nasiona marihuany

Koksy dla roslin, dawkowanie NAA

Wyszukiwarka Forumowa:

#1WhiteNigga

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2017
Postów
90
Buchów
2
Witam, zakupiłem NAA (KWAS NAFTYLOOCTOWY) mam pytanie dla osób które miały z tym styczność. W ktorym dniu zycia rosliny zaczęliście go stosować przez jaki czas i w jakim stężeniu, opryski czy podlewanie?
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
dzięki, że za***ałeś wieszką czcionkę, bo okulary gdzieś zgubilem

wpisuje w google frazę: KWAS NAFTYLOOCTOWY zastosowanie

Roztwór kwasu naftylooctowego stosujemy w rolnictwie i ogrodnictwie. Pozytywnie wpływa on na ukorzenianie się sadzonek w glebie. Stymuluje rośliny do bardziej intensywnego wytwarzania systemów korzeniowych. Zapobiega przedwczesnemu spadaniu owoców z drzew.

wpisuję w google frazę: dawkowanie KWAS NAFTYLOOCTOWY

Auksyna - NAA - Kwas naftylooctowy 1 mg/ml

Roztwór 1 mg/ml, Objętość: 10 ml

dosłownie chwila szukania ...
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
dzięki, że za***ałeś wieszką czcionkę, bo okulary gdzieś zgubilem

wpisuje w google frazę: KWAS NAFTYLOOCTOWY zastosowanie



wpisuję w google frazę: dawkowanie KWAS NAFTYLOOCTOWY



dosłownie chwila szukania ...

Wjechałeś z pierwszym postem jak matka z liścia. Gratuluję :tiphat:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

potencjalne zastosowania

1. roztwór do ukorzeniania. lub proszek - mieszanka z talkiem.
2. stymulator wzrostu.
3. stymulator na kwitnienie - częściowo lub całkowicie zapobiegający/ograniczający niejako przy okazji "hermieniu"

W zależności od dawkowania nieco inne działanie. Zazwyczaj jeśli coś z auksyn używano jako stymulatora to NAA - superthive zawierał dawniej w składzie i stad głównie brało się jego działanie. Raczej wydłuży kwitnienie i nieco opóźni dojrzewania jako stymulator. Raczej oprysk niż do ziemi [ efekt słoniowej nogi - możliwy przy wysokich dawkach ]

Dawkowanie ;D - Tego to trzeba poszukać - jako stymulator - bardzo mało - stężenia zalecanie się znajdzie. Później poszukam... Zazwyczaj jeśli nawet Ktoś używał - NAA to w postaci gotowej a nie zestawu do samodzielnego przygotowania.

wpisuję w google frazę: dawkowanie KWAS NAFTYLOOCTOWY
dosłownie chwila szukania ...

Opcjonalnie superthive : skład : - podobne rozcieńczenie i stosowanie zgodnie z instytucją wyżej wymienionego.

Shop for Vitamin Institute SUPERthrive Plant Food (1 Pint). Get free delivery On ... Contains Vitamin B-1 (.09-percent), 1-Naphthyl acetic acid (.048-percent).

Obecnie sprzedawana wersja nie ma tego podanego w składzie - a była to najsilniej działająca substancja w na tyle, że jeśli nie zastąpili jakimś naturalnym dodatkiem z auksynami - to to prawie przestało by działać imo... Może się prawo zmieniło ? Albo ludzie już nie chcą kupować "supli" z syntetycznymi hormonami.

jest coś i o konopiach - przeciw hermieniu. Z tego co pamiętam można było uzyskiwać całkowitą zmianę płci męskich na żeńskie.

j_1399-3054_1956_tb07821_x_fp.png


Pełny art .. chwilkę.

ni ma: na forum jest to. Pasta lanolinowa z bardzo wysoką zawartością:
https://www.forum.haszysz.com/showt...ativa-In-F-C-Steward-ed-1971-Plant-Physiology

IC mag lub inne forum - pewnie ktoś dorwał i wrzucił.

Dobra nieistotne :

Porównawczo - imo. przekraczanie 5 mg/l w roztworze do delikatnego oprysku [- zastosowanie nie stymulator ale zapobiegnie/ograniczenie hermienia - delikatny oprysk raczej początek kwitnienia 1 lub do 2 po 2-3 tygodniach -] jest niebezpieczne i może już wywoływać bardzo nieciekawe efekty uboczne. To syntetyk wiec dłużej raczej działa i nie jest b.łatwo rozkładany w roślinie. nawet 0,5-1 mg/l powinno już podziałać. Piątunia może być nieco kawaleryjskim stężeniem.

Jako ukorzeniacz w roztworze : 10/40 mg/l - przy 20-24 godzinnym moczeniu - wyższe dawki toksyczne.
W wypadku amidu NAAm działanie zbliżone ale dawki x2. Stosowany był raczej do roślin zdrewniałych - wiec te dawki są raczej b.wysokie jak i czas moczenia. pewnie 5 mg/l dla zielnych i krótszy? czas.

Takie tam. W podręcznikach jakie mam jest więcej o innych zastosowaniach które tu są nieistotne. Jabłonie głównie - grusze etc.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
chu*a warte. Nic nie dziala. Ten wyzej mi kiedys kazal robic. O ile BAP sie rozpuscilo ladnie, to NAA chyba za 15 podejsciem sie udalo. Meskich w zenskie i tak sie nie dalo zmienic, tak wiec dementuje.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,068
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

chu*a warte. Nic nie dziala. Ten wyzej mi kiedys kazal robic. O ile BAP sie rozpuscilo ladnie, to NAA chyba za 15 podejsciem sie udalo. Meskich w zenskie i tak sie nie dalo zmienic, tak wiec dementuje.

BAP nie chciało się Ci rozpuścić nie NAA ;) I Ci opóźniło kwitnienie Early Pearl - dobrze pamiętam ona chyba sama z siebie ma długi okrez wzrostu [BAP tym razem inne znaczenie skrótowca] ;?.
Problemy są z BAPem nie z NAA ... NAA jest kwasem i w lekko zasadowym r .. nie jest to wielki problem. Wstępnie w alkoholu - dobrze po tylu latach pamiętam ? ;)

ps: O ile dobrze mi świta to zazwyczaj wyniki z artów - były powtarzalne [ oj ile ja wkrętek zrobiłem - chlorek kobaltu... te inne bez badań i podkładek to rzeczywiście nie bardzo działać chciały - ]

ps2: są zdjątka z traktowania NAA rośliny w szklarni. Kilka ładnych lat temu - chwast monster - dostawał sporo rożnych dodatków z tego co pamiętam. Z efektami ubocznymi po auksynie.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół