nasiona marihuany

Kolarstwo Szosowe

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Siemacie!

Chciałem się zapytać, może ktoś z was jeździ na szosie, uczęszcza w jakiś amatorskich zawodach peletonach itp itd.
Ja się chciałem zapytać takiej osoby, czy potrzebuję na takie zawody rower z homologacją UCI by uczęszczać, czy w amatorskich nie jest to wymagane?? A pytam dlatego gdyż nie wiem jaką szosę sobie zakupić. Posiadam stary rower szosowy, na którym śmigam aż miło, ale wypadało by kupić teraz coś lepszego. Na rowerze to śmigam łoho i jeszcze więcej, głównie na MTB bo taki kupiłem sobie 5 lat temu a miała być szosa, mniejsza z tym, szosa trafiła do mnie od znajomego taka starsza jakieś 2 lata temu. Teraz jestem trochu przy pieniądzach i chciałbym zainwestować właśnie w ten sport. Rajcuje mnie to i chciałbym spróbować swoich sił w takich zawodach.

W tym wątku może też poruszyć temat kolarstwa szosowego, gdyż nie spotkałem się jeszcze z takim wątkiem, więc zapraszam chętnie kolarzy do dyskusji :)
 
U

Usunięty 11382

Guest
Siemka, o amatorskich zawodach peletonowych za dużo nie wiem, bo nie miałem okazji startować, ale jeśli rajcuje Cie szybka jazda po mieście, to polecam Ci obczaić czy u Cb w mieście, lub jakimś najbliższym nie odbywają sie tzw. Alleycaty - Wyścigi kurierów rowerowych. Zabawa polega na tym, że banda ludzi zajaranych jazdą spotyka sie, dostajesz liste zadań do wykonania po drodze, typu zrobić fote jakiegoś wrzuta na scianie, znaleść jakieś miejsce itd. Wygrywa pierwszy który przyjedzie na mete wykonując wszystkie zadania, zawsze są jakieś nagrody, a po wszystkim after gdzie można posiedzieć i pogadać przy piwku. Za***iste inicjatywy dla lubiących troche adrenaliny :D
Poozdro
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
O kurdebela :D Poszukam na necie, ciekawa inicjatywa :D Pewno w jakiś większych miastach w promieniu do ~50Km będą się odbywać
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Uważam że podstawową rzeczą dla szosowych kolarzy powinna być rejestracja na rowerze i OC jak dla wszystkich użytkowników na drodze.
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Alleycaty - Wyścigi kurierów rowerowych.
Od razu przed oczami miałem fragment Tomb Raider z 2018
https://youtu.be/u5_15D7XCNc

Kiedyś była fajna inicjatywa społeczna "masa krytyczna ",
nie mieszkam już sporo w PL dalej co miesiąc można się spotkać?

Ja brałem udział w paru zawodach amatorskich dawno temu, wymóg jaki trzeba spełnić tyczył się zawsze tylko kasku. Wątpię żeby coś zmienili.

Rower zawsze fajna rzecz, ale wolę MTB. Jednak uniwersalność jest dla mnie naj, naj, dla tego u siebie zostałem z platformami.
Kiedyś miałem zajawkę, co roku było coś nowego, ciągle jakieś upgraty, na szczęście już mi przeszło:D
Na Alu ramie zszedłem poniżej 9,5kg z platformami, mimo że najlżejsze na rynku swoje ważą. Pamiętam, że zmiana wszystkich śrubek z standardowych na aluminiowe/tytanowe (zależnie jaką wytrzymałość potrzebowałem) dało jakieś - 26g z roweru :brawo:

Pamiętaj, że każdy gram zdjęty z masy rotującej liczy się podwójnie. Warto mieć lekkie obręcze, dętki, opony :odlot:

Tu mój rumak :)





 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Ja właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Gianta SRL TCR 1. Dość trochę kosztował, ale spoglądam przyszłościowo tez. Rower sam w sobie ma wagę 8,9kg. Jeszcze tylko reszta akcesoria jak licznik kadencji bądź cały komputer pokładowy z czujnikami
Mocy, tętna, kadencji... i ciuszki najważniejsze :D Do tego jezcze na zimę trenażer do domu by nie stracić kondycji przez zimę... [MENTION=74064]smoksalot[/MENTION] Na ogół słyszałem o rejestracji rowerowej oraz ubezpieczeniu ale czy to tak ważne tym bardziej przy amatorze? Może i w późniejszym czasie
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
W zawodach zawsze masz ubezpieczenie w cenie startowego, zawsze to coś, ale...
Ja jak dużo jeździłem to OC, od kradzieży i NW sam sobie zawsze ogarniałem w PZU. Kiedyś to kosztowało 100-200 zł na rok. Zależne od wartości roweru i sumy ubezpieczenia.
Jeżdżąc po drogach, chodnikach itd, uważam, że OC jest co najmniej mądrym posunięciem, jak nie obowiązkiem.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Tu chodzi raczej o to jak roweżyści jeżdżą po ulicach. Robią co chcą, mają pretensje że ich wyprzedzasz a jak sie coś stanie to nie wiadomo kto to był a nawet jak nie spier***ą to se ich pozywaj do sądu cywilnego bo ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Znam pare przykładów u znajomków i sam pare akcji z kolarzami też miałem. W sumie to po to pałe mam w furze. Kiedyś sie we 4 nawet do mojej kobity spruli kozaki juz pod samą bramą. Jak wyleciałem z rurą to jakoś im argumenty powypadały na ulicę powypadały z połową gratów. Ja rozumiem że można se pojeździć na rowerku ale ku**a bez przesady.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Panowie, dla spokoju własnego i waszego dopytam się w urzędzie ile coś takiego Brdzie kosztować itp. Bo w sumie takie ubezpieczenie przed kradzieżą to bym wziął bo ku**a rower nie kosztuje 200 zł.. A po za tym, jak wiemy to bezpieczeństwo na pierwszym miejscu jest
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
u mnie kiedyś w mieście akcja była i na milicji znakowali rowery- dziabajać na ramie mały numer ich spisu, zdjęcie roweru i wypisywali kartę na twoje nazwisko. Ubezpieczenie dobra rzecz. [MENTION=21715]ALTARE[/MENTION] masa krytyczna - gdzie byłeś - katowice,kraków - czy może zagłebiowska masa krytyczna ?
U mnie były Night Bike - ale to bardziej przejażdżka na luzie - niż wyścigi kurierów - bo to musi być adrenalinka.
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Tu chodzi raczej o to jak roweżyści jeżdżą po ulicach. Robią co chcą, mają pretensje że ich wyprzedzasz.. .

Tak jakby wszyscy prowadzący samochód byli przykładem umiejętności, taktu i kultury... Nie mówiąc o ilości wypadków, całej serii "stop cham" na yt..
To, że auto, autobus, TIR cię wyprzedza na 15 cm jest ok?
"Pała" na rowerzystów, boże, boże, Bożenko, nie wiedziałem że rowerzyści to tacy bandyci. ciekawe jak byś funkcjonował w takiej Holandii, Danii, Szwecji. :bash-head:
[MENTION=91326]Yogiel[/MENTION] nie w urzędzie, tylko jakiś ubezpieczyciel PZU, AXA, itd. Wiem że na koniec nie brałem już z PZU bo były lepsze opcje u konkurencji.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
@ALTARE kolarze to nie bandyci a wiekszość lata w wadze lekko półśmiesznej ale jak jest 4 czy 6 to już pała daje im do myślenia a raz przez kask dobrze załatwia sprawę. Nie twierdzę że na polskich drogach jest jak u cioci na imieninach ale bez przesady żeby nie kamera w furze to jadąc sam nie masz szans udowodnić że to nie twoja wina i szkoda że na YT nie ma filmików co od***ali cycliści żeby punkt odniesienia był. W innych krajach jest inna mentalność i u kierowców i u cudownych dzieci 2 pedałów. Jak ktoś rzuca w wyprzedzający go 1,5 metra z boku samochód bidonem i jest w grupie a potem się jeszcze sadzi bo mysli że kozak to sprostowanie się przydaje. Nie cierpię roweżystów na drogach i mam ku temu swoje powody a wszystko z życia wzięte - niemniej życzę zdrowia i cierpliwości wszystkim użytkownikom dróg. Kultura obowiązuje wszystkich jak już.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół