nasiona marihuany

Kleszcze!

Wyszukiwarka Forumowa:

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Wcieranie DEET w skórę za pomocą tego roll-on
też nie jest do końca rozsądnym rozwiązaniem

na komary to olejek waniliowy do ciast i heja
 

suomynona

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2013
Postów
711
Buchów
2
U mnie komary pomału się pojawiają a pupil ostatnio złapał kleszcza, uważajcie. ;)
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Moje pupilki już od początku marca wyłapują w ch*j kleszczy. Mi na szczęście się nie zdarzył. Potem będzie gorzej, jak się namnoży tego tałatajstwa.
 
R

Rivi

Guest
Byłem 2 dni temu szukać spotów. Kilka kleszczyków maleńkich chyba z 2mm chodziło mi po brzuchu jak w samochodzie zorientowałem się że coś mi po brzuchu chodzi. Na prawdę... ostrożenie ludziska, te małe skurczybyki czają się wszędzie.
 

BA+ON

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2014
Postów
263
Buchów
0
polimaty ostatnio maja odcinek o kleszczach. jak sie nie chce czytac to mozna obejzec. chcoiaz dla obeznanych to nic nowego nie wnosi do tematu
 
S

songo_kan

Guest
kleszcze nie sa aż tak niebezpieczne jak co niektórzy tu panikują. Najlepiej po wizycie na spocie wziąć prysznic i niech ktoś nas obejrzy.
 

kicior-z-syberii

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2014
Postów
306
Buchów
0
o tak, polecam, tez ogladalem, troszke systematyzuje wiedze, do tego nie wprowadza paniki jak niektorzy...ubierac sie szczelnie na spota, smarowac cialo w okolicy mankietow, nogawek, szyi, pasa. i sprawdzac po wizycie na spocie zwlaszcza pachwiny, krocze, miekkie miejsca, a pozniej dokladny prysznic, ew. pranie ciuchow, a na pewno porzadne wytrzepanie ich poza mieszkaniem. taka profilaktyka pospotowa. sa podobno, na polimatach bylo, jakas szczepionka profilaktyczna - moze byc ciekawe.
 

Pai Mei

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2014
Postów
69
Buchów
0
Ja idąc na spota zakładam jasne spodnie i na bieżąco co jakiś czas oglądam nogawki. Jak widzę że łazi sk***iel po nogawce to od razu się go pozbywam zapalniczką. Miałem ich w tym roku ze 20 na spodniach, ale żadem się nie wbił.
Kleszcz zeskakuje na człowieka max do wysokości pasa i ten rejon ciała trzeba obserwować.
Dodatkowo można zastosować olejek eteryczny na mankietach rąk i kostkach.
Jest kilka zapachów których kleszcze nie lubią. Ja używam olejku paczuli.
 

kicior-z-syberii

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2014
Postów
306
Buchów
0
tak, ogladanie co jakis czas nogawek, zwlaszcza jak sie siedzi/kuca przy roslinkach;P - wskazane. te male brazowe nie sa tak niebezpieczne jak te wieksze pomaranczowe z kropka na srodku - te duzo czesciej przenosza borelioze (ale statystycznie miewalem je na ubraniach bardzo rzadko). co do rejonow ryzyka - jak sie ktos przemieszcza nisko miedzy krzaczorami (you know what I mean;P), to i okolice szyi moga byc narazone. olejki niby ok, ale majac doswiadczenie z delikatniejszymi repelentami - najlepszy jest DEET (te inne alternatywne - wlasciwie nie dzialaly zbyt dobrze, zwlaszcza na komary (atakowaly niemal bez roznicy). co do DEET najczesciej wystepuje w odmianie 15%, ale ostatnio firma BROS zaczela wypuszczac hardcore wersje DEET z 30% - na spota ideal:) przypomina stezenia w starych preparatach za komuny, ktore tego deet mialy dosc duzo. oczywiscie nie przesadzac, bo DEET obojetny dla zdrowia jednak nie jest. wazne by przestrzegac zalecen i zmyc pozniej to gowno, najlepiej podczas prysznica:).
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Nie ma kleszcza z pomarańczową kropką pomarańczowe i to delikatnie są samice ale za to masz rozróżnienie na kleszcze twarde i miękkie miękkie preferują gołębie tudzież ptactwo i nie mają pancerza na grzbiecie i rzadko przenoszą boreliozę a ludzi głównie atakuje kleszcz pastwiskowy zwany pospolitym który należy do gatunku kleszczy twardych z pancerzem na grzbiecie a jest ich 675 podrzędów Ixodes ricinus. Jak już ktoś potrzebuje mocnej ochrony np na mazurach Można rozejrzeć się za REPEL 100 z DEET 95% pojawia się na allegro lub forach surviwalowych można kupić po ludziach z tym że taka ilość środka czynnego może rozpuszczać tworzywa sztuczne więc ubranie tylko bawełniane
 

kicior-z-syberii

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2014
Postów
306
Buchów
0
"pomaranczowe z kropka" nie oznacza "z pomaranczowa kropka", chodzilo mi o te pomaranczowe z kropka czarna w okolicy otworu gebowego czy jak to nazywaja tarczka grzbietowa, tak wlasnie te pastwiskowe. dziwnym trafem jest ich znaczaco mniej niz tych mniejszych, bardziej brazowych,ktore najczesciej lapie. mozna tez trafic na postac niedojrzala, tzw. nimfy, ale te sa bardzo slabo widoczne,niemal przezroczyste. w kazdym razie wspominali gdzies w telewizji, ze te mniejsze nie sa tak grozne, mozliwe ze chodzilo wlsanie o te lubiace golebie.

co do deet z 95% , faktycznie, cos mnie sie przewinelo w dzialach s***iwalowych, dawka jak dla zolnierza z wietnamu;).

maly, ale za to prawdziwy off-top: sie mi przypomnialo:czyste aromaty do liquidow w efajkach rowniez sa w stanie rozpuscic plastik, z ktorego sa robine efajki, wiec nie polecaja ich dodawac bezposrednio do papierosa, a rozcienczyc w liquidzie. i to jest, niestety, fakt sprawdzony osobiscie...cos jak stezony spirytus scinajacy bialko, chemia organiczna w kontekscie chemi zywieniowej zaczyna mnie zadziwiac;)
 

zenek42

Active member
Rejestracja
Kwi 24, 2014
Postów
42
Buchów
0
ale jaja wczoraj wszedlem na spot i juz musialem 2 kleszcze zabic... sprawdzam sie po kazdym wyjsciu ze spota odrazu i w domu paraduje nago przed lustrem !
 

kicior-z-syberii

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2014
Postów
306
Buchów
0
ba, ja robie to samo - niezla sesja - wyginam smialo cialo, dobrze ze nikt mnie wtedy nie widzi:D mialby ubaw po pachy;P
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół