nasiona marihuany

Kiedy startujecie?

Wyszukiwarka Forumowa:

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Hej. Z racji tego że doszły do mnie pesteczki od Grzesia a pogoda tej zimy wyjatkowo laskawa postanowilem to uczcic wybierajac sie na przyszły spot ogarnąć co nieco. Na miejscu okazało się że zwierzaki znowu odwalily za mnie kupę roboty i wykarczowaly mi wstepnie poletko z trzcin. Odmierzylem okrąg 50m (tyle zanioslem tam siatki leśnej) i wstępnie zbudowałem 5 z 20 kopcow. Zrobił bym więcej ale szpadel ch*j trafil (zarobił na siebie 2 sezony). Na kopcach będą stały lekko wykopane 30l wiadra a w nich polauto GGxAH i GGxAK47. W marcu biorę urlop i działam z pracami dalej. Pozdrawiam Ogrodników !

 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Mistrzu, po co bawić się w wiadra jak można w kopcach posadzić? Dolomit, azofoska i heja. Ja tak bede robił, ale to dopiero początkiem kwietnia, nie za wcześnie, żeby azofoska nie popłynęła, i nie za późno, żeby dolomit zdążył zrobić robotę. Niedługo muszę się tam wybrać żeby zbadać ph ziemi. W sumie to puki co błota, bo teren podmokły, wody do kostek.
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Mistrzu, po co bawić się w wiadra jak można w kopcach posadzić? Dolomit, azofoska i heja. Ja tak bede robił, ale to dopiero początkiem kwietnia, nie za wcześnie, żeby azofoska nie popłynęła, i nie za późno, żeby dolomit zdążył zrobić robotę. Niedługo muszę się tam wybrać żeby zbadać ph ziemi. W sumie to puki co błota, bo teren podmokły, wody do kostek.

W ostatnim sezonie posadzilem bezpośrednio w kipiec i rośliny przez miesiac praktyczne stały w miejscu. Nie wiedziałem co jest tego przyczyną, stawialem na ph że jest za duże zbijalem je ph+/- do puki nie kupiłem ph mertu i okazało się że jest ok.
Więc mieszankę z kapcow włożyłem do worków i rośliny poszły w górę ale były bardzo opóźnione i nie rozwinęły się jak powinny. Po prostu miały za mokro, z wierzchu kopiec suchy ale od srodka podciagal wode i było bagno. Do tego mieszanka z coco wiec trzmala wodę. Do tego teren podmokły więc we wrześniu kopce stały do połowy w wodzie więc worki uratowały moje panienki.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Ooo widzisz. Ja w tym roku pierwszy raz staruje z kopcami więc dobrze wiedzieć. Na mojej miejscówce maj i czerwiec jest bez wody. Potem juz woda do kostek.
Może faktycznie zrobie kopce w połowie marca żeby zdążyły wyschnąć. Poza tym też chciałem dac kokosa trochę i po tym co napisałeś mocno się nad tym zastanowię.
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Kup se szpadel Fiskarsa i możesz po nim skakać,nie do za***ania.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Fiskars - klasa sama w sobie :)
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Już zamówiony, ostry :)

---------- Post Zaktualizowany 22:39 ---------- Data pierwszego postu 22:21 ----------

Ooo widzisz. Ja w tym roku pierwszy raz staruje z kopcami więc dobrze wiedzieć. Na mojej miejscówce maj i czerwiec jest bez wody. Potem juz woda do kostek.
Może faktycznie zrobie kopce w połowie marca żeby zdążyły wyschnąć. Poza tym też chciałem dac kokosa trochę i po tym co napisałeś mocno się nad tym zastanowię.

Kokos jest za***isty, dobra alternatywa dla spulchnienia ziemi i trzyma wodę więc robi robotę. Ja kupiłem 25kg co dało mi 375l rozprezonej masy do zmieszania z ziemią. Zanioslem to w plecaku turystycznym więc i w transporcie dobre. Tylko trzeba zastosować w workach/wiadrach bo inaczej będzie bagno.
Kopce wyschna tylko z wierzchu w środku będzie bagno. Chyba że zrobisz jakieś mega wy***ane to może tak wysoko woda nie podejdzie, nie wiem. W moim przypadku sadzenie bezpośrednio w kopcu nie wypaliło. Ale inni sądzą.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Mieszałeś kokos z wodą przed użyciem czy wrzuciłeś suchy i w ziemi nasiąkał wodą?
 

Arh+

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2014
Postów
516
Buchów
5
Szpadel to ROMANIK mercedes. Czwarty rok będę na nim skakać, trzymany na spocie od zakupu.
normal_CAM00163.jpg

A z FRISKAS to się przydaje, nie tylko na spota ( schab na kotlety fajnie sie kroi)
normal_CAM00162.jpg
 

NaGruboOgrodnik

Well-known member
Rejestracja
Sty 8, 2017
Postów
56
Buchów
6
witam panow forumowiczow...dawno mnie tu nie bylo......ja na razie laze i sie rozgladam za nowymi miejscowkami, po fali kradziezy w tamtym roku( 4 z 12 spotow zostaly o***ane, pozdrawiam panow od kladow) okolica mam spalona...ostaly sie tylko 3pewniaczki...

na ten czas tak lazimy z ziomkiem i psiakiem i niestety wszedzie gdzie sie nie wybierzemy znajdujemy slady dzialalnosci innych growerow amatorow jakichs( pany sprzatajcie po sobie)doniczki, worki po ziemi....kukity sciete zostawione w ziemi..butelki po biohumusach itd...ludzie badzmy powazni..dziwny troche z mnie typ ale sprzatam po takich gosciach ;)
dalej plan na ten rok jest taki, poniewaz sie oblowilem w poprzednim sezonie( nie wiem czy za 2 lata uda mi sie tegom pozbyc)postanowilem postawic tylko na femi auto w tym roku (pesteczki juz zakupione) plus jakas szklanka wlasnych nasion reg auto z poprzedniego sezonu, zaobaczymy ile sie uda wysadzic..w tym roku chce postawic na jakosccccc, cel to ladne zielone ziolko ktore dojdzie do konca na pelnym sloneczku...plus moze pierwsza relka w moim wykonaniu...pierwsze prace planuje na marzec...na ten czas skupuje materialy, ogarniam plan dzialania..jakby nie patrzec to wszystko juz mam...tylko czekac do marca .pzdr

---------- Post Zaktualizowany 01:28 ---------- Data pierwszego postu 01:24 ----------

Szpadel to ROMANIK mercedes. Czwarty rok będę na nim skakać, trzymany na spocie od zakupu.
normal_CAM00163.jpg

A z FRISKAS to się przydaje, nie tylko na spota ( schab na kotlety fajnie sie kroi)
normal_CAM00162.jpg

co tu bedzie za poletko?auto?100szt?;)
 

Arh+

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2014
Postów
516
Buchów
5
To foty z tamtego roku a zmiescilem tam 18 polauto i bylo ciasno
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Mieszałeś kokos z wodą przed użyciem czy wrzuciłeś suchy i w ziemi nasiąkał wodą?

Wsadzilem w worek z dziurami, pokruszylem ile się dało (nie było to łatwe bo zbity jak cholera) i zostawiłem na 3 tygodnie w bagnie. Ostatecznie uwarzam że nie było nasiakniete woda tak jak powinno ale ładnie się już poruszyło i wymieszalo z ziemią i nawozami.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Mam na spocie 4 wiadra po automatach z tamtego roku, wody pod dostatkiem to bede mieszal na miejscu.
 

Pogięty Pojeb

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2016
Postów
155
Buchów
1
moze by tak stworzyc temat poka swoj rydel :p
ja tez poczulem wiosne i w piatek przekopalem juz miejscowke z kompostem
musze jeszcze zakupic dolomit ostatnio nigdzie na miescie nie mieli a z neta nie ma co zamiawiac bo przez koszt dostawy sie nie oplaca
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
kokos z torfem trzcinowym ta frakcja mulista/ tlusta sie ladnie miesza. trzyma wode jak sklepówka tylko szybciej zarasta chwastem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół