nasiona marihuany

koncowki wysuszone lub przypalone!!!!!

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
C

cezar2119

Guest
ta jedynaczka jest juz prawie 6 tygodni na flo i mam maly problem a mianowicie ma ona poprzypalane koncowki i niektore listki a mianowicie pare listkow okolo3 lub 4 z samych dolnych czesci rosliny zotknie od bocznej strony liscia poczym caly zotknie i opada-co moze byc przyczyna!!???
dodawalem odzuwkimniejwiecej raz na 5 dni w ilosciach jak na opakowanie-do ostatniego podlewanie niedodalem!!
co myslicie co to moze byc??
dzieki z gory
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,067
Buchów
425
przypalone koncowki to jak sie nie myle oznaka przenawozenia, a zolknace dolne liscie to zbyt niskie ph
 
F

fO

Guest
quakemind napisał:
przypalone koncowki to jak sie nie myle oznaka przenawozenia
nie prawda,głupota ,durnota ZLE !ja mam to samo i miałem juz kiedys,nie uzywałem biohomusa,i naswietlałem swietlówkami,sam niewiem co to jest ...walcze z tym od początku mojej uprawy,padło mi juz kilka krzaków,podejzenie spadło na ph ziemi,moja ziemia ma od 5.5 do 6.5 uzyłem dolomitu i do jednej z doniczek na próbe wlałem wode z rozkruszoną kredą a Ty cezar2119, nie sugeruj sie kazdą podpowiedzią,bo przyczyn moze byc wiele,mimo fachowców jacy tu są zadna rada niczego mi nie dała,większosc pie****i bez sensu,pzdr dla specjalistów
 
B

blancik

Guest
To w 90% wygląda mi na niedobor magnezu.
Brak magnezu moze objawic sie żółknięciem, które może obrócić się w brązowienie starszych lisci.
Na starszych liściach zaczyna to być widać, zaczynając na krawedziach liścia albo koncowce.

Jeżeli masz w domu Biohumus, to podlej bezpośrednio pod pień rośliny od 3-5 nakrętek nierozrobionego. Powinno pomóc.
 

hbsh

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2006
Postów
659
Buchów
2
Przeciez ta roslina jest na flow. Zolkniecie koncowek lisci jest normalne zwlaszcza w koncowym etapie kwitnienia. Cale substanicje odzywcze wykorzystywane sa w procesie kwitnienia a liscie staja sie mniej wazne i dlatego tak sie dzieje. Peace
 
B

blancik

Guest
hbsh napisał:
Przeciez ta roslina jest na flow. Zolkniecie koncowek lisci jest normalne zwlaszcza w koncowym etapie kwitnienia. Cale substanicje odzywcze wykorzystywane sa w procesie kwitnienia a liscie staja sie mniej wazne i dlatego tak sie dzieje. Peace

Nie w tym przypadku, tak nie wyglądają liście, z których topy pobierają w końcowej fazie cukry! :(
 
A

analityk lucyfera

Guest
powinniście zwrócić uwagę że nie tylko od przenawożenia usychają końcówki liści ale dzieje się tak również jeśli lampa HPS (lub podobnie grzejąca) jest zbyt nisko powieszona na roślinką i temp. wzrasta dość bardzo co powoduje przypalanie... jest to bardzo podobny objaw jak od nadmiaru azotu... pozdro
 
F

fO

Guest
omawialiśmy juz tą możliwośc...posiadam 3 swietlówki i od szczytu jest do lampy jakies 15cm ...a powinno ok 10 cm :thumright:
 
B

blancik

Guest
To nie od temperatury, zwlaszcza że z dolnymi liśćmi robi się to samo.
Jeżeli byloby to od lamp to byloby tylko widoczne na górnych partiach liści.
Dalej twierdzę że to najprawdopodobniej może być brak tego co wyżej napisalem.
 
F

fO

Guest
ale Twoje przekonania są troszke sprzeczne,przeciez na zdrowy rozum ziemia jest nowa,jest nawozona w skłądniki mineralne i wszystko co potrzeba do prawidłowego rozwoju,niechce jeszcze dodawać biohomusa bo mam obawy ze przenawozenie moze sie skończyć dużo gorzej,same pytania ...żadnych odpowiedzi
 
B

blancik

Guest
fO napisał:
ale Twoje przekonania są troszke sprzeczne,przeciez na zdrowy rozum ziemia jest nowa,jest nawozona w skłądniki mineralne i wszystko co potrzeba do prawidłowego rozwoju

To iż ziemia jest nawozowana, nowa i bogata w skladniki mineralne to nieznaczy że ma je wszystkie i w odpowiednich ilościach wzglendem wieku rośliny.
 
F

fO

Guest
masz racje ale dodająć jeden minerał nadwyższe inny który jest w ziemi juz zawarty i w biohomusie,pozatym w wczesniejszych planatach które padły,stosowałem biohomusa,więc Twoją teorie mozna obalic,szukam dalej kszy kszy czekam ...
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
ja mam podobnie z k2. hmm... żadnych pierwiastków jej nie brakuje bo pakuje jej ile tylko może przyjąć, podejrzewam że to przez temperature. raz wentylator przestał działać i temperatura wzrosła do ponad 40*c, a krzaczek znajdował się ok 20 cm pod lampą 400w. liście steraczyły pionowo w okół topa. teraz jest już dobrze i popatrzę czy nic się nie pogarsza.

pzdr ;)
 
F

fO

Guest
sam juz niewiem co zrobic,by było dobrze,chce by moje starania zostały wynagrodzone pomyślnym ukończeniem uprawy
 
I

igrow-box

Guest
cezar kilka moich roslin wyglanda bardziej tragicznie niz twoje listki, ale to nie znaczy ze ma to wplyw na pozniejszy wzrost, usun kilka lisci i zobacz czy na nowych pojawia sie ten problem, moze okazac sie ze juz rozwiazales problem suchych koncowek, prpblem pojawia sie gdy usychaja koncowki szczytow ale mazne jest utrzymywanie odpowiedniego ph ktore zalecane jest przez producenta pozywki oraz stezenie

[ Dodano: 2006-09-25, 14:20 ]
blancik, oki
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół