ zalecanej dawki. O món boziu, ciśniesz mi bo mam konto od 2012r lol. Może teraz wyciągnij karte edukacji. Teztoviron takich jak Ty kiedyś wyjaśnił. Papierki na rozmowę o pracę, a staż to nie wiem co ma do rzeczy? Lepiej, w Kanadzie dają nawozy sypane o powolnym rozkładzie od początku i na cały veg podlewając napowietrzoną wodą. Każdy ma swój sposób i plan działania. Czekanie na niedobory jest głupie. Jestem na forum od 2012 jest 2021. Daje to 9 lat. Nie wiem dalej czemu ma to coś zmienić? Ni jeden nowy użytkownik, z doświadczenie i Mnie i Ciebie by rozwalił w plonie mimo stażu jak i mogę mieć 15 lat stażu a z***ać każdy grow.
:edit: od początku jadę na allmix i tak samo leje nawozy. Nigdy mi nie pali roślin. Z ziemi sporo wypływa przy podlewaniu, zwłaszcza przy małych korzonkach. Tak więc, najlepiej stopniować nawożenie, niż czekać na deficyty.
 
Ostatnia edycja:

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Nie no możesz potrzymać to po zmianie lampy. Zobaczysz czy ruszy czy nie. Jak będzie zamulać to lipa. Najlepiej to zapodaj po tym tyg fotkę i zobaczymy co tam się dzieje.
Okej, tak zrobię. Dzięki wielkie Panowie, już trochę mi rozjaśniliscie sprawę i wiem co dalej robić. Fota będzie wrzucona za tydzień
 

Forgetmenot

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2020
Postów
1,007
Buchów
4,793
Odznaki
9
Nie, zaczynasz dawkowanie od 2tg ja co drugie podlanie dawałem 20% na veg i co tydzień 10%+ zalecanej dawki. O món boziu, ciśniesz mi bo mam konto od 2012r lol. Może teraz wyciągnij karte edukacji. Teztoviron takich jak Ty kiedyś wyjaśnił. Papierki na rozmowę o pracę, a staż to nie wiem co ma do rzeczy? Lepiej, w Kanadzie dają nawozy sypane o powolnym rozkładzie od początku i na cały veg podlewając napowietrzoną wodą. Każdy ma swój sposób i plan działania. Czekanie na niedobory jest głupie. Jestem na forum od 2012 jest 2021. Daje to 9 lat. Nie wiem dalej czemu ma to coś zmienić? Ni jeden nowy użytkownik, z doświadczenie i Mnie i Ciebie by rozwalił w plonie mimo stażu jak i mogę mieć 15 lat stażu a z***ać każdy grow.
:edit: od początku jadę na allmix i tak samo leje nawozy. Nigdy mi nie pali roślin. Z ziemi sporo wypływa przy podlewaniu, zwłaszcza przy małych korzonkach. Tak więc, najlepiej stopniować nawożenie, niż czekać na deficyty.
Nie Cisne Ci, tylko zwracam uwagę na to, ze niedobory się uzupełnia.
Wyjaśnij sam siebie kozaczku.
Jak już to odnieś się do konkretnego przykładu, gdzie @Patrykmil ma dana ziemie i nawóz a nie lecisz po Kanadach i wolno przyswajalnych nawozach, gdzie ich specyfika jest zupelnie
Już mi się znudziła przepychanka z Twoja osoba.
Lej se co chcesz, Ty będziesz to jarał?
Żegnam Cię.

ps. Pokaz te swoje planty bo z suchym gadaniem to wiesz co se możesz, z reszta nie pokazuj bo już Cię dzis @Honza i @Quaker wystarczajaco podsumował. Bez odbioru.
Peace
 
Ostatnia edycja:

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Siema @Patrykmil, już odpowiadam na Twojego priva.

Generalnie jeśli chodzi o przełączenie to Ty decydujesz o tym kiedy to ma nastąpić i bierzesz pod uwagę metraż, ilość roślin oraz wysokość boxa (wyjdzie Ci to z doświadczeniem). Smiało możesz pomnożyć wysokość planta przy przełączeniu x3 (na bezpiecznie), ale nie jest to też reguła głównie decydują geny i warunki, jeśli zacznie niebezpiecznie zbliżać się do źródła swiatła, będziesz najwyżej "łamać" krzaki, nic strasznego....
Najprościej mówiąć Ty tu jesteś panem i matką naturą, jeśli Twoje krzaki potrafiły by mówić powiedziały by "jakieś Panie Boże stworzył warunki, takie nas mosz" ;)

Co do defoliacji (obcinania liści) , jest taka technika owszem, ale zdania na jej temat są bardzo skrajne, osobiście przeprowadziłem jedną taką fotorelacje i jakiś fajerwerków nie uświadczyłem, istotne żeby robić to z głową.

Ziemię masz Canna Tera Profesional do kiełkowania też sie nadaje ale zdecydowanie lepiej to robić w jakiejś "lżejszej" ziemi (lepiej bryła korzeniowa sie rozwija).
Canna Terra Profesjonal zawiera już nawozy i wystarcza spokojnie na 4tyg tych nawozów (lub dłużej, zależy ile litrów ma donica, żarłoczność rośliny, geny, itd.), możesz profilaktycznie delikatnie coś tam już podlać, ale czytając że twój krzak ma już 6 tyg to jest niewielkich rozmiarów... Przeważnie większość trzyma +/- 30dni na wegu i cyk 12/12.

Przyczyną jest zdecydowanie brak światła, widać to po odstępach między piętrami, jeśli do tej pory miałeś 40W a masz zamiar wrzucić 100W napewno w dużym stopniu poprawi to sytuacje, chociaż na powierzchnie 60x60 i tak jest na "styk".
No i defoliacja, nie wiem w jakim stopniu wycinałeś te liście, ale jeśli przesadziłeś z wycinaniem to mogło to znacząco spowolnić wzrost.

Co do nawozów, wiekszość producentów ma orientacyjne tabelki jak to dozować, ale tutaj ważna zasada z dwojga złego lepiej mieć niedobory niż nadmiar, z prostej przyczyny.... Jeśli przesadzisz z nawozami mozesz całkowicie "spalić" korzenie a i liscie dostaną po dupie i konieć bajki...
przy niedoborach tylko liscie będą mało estetycznie wyglądać i w zależności od tego co tam na nich zauważysz tak będziesz reagować uzupełniając te niedobory, ale czekać na pokazanie sie tych niedoborów też nie powinieneś !!!
Musisz trafić +/- w punkt od cała sztuka, jak z kobitą tylko tam to sie nazywa punk "G" ;)
....ale trzymam sie zasady jak interesanci w MOPS "im mniej tym lepiej" :)
Kolega @DanishFarmer dobrze prawi (y)

Wrzucaj tego Hydro Marsa jak najszybciej, przytrzymaj kilka dni niech sie rozbuja to wszystko i przełączaj na 12/12 jeśli masz warunki i dajesz rade z temp. to pokombinuj zeby wrzucić oba żrodła swiatła już na kwitnieniu a zwróci Ci się z nawiązką.

No i najważniejsze na nawozach mineralnych, PILNUJ PH !!!! Warto tez sie zaopatrzyć w miernik EC zeby sobie sprawdzić przy przelewaniu donicy jakie masz steżenie nawozów w wodzie która wypłynie do podstawki, bardzo to ułatwia życie i minimalizuje ryzyko przenawożenie lub wyjałowienia.

No i czytać, czytać, czytać... jest Haszyszopedia, są setki powtarzających się tematów jak to robić i jak tego nie robić, fotorelacje potwierdzone zdjęciami, koooooopalnia wiedzy :)

Powodzonka.
 
Ostatnia edycja:

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Siema @Patrykmil, już odpowiadam na Twojego priva.

Generalnie jeśli chodzi o przełączenie to Ty decydujesz o tym kiedy to ma nastąpić i bierzesz pod uwagę metraż, ilość roślin oraz wysokość boxa (wyjdzie Ci to z doświadczeniem). Smiało możesz pomnożyć wysokość planta przy przełączeniu x3 (na bezpiecznie), ale nie jest to też reguła głównie decyskują geny i warunki, jeśli zacznie niebezpiecznie zbliżać się do źródła swiatła, będziesz najwyżej "łamać" krzaki, nic strasznego....
Najprościej mówiąć Ty tu jesteś panem i matką naturą, jeśli Twoje krzaki potrafiły by mówić powiedziały by "jakieś Panie Boże żeś stworzył, takie mosz" ;)

Co do defoliacji (obcinania liści) , jest taka technika owszem, ale zdania na jej temat są bardzo skrajne, osobiście przeprowadziłem jedną taką fotorelacje i jakiś fajerwerków nie uświadczyłem, istotne żeby robić to z głową.

Ziemię masz Canna Tera Profesional do kiełkowania też sie nadaje ale zdecydowanie lepiej to robić w jakiejś "lżejszej" ziemi (lepiej bryła korzeniowa sie rozwija).
Canna Terra Profesjonal zawiera już nawozy i wystarcza spokojnie na 4tyg tych nawozów (lub dłużej, zależy ile litrów ma donica, żarłoczność rośliny, geny, itd.), możesz profilaktycznie delikatnie coś tam już podlać, ale czytając że twój krzak ma już 6 tyg to jest niewielkich rozmiarów...

Przyczyną jest zdecydowanie brak światła, widać to po odstępach między piętrami, jeśli do tej pory miałeś 40W a masz zamiar wrzucić 100W napewno w dużym stopniu poprawi to sytuacje, chociaż na powierzchnie 60x60 i tak jest na "styk".
No i defoliacja, nie wiem w jakim stopniu wycinałeś te liście, ale jeśli przesadziłeś z wycinaniem to mogło to znacząco spowolnić wzrost.

Co do nawozów, wiekszość producentów ma orientacyjne tabelki jak to dozować, ale tutaj ważna zasada z dwojga złego lepiej mieć niedobory niż nadmiar, z prostej przyczyny.... Jeśli przesadzisz z nawozami mozesz całkowicie "spalić" korzenie a i liscie dostaną po dupie i konieć bajki...
przy niedoborach tylko liscie będą mało estetycznie wyglądać i w zależności od tego co tam na nich zauważysz tak będziesz reagować uzupełniając te niedobory, ale czekać na pokazanie sie tych niedoborów też nie powinieneś !!!
Musisz trafić +/- w punkt od cała sztuka, jak z kobitą tylko tam to sie nazywa punk "G" ;)
....ale trzymam sie zasady jak interesanci w MOPS "im mniej tym lepiej" :)
Kolega @DanishFarmer dobrze prawi (y)

Wrzucaj tego Hydro Marsa jak najszybciej, przytrzymaj kilka dni nie sie rozbuja to wszystko i przełączaj na 12/12 jeśli masz warunki i dajesz rade z temp. to pokombinuj zeby wrzucić oba żrodła swiatła już na kwitnieniu a zwróci Ci się z nawiązką.

No i najważniejsze na nawozach mineralnych, PILNUJ PH !!!! Warto tez sie zaopatrzyć w miernik EC zeby sobie sprawdzić przy przelewaniu donicy jakie masz steżenie nawozów w donicy, bardzo to ułatwia życie i minimalizuje ryzyko przenawożenie lub wyjałowienia.

No i czytać, czytać, czytać... jest Haszyszopedia, są setki powtarzających się tematów jak to robić i jak tego nie robić, fotorelacje potwierdzone zdjęciami, koooooopalnia wiedzy :)

Powodzonka.
Dzięki wielkie! Dużo to ułatwiło mi jak dla początkującego. Czytam ciągle i ciągle. ?
pH sprawdzam przy każdym podlewaniu.
No mam nadzieję że mi to się rozchula po Hydro, napewno wrzucę zdjęcia za jakiś czas.

Jeszcze raz dzięki. Pozdro
 

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Na jakiej wysokości trzymać lampę Hydro od roślinki? Chodzi mi jak i o wzrost i kwitnięcie
 
U

Usunięty 82237

Guest
Ale Ci ludzie nie są żadnym autorytetem, to co polecasz jest głupie. Tak Żul ma racje że podaje się nawozy w zależności od rozwoju rośliny. To jest prawda, ale najgłupsze co słyszałem żeby doprowadzać do deficytu. Podajesz nawozy wg wymagań i możliwości przyswajania roślin, ale nigdy nie doprowadza się do przenawożenia\deficytu. Więc jeszcze raz zapytam, czy wiesz o czym piszesz? Na growdiares za wprowadzanie w błąd dostał byś MUTE. Więc sprawa wygląda tak, nawozy stosuję się proporcjonalnie do stadium rozwoju danej rośliny, producent podaje na etykiecie dawki, do większości roślin. Nie podają tabeli tylko dla MJ. Więc ich przedział jest jak najbardziej dobry, ale nie jest sprecyzowany do danej rośliny. Admin powinien coś z takimi radami robić, bo wprowadzasz w błąd innych którzy szukają pomocy. Samo mówienie że podanie nawozów i od razu przenawożenie, lepiej doprowadzić do deficytu jest niedorzeczne. Powiem tak, nie musisz doprowadzać do deficytu, jak i nie musiz przenawozić. Można dać tyle ile roślina potrzebuje, bez popadania w skrajności. Podałeś wypowiedzi chłopaków i Lama jak i Gardenic power zasługują na MUTE. Nie doprowadza się do deficytów. Skończ wprowadzać ludzi w błąd, i tacy ludzie jak ty pokazują jak słaba jest Polska społeczność growerów przez ludzi jak Ty. Nie udzielaj więcej rad, jak nie masz pojęcia o czym mówisz i podsyłasz wycinki, ludzi z forum. Ja zaraz mogę dać 5 innych postów innych użytkowników którzy twierdzą że nawozić od pierwszego tygodnia 50%. Powiedz czego to dowodzi? Posługiwanie się postami innych użytkowników pokazuje że sam nie wiesz nic o suplementacji roślin. Bo inaczej byś wiedział że dawki zaczyna się podawać małe i zwiększa się je wraz ze wzrostem rośliny. Nie ma czegoś takiego jak doprowadzanie do deficytu? Deficyt roślina wykazuje po dłuższym czasie braku suplementacji. Czyli przez tydzień może być głodna i dopiero na drugi tydzień pojawiają się objawy. To już jest za późno.

Wypowiedź żula i zjaranego są poprawne, i nie potwierdzają twojej teori. Tak samo łatwiej dolać do za suchej gleby wodę niż ratować przelaną rośline, nie znaczy że trzeba do tego doprowadzać.
 

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Siema, zauważyłem że coś wyskoczyło na łodygach, co to może być?

 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Nic im nie jest.
Chociaz jak pierwszy raz u siebie cos takiego mialem to doczytywalem ze to moga byc braki PK, magnez, blokada, za zimno itd. a mimo to roslinki praktycznie zawsze w idealnej kondycji kończyły żywot bez zadnych zbednych zabiegów, takie geny taki urok :)

Na drugim zdjeciu cos bladziutkie te liscie masz, jak tam z nawozami u Ciebie dokarmiasz juz cos?
Poka cała rośline.
 

Patrykmil

Well-known member
Rejestracja
Lip 28, 2021
Postów
54
Buchów
2
Nic im nie jest.
Chociaz jak pierwszy raz u siebie cos takiego mialem to doczytywalem ze to moga byc braki PK, magnez, blokada, za zimno itd. a mimo to roslinki praktycznie zawsze w idealnej kondycji kończyły żywot bez zadnych zbednych zabiegów, takie geny taki urok :)

Na drugim zdjeciu cos bladziutkie te liscie masz, jak tam z nawozami u Ciebie dokarmiasz juz cos?
Poka cała rośline.
Siema, oki dzięki. Rzeczywiście tam bardziej na dole liście są bladziutkie, co z tym zrobić?
Jakie stosować nawozy na wzrost? (Na kwitnięcie już mam, BIG BUD)
Na razie jadę na lampie Hydro 100w ale mam jeszcze 45w, wrzucać ogólnie oby dwie lampy od samego początku roślinki czy np. tylko tą drugą 45w na kwitnięcie?
Wrzucam kilka fotek:












 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół