nasiona marihuany

Kiedy w końcu ten słój?

Wyszukiwarka Forumowa:

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Siemanko!
Sprawa dosyć poważna, a mianowicie kiedy wrzucić topki do słoja? W sensie suszy się już z tydzień [coś koło tego] i łodygi dalej nie wydają takiego charakterystycznego ,,pstryku". Topy wydają się już fajnie suche [fakt, faktem w środku topów nie wiem jak wygląda sytuacja].
Topy są MEGA żywiczne, dlatego sposobem ,,wrzucić do słoja, potrząsnąć - jeśli się przyklejają do siebie, to jeszcze suszyć" nie bardzo jestem w stanie określić :/
Ktoś z większym stażem mógłby mi doradzić? Z góry wielkie dzięki!
PS. Topy suszę w kartonie [z dziurkami po obu stronach] - z jednej strony powietrze wyciąga elektryczny pochłaniacz wilgotności.
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,596
Buchów
6,944
Odznaki
11
Ja zawsze wrzucalem do sloja wlasnie jak robily "pstryk", albo chwile wczesniej z tym ze zamykalem je i np otwieralem na pare godzin jak wracalem z pracy, przed spaniem zamykalem itd. :D Na pewno nie zakopalbym jakby nie zrobily "pstryk" :D ale ja sie nie znam :D
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Ja zawsze wrzucalem do sloja wlasnie jak robily "pstryk", albo chwile wczesniej z tym ze zamykalem je i np otwieralem na pare godzin jak wracalem z pracy, przed spaniem zamykalem itd. :D Na pewno nie zakopalbym jakby nie zrobily "pstryk" :D ale ja sie nie znam :D
Zakopywać nie będę, bo jednak szkoda zakopywać takich bobów :LOL:
Ale właśnie trochę się martwię o nie, bo już z tydzień suszę, a łodygi tak jakby chciały trzasnąć ale nie trzaskają
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
nie trzaskają?czekaj .. można dać tam went komp co dmucha na topki,będzie szybciej .jak grube gałązki trachną to do słoja i po paru dniach zajrzeć czy dalej trzaskają .jeśli tak to można zamykać
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
nie trzaskają?czekaj .. można dać tam went komp co dmucha na topki,będzie szybciej .jak grube gałązki trachną to do słoja i po paru dniach zajrzeć czy dalej trzaskają .jeśli tak to można zamykać
Stała się chyba magia - po tym jak napisałem poprzednią odpowiedź, sprawdziłem topki i ? trzaskają jak ta lala - topki idealnie na zewnątrz kruche w środku jeszcze tak delikatnie mięciutkie.
Już zdążyłem do słoja wsadzić. Ale jakbyś mógł mi jeszcze z jedną sprawą poradzić - jakie Ty skórki owoców dajesz? W poprzednim curringu dawałem skórki pomarańczy i topki trochę ,,przesiąkły" zapachem pomarańczy i źle to grało :/
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
Stała się chyba magia - po tym jak napisałem poprzednią odpowiedź, sprawdziłem topki i ? trzaskają jak ta lala - topki idealnie na zewnątrz kruche w środku jeszcze tak delikatnie mięciutkie.
Już zdążyłem do słoja wsadzić. Ale jakbyś mógł mi jeszcze z jedną sprawą poradzić - jakie Ty skórki owoców dajesz? W poprzednim curringu dawałem skórki pomarańczy i topki trochę ,,przesiąkły" zapachem pomarańczy i źle to grało :/


Moim zdaniem lepiej nie dawać żadnych skórek. jak już, to mogę polecić saszetki Bovedy są o dużo lepsze i nie psują smaku.
 
Ostatnia edycja:

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Moim zdaniem lepiej nie dawać żadnych skórek. jak już, to mogę polecić saszetki Bovedy są o dużo lepsze i nie psują smaku.
A gdzie takowe można zakupić? Bo jak szybko sprawdziłem, to taka jedna mała saszetka 30złotych :oops:
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
A gdzie takowe można zakupić? Bo jak szybko sprawdziłem, to taka jedna mała saszetka 30złotych :oops:
ja na ebay kupiłem dużą paczkę, nie pamiętam za ile ale napewno taniej niż 30zł sztuka. są też inne firmy które robią podobne saszety ale nie testowałem to nie będę polecał.
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Ja używam Integra boost, śmiało można polecić. Mała 7.5zl, duza 23zl
I na jaką ilość używasz małe, a na jaką duże? Bo musze sobie jeszcze zważyć ile dokładnie tego mam [topki są w dwóch 300ml słojach, zapełnione w 70/80%]
 
U

Usunięty 79633

Guest
Mała to jakoś niecałe 30g ogarnia. Powinna Ci styknać, tylko do jednego słoja wrzucić będziesz musiał.
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Ledwo co ogarnąłem sobie te dwa małe słoje po 300ml każdy. A przez internet nie bardzo chcę kupować ;p
A jeszcze jedno pytanie o te saszetki - na ile one wytrzymują?
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Na allegro masz i integre i bovede po około 6-8 zł za saszetki 8g i te chyba do 25g suszu czy coś takiego ogarniają
 

MrGugu

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2020
Postów
47
Buchów
3
Na allegro masz i integre i bovede po około 6-8 zł za saszetki 8g i te chyba do 25g suszu czy coś takiego ogarniają
Zamówiłem już sobie na allegro i saszetki, i wagę - bo od dłuższego czasu chciałem sobie takową sprawić ;p
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
- jakie Ty skórki owoców dajesz? W poprzednim curringu dawałem skórki pomarańczy i topki trochę ,,przesiąkły" zapachem pomarańczy i źle to grało :/

żadnych skórek nie daje..nic nie daje -trzymam naturalna wilgoć,susze powoli.. i jak grubsze gałazki już trzaskają bez problemu to są suche i po kuringu ;) idą do gleby

jak chcesz pokuringować to nie dosuszasz do końca :oczy:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół