nasiona marihuany

Kilka pytań o budowe panelu led i nie tylko

Wyszukiwarka Forumowa:

Grupszy

Active member
Rejestracja
Maj 1, 2017
Postów
27
Buchów
0
Witam wszystkich. Dwie sprawy i kilka pytań.
Zacznijmy od panelu jaki chcę zbudowac, mianowicie na powierzchnię 1.2x1.2x1.9m, chcem zarobić 4x clu058 3500k oraz cree 32x red deep na flow tylko teraz pytanie,
1. Jaki bin i czy mógł by ktoś napisać co to jest tak na chłopski rozum
2. Rozmieszczenie diod na radiatorach, będzie metrowa sztanga, żeby dobrze i równo oświetlić powinny być umieszczone 20cm od końca sztangi i 60cm od siebie dobrze rozumiem?
3. Wentylator ma dmuchać w radiator czy zabierać ciepłe powietrze?
4. Jak duży radiator pod cree i jak rozmieszczone
Teraz kolejna sprawa, czytałem troszkę o inicjowaniu czerwonym światłem 15 minut przed i po wyłączeniu głównej lampy, ponoć można zyskać około 10dni.
1. Czy ktoś już to sprawdzał i powie coś na temat z własnych doświadczeń
2. Czy stopniowe zwiększanie mocy lampy lub włączanie co np. 20 minut każdego z trzech modułów ( czerwony, jeden cob i później drugi cob)
Dlaczego mnie to zastanawia?
Słońce nie świeci od rana całą mocą :) a kolejna sprawa to namieszanie w diagramach energetyki.
Proszę o porady i zapraszam do dyskusji
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Witam
1.Ja na 1.2x1.2 mam 4x CLU 058 dokladnie 55cm każdy od siebie i w środku jest najwięcej lux, więc myślę że 60 cm w sam raz
2.Cree na oko równomiernie rozmieść około 20cm od siebie
3.dmuchac bo ma lepszą wydajność i robi przeciąg na radiatorach
 
R

ruski wentylator

Guest
ja mam inicjator od 2 tygodni,15 minut przed zgaszeniem glownych lamp i 15 minut po zgaszeniu glownych lamp zapalam, zrobiłem dwa prostokątne panele zasilane jednym zasilaczem a na każdym 5 diod cree ( w sumie 4 x Cree XP-E FAR RED 720 - 740nm MCPCB, 2 xCree XP-E DEEP-RED,PHOTO-RED 660nm) czy działa nie wiem za wcześnie , może to urojenie psychiczne ale mysle ze widze poprawe-przyspieszenie w budowaniu topow...nie wiem czy sam się nakręcam i wmawiam i mysle ze tak jest,
jak zaczne następny grow i wystaruje od początku to będę miał wtedy potwierdzenie w 100%....

---------- Post Zaktualizowany 20:37 ---------- Data pierwszego postu 20:35 ----------

walnalem pomylke - na każdym po 5 diod,
w sumie 2szt czerwone 660( ale daja...) i 8 szt 720-740nm, razem 10 szt
 

Grupszy

Active member
Rejestracja
Maj 1, 2017
Postów
27
Buchów
0
Dziękuję za odpowiedź.
Cree xp-e co 20 cm to trzeba by było podzielić na trzy panele ale i tak nie wejdzie 32sztuki.
Fajnie że ktoś już testuje inicjacje, za około dwa miesiące poskładam wszystko i wystartuje z pomysłem zwiększania ilości światła.
Kolejne pytanie czy ma ktoś pomysł na automatyczny potencjometr który będzie zwiększał napięcie przez dwie godziny później 8h max mocy i dwie godzinki zmniwjszania az do wyłączenia lampy. Takie zbliżania się do natury
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Ja mam tak rozmieszczone




Pozdr
 

Grupszy

Active member
Rejestracja
Maj 1, 2017
Postów
27
Buchów
0
Dziękuję za foto dużo to wyjaśnia a jeszcze podpowiesz jaki zasilacz do czetwonych ponieważ nie jest dostępny na maritexie ten polecany na forum
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół