nasiona marihuany

Kilka sadzonek w jednym kubku

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
24
Buchów
0
W tym roku sadziłem w jednym kubku 200 ml po dwa nasionka. Początek życia miały w chłodzie - 17 stopni, potem stresujaca przeprowadzka do cieplejszej nory i dopiero na dwór - dla automatów skończyło się to manletyzmem w wieku dojrzałym (sadzonki były przyzwoite). Jednak już na zewnątrz wiele roślin z podwójnych sadzonek umarło raczej w czerwcu (jak przyszedłem to wszystko było zarośnięte pokrzywami, nawet nie było widać uschniętej roślinki).

Za to kilka z podwójnej obsady wyrosło bardzo ładnie (jedna sadzonka miała 4 pasażerów i wszystkie rosną). Czy to przypadek, czy dwie rośliny obok siebie zwalczają się jakoś (są drzewa, które nie lubią się gałęziami dotykać).

Dodam, że nie oczyszczam ziemi wokół z chwastów - co jakiś czas nożem robię przestrzeń wokół rośliny - i to im chyba wystarczy (niektóre ładnie porosły).


Wydawałyby się że lepiej posadzić dwie sadzonki w kubku 200 ml, niż jedną w 100 ml - korzenie mogą się plątać, tak jak chwasty na łące. A jaka oszczędność miejsca i czasu.
 

Dragon

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2012
Postów
1,218
Buchów
1,558
Co to jest menletyzm ?
 

Dragon

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2012
Postów
1,218
Buchów
1,558
Aha. Masz nauczkę na przyszły rok.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Proponowałbym trzymać w małych kubkach nie dłużej jak 7-10 dni, nie napisałeś ile czasu kisiłeś tak.
Automat ma 2 tygodnie wegetacji, jak trzymałeś przez ten okres lub dłużej w 100-200 czy nawet 500ml to i tak bedzie mikrus. To był błąd. Automaty są trudne w uprawie i nie wybaczają błędów. Dlatego często ludzie sądzą do docelowego miejsca od razu.
Kolejnym aspektem jest przygotowanie podłoża, glebę należy przekopać, nawieźć i wyrwać chwasty.
Proponuję liznąć trochę wiedzy ogrodniczej, bo tutaj ewidentnie brakuje podstawy. Proponuję przeglądać cudze fotorelacje i wyciągać wnioski, lub do biblioteki się udać i nadrobić wiedzę.
Niektóre ładne czyli jakie? Cięzko rozmawiać o czymś czego nie widać, przydałyby się zdjęcia poglądowe
 

Dragon

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2012
Postów
1,218
Buchów
1,558
Mów do słupa a słup i tak i dupa. Hehehehhe. Buszek za dobro radę dla kolegi growera.
 
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
24
Buchów
0
Proponowałbym trzymać w małych kubkach nie dłużej jak 7-10 dni, nie napisałeś ile czasu kisiłeś tak.
Automat ma 2 tygodnie wegetacji, jak trzymałeś przez ten okres lub dłużej w 100-200 czy nawet 500ml to i tak bedzie mikrus. To był błąd. Automaty są trudne w uprawie i nie wybaczają błędów. Dlatego często ludzie sądzą do docelowego miejsca od razu.
Kolejnym aspektem jest przygotowanie podłoża, glebę należy przekopać, nawieźć i wyrwać chwasty.
Proponuję liznąć trochę wiedzy ogrodniczej, bo tutaj ewidentnie brakuje podstawy. Proponuję przeglądać cudze fotorelacje i wyciągać wnioski, lub do biblioteki się udać i nadrobić wiedzę.
Niektóre ładne czyli jakie? Cięzko rozmawiać o czymś czego nie widać, przydałyby się zdjęcia poglądowe

Ponad miesiąc tak rosły w kiepskich warunkach. Dla automatów to faktycznie złe rozwiązanie, ale półsezonówki (Green Poison) oraz Easy Sativy porosły ładne, czyli duże, zdrowe, intensywnie zielone, bez zółtych liści.

Kilka automatów wyrosło nienajgorzej - na prawie metr i grube, żywiczne.
Ale kupiłem okazjonalnie w jakiś sklepie Diesel coś tam - za 4,6 zł regularne to wyrosły na 10 cm i jeszcze pod żarówą zaczęły kwitnąć.

Żadnych oprysków nie było, ziemia przygotowana - sztych odwrócony, wrzucona garść azofoski, garść dolomitu byle jak zamieszane łopatą.
Pielęgnacja - wizyta z nożem raz w miesiącu i obciachanie pokrzyw wokół.


I generalnie pytam o wasze doświadczenia z sadzonkami - czy szkodzi im towarzystwo. Kilka sadzonek w jednym kubku baaardzo ułatwia sadzenie - korzenie są splątane i nie tak podatne na uszkodzenia, wydaje się że lepiej 5 roślin wsadzić w 500 ml niż każdą z osobna w 100 ml.

A jak już wyrosną mozna rozłożyć na boki.

Tylko pytanie - czy nie oddziałowują na siebie w jakiś niekorzystny sposób?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
W kupie raźniej a tak serio też tak wrzucałem po 2-3 pestki na kubek 200ml nie chciało mi się sypać ziemi do kilkunastu myślałem że zaoszczędzę czas... Później weź to wyjmij z tego kubeczka żeby nie uszkodzić małych delikatnych sadzonek oczywiście kilka się złamało nie mówię już o korzeniach. Najlepiej jest wrzucić 1 pestkę do kubka szybko i sprawniej idzie później robota
 
U

Usunięty 79633

Guest
Mówisz o czymś takim?



Ja tak robiłem i dużo lepiej się transportowało jedną tackę niż 20 doniczek. Tylko ja tu użyłem kiepskiego podłoża, ale ogólnie to automaty były z niepewnego źródła. Później te dwie tace na jeden kopiec wrzuciłem. Tylko trochę zabawy z korzeniami no i straty też są, ale kiełkując kilkaset pestek można by się tak bawić, bo na pojedyncze doniczki szkoda czasu.
No i kolejna sprawa to najlepiej jak są tej samej odmiany.




 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół