nasiona marihuany

Kompendium glebowe.

Wyszukiwarka Forumowa:

Gooldwell

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2021
Postów
79
Buchów
185
Odznaki
1
Witajcie, szukam osób które chętnie podzieliły by się swoją wiedzą nt. tworzenia własnych mieszanek podłoża. Jako że artykuł na Wiki na temat tworzenia mieszanki glebowej jest dość skąpy, a pytań od poczatkujących na temat tworzenia takowej jest ogrom chciałbym stworzyć jeden porządny artykuł uśredniający wasze doświadczenie które będzie można przekazać innym. Jeżeli macie chęć pomóc piszcie w komentarzach jakiej firmy ziemi/torfu używacie, jakich składników(perlit, wermikulit, dolomit itd.) i w jakich proporcjach do nich dodajecie - w skrócie gotowe mieszanki w które mogą śmiało być wsadzone sadzonki. Nie zapomnijcie wspomnieć o tym czy gleba jest do uprawy in czy outdoor. Z całości postaram się zrobić ładne i czytelne infografiki dla początkujących.
Pozdrawiam​
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
To wszystko jest już na forum. Wystarczy poszukać...


Cały ten dział


I ten...

 

Gooldwell

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2021
Postów
79
Buchów
185
Odznaki
1
To wszystko jest już na forum. Wystarczy poszukać...


Cały ten dział


I ten...

No właśnie tematów w bród a większość albo bez podanych proporcji, albo są bardzo różne od siebie, a ja chcę ująć i uśrednić wszystko w jednej większej graficzce no i zależy mi przede wszystkim na opiniach aktywnych growerów bo np. informacja o tym zeby mieszanka sobie odstała 2 tygodnie przed sadzeniem albo o tym żeby wypłukać perlit przed wymieszaniem znalazłem może w jednym temacie a to chyba dość ważne zagadnienie
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Słabo szukasz :)
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
@Gooldwell co daje płukanie perlitu przed dodaniem?Pytam z czystej ciekawości.

BTW
Ja mieszam na oko.Daje to co aktualnie mam na stanie.Przeważnie ziemia budżetowa z marketu,dolomit,kokos,wermikulit,perlit oraz torf odkwaszony.
 

Gooldwell

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2021
Postów
79
Buchów
185
Odznaki
1
@Gooldwell co daje płukanie perlitu przed dodaniem?Pytam z czystej ciekawości.

BTW
Ja mieszam na oko.Daje to co aktualnie mam na stanie.Przeważnie ziemia budżetowa z marketu,dolomit,kokos,wermikulit,perlit oraz torf odkwaszony.
Z tego co znalazłem w internecie jest parę powodów. Po pierwsze perlit jako bardzo lekki materiał jeżeli nie jest zwilżony przed dodaniem do ziemi to miesza sie lepiej ale po pewnym czasie w momencie rozrostu korzeni i podczas podlewania nieosadzony potrafi "wychodzić do gory", drugim powodem jest to że taki kupowany w markecie najczęściej zawiera sporo miału o mniejszej gradacji przez co zbryla glebę zamiast ją napowietrzać.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół