nasiona marihuany

Klony??

Wyszukiwarka Forumowa:
S

superadamcio

Guest
Nie mogłem Nigdzie znaleść Informacji na temat klonowania wiec postanowiłem napisać ten temat,bo usłyszałem ze jest taka możliwośc jak juz pisałem w dziale "choroby"
nie mogłem znaleśc nawet jakoś ramowych danych na ten temat nie mówiąć o szczegółowych myśle ze to jest banalne pytanie znowu ale dobrze ze istnieje takie forum :wink:
nie wiem tez nic o tym jak uzyskać nasiono z rośliny :alien:

Korzystająć jeszcze z tego ze pisze te pytanie mam inne chyba tez proste :
Jak rozpoznać płeć i odmiane rośliny??
Bo tak sie składa ze nie wiem co mam :alien:
Od przyszłego tygodnia zaczne hodowle serdecznika syberyjskiego tez bo ciekawi mnie ta roślina i efekty jakie da ale to juz inny temat,dziekuje z góry za odpowiedzi :D
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
Nie mogłem Nigdzie znaleść Informacji na temat klonowania wiec postanowiłem napisać ten temat,bo usłyszałem ze jest taka możliwośc

Klonowanie

Większość współczesnych plantatorów nie rozmnaża roślin z nasion ale stosuje klonowanie. Krzewy rozmnażane wKlonowanietradycyjny sposób znacznie różnią się od siebie właściwie nie ma dwóch zupełnie identycznych roślin.
Dzięki stosowaniu tej techniki uzyskuje się populacje złożoną z roślin o identycznych genach, które w związku z tym "identycznie" rosną oraz dojrzewają dokładne w tym samym czasie. Dodatkową zaletą klonów jest to, że mają one krótsze internody od roślin uzyskanych z nasion.
Technika ta nie jest wbrew pozorom skomplikowana, polecamy ją hodowcom posiadającym większe plantacje. Stosowanie klonowania przy uprawie w szafce o powierzchni 0,2 - 0,6 m2jest pozbawione sensu.

Dysponując tak małą plantacją można ewentualnie klonować rośliny przeznaczone do uprawy outdoor. Na powierzczni 0,25 m2 można zmieścić 25-30 klonów, które z całą pewnością wystarczą na założenie plantacji outdoor o powierzchni 6-10 m2. Klony dobrze nadają się do uprawy zwanej w " lit. klonowanieanglojęzycznej:)" guerrilla farming, G.F. tym różni się od "klasycznych" upraw outdoor, że plantator pojawia się na plantacji 2 razy, pierwszy gdy sadzi a drugi gdy zbiera. Przy takim stylu uprawy sadząc rośliny o nieznanej płci zbiera się niskie plony z całkowicie zapylonych roślin. Sadząc wyłącznie żeńskie klony zbiera się czystą sinsemilę.

Aby stosować technikę klonowania należy założyć uprawę podzieloną na co najmniej 3 części. Każdy wydzielony "dział" musi być tak odizolowany od innych aby nie dochodziło do niego światło z sąsiedniego.
Pierwsza część to pomieszczenie przeznaczone na roślinę lub rośliny mateczne z których uzyskiwać będziecie klony. Matki utrzymuje się stale w wegetatywnej fazie wzrostu poprzez zastosowanie fotoperiodu 24/0 (lub 18/6).
Następna część przeznaczona jest do ukorzeniania klonów. dobrze aby było to całkowicie oddzielne pomieszczenie ponieważ należy jest w nim utrzymywać wysoką wilgotność powietrza.
Ostatni "dział" służy do wzrostu wegetatywnego i dojrzewania roślin.
Czasem wydziela się dodatkowo miejsce do wzrostu wegetatywnego. Równie często lub nawet częściej fazę weg. ;) klony wzrostu przeprowadza się w pomieszczeniu do ukorzeniania klonów.

1.
Uprawę rozpoczyna się od podhodowania roślin w pomieszczeniu przeznaczonym dla r. matecznej (z ang. mother room ?nie wiem jak inaczej to nazwać). Następnie gdy mają po 15-20 cm odcina się z nich sadzonki o długości 8-10 cm (nie sugerujcie się załączonym zdjęciem, klony odcina się żyletką lub nożykiem do papieru, nożyczki miażdżą tkanki!!), zanurza w ukorzeniaczu ( dostępny w sklepach ogrodniczych ukorzeniacz "A"-talk zawierający "auksynę" -kwas indoilomasłowy i środki grzybobójcze) i umieszcza w wysterylizowanej ziemi lub w przypadku stosowania hydroponiki w wełnie mineralnej. Sadzonka taka musi być dokładnie opisana (z której rośliny pochodzi) oraz powinna mieć przycięte liście do 0,5 pierwotnej długości. Klony podczas ukorzeniania oświetla się najczęściej zwykłymi długimi świetlówkami, raczej nie stosuje się w tym celu lamp sodowych. Ukorzeniane trwa najczęściej około tygodnia .klony pod świetlówkami
Następnie od razu po ukorzenieniu indukuje się rośliny fotoperiodem 12/12, po zidentyfikowaniu płci morduje osobniki męskie (klony i rośl. mat). Oceniając klony - plonowanie, moc, zapach, itp. wybiera się z żeńskich roślin matek się tę o idealnych cechach.

2.
Po wybraniu rośliny matecznej zaczynamy właściwą uprawę.
Roślinę mateczną skubiemy tak aby tworzyła jak najwięcej rozgałęzień. Następnie odcinamy z niej sadzonki ukorzeniamy... Itd
Raz na jakiś czas należy odświeżyć r, matkę - albo wykorzystujemy do tego celu jeden z klonów, albo wybieramy całkiem nową.
Tekst jest z tego opisu uprawy

nie wiem tez nic o tym jak uzyskać nasiono z rośliny
Nasiono uzyskasz zapylając żeński kwiat pyłkiem z męskiej rośliny

Jak rozpoznać płeć i odmiane rośliny??
Jak rozpoznać płeć zobacz tutaj:
http://haszysz.za.pl/index.php?id=meskaczyzenska
a odmiany niestety nieda sie rozpoznać
 
S

superadamcio

Guest
Dziekuje za Wyczerpującą Odpowiedż myśle ze to mi starczy :wink:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
polecam zabawe z klonami jak najbardziej....najwazniejszym chyba czynnikiem zeby klon sie ukorzenił jest temperatura...najlepsza w granicach 24-27st, ponizej 19 stopni klon ma marne szanse na ukorzenienie...

tu sa moje klony, miałem tydzien 18/6...teraz maja jakies 3 tyg od momentu sciecia z matki...
co mnie dziwi to nie maja zadnych jeszcze zadnych preflowerow...sa na flov z jakies 11 dni...a klon w duzym boxie juz ma ich mase....mysle ze to przez swietlowki i widmo...bo ten jeden klon pod hps jest, a te sa pod swietlowkami...
 
S

superadamcio

Guest
Zabawe z kolonami zaczne tak na wiosne bedą leprze warunki wiekrze szanse ze coś z tego bedzie,zrobiłem tandetną prowizorke mianowicie owinełem sztywno dookoła doniczni folie aluminiową,i zarówka energooszczedna 15 w,opłaciło sie no bo przeciesz jakieś peczki zaczynają rosnąc na 99% jestem pewny ze to dziewczynka ale pęczki są małe mają kilka milimetrów jeszcze wiec tak na 100% nie wiem porównywałem zdjęcia z http://haszysz.za.pl/index.php?id=meskaczyzenska
Roslna ma teraz znacznie leprze światło dzieki tej prowizorce dlatego zeczeło sie cos dziac chyba,
nie stety nie znam odmiany rośliny :roll:
ale najwazneijesze ze cos z tego bedzie :D
Pozdrawiam i dziekuje :wink:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół