nasiona marihuany

Kondensator do HPSa

Wyszukiwarka Forumowa:

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
Jakie kondensatory daje sie do sodówki?? Mam 150W i wiem, ze kond powinien mieć 20uF (mikro Faradów) ale nie wiem jaki typ... Czy mają to być kondy elektrolityczne czy zwykłe czy jeszcze moze jakiś inny wymyślny typ?? Zna sie ktoś na tym??
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
zwykle kondensatory - najczęście w kształcie walca. Patrz tylko zeby były na 220 - 250V.

Aha, kondensator nie jest niezbędny do działania sodówki. Lampa będzie działać i bez niego
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
heh to duzo mi mowi :) w ksztalcie walca :roll: no nie sa ale reguluja prace i zmniejszaja pobor pradu jak i zwiekszaja zywotnosc zarowki...
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
koyot gdzies pisał, że zmniejszają one pobór mocy biernej, ktora jest mierzona w duzych zakladach, a domowe liczniki mierzą pobór mocy czynnej. Jedno juz odpada...

O wydłużaniu żywotnośći żarówki nie słyszalem, ale wiem, że pozwalają wydłużyc kabel od ukladu zapłonowego do lampy do 1,5 metra.
 
D

delete

Guest
witam wie ktos moze jak wsadzic kabelki do kondensatora ???
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
klubbheads napisał:
witam wie ktos moze jak wsadzic kabelki do kondensatora ???

Na haszyszu i na forum wszystko jest pięknie opisane. Wystarczy poszukać.
 
D

delete

Guest
wiem ale tam wszedzie jest opis podlonczenia kondensatora do reszty sprzetu a mi chodzi jak wsadzic kabelki do kondensatora nigdzie w nim nie ma zadnych srubek do odkrecenia jak sie wklada te kable ?
 
R

rasta

Guest
najlepiej jets użyć przewód z drutu nie linki. wciskasz odizolowany na 1cm drut w otwór i to wszystko.
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
A to przy okazji ja się o coś zapytam bo mam duzy problem. Właśnie chodzi o te kabelki. A mianowicie ***ał mi się kabel gdzieś 5cm od wejścia do kondensatora. No i ten kawałek muszę wyjąć ale niestety niechce wyjść. Niewiem co do cholery się stało... zapiekło sie?
 
G

Green

Guest
aby go wyciagnac musisz odszukac mali otwor badz szczeline gdzie kolo dziory gdzie wchodzi kabel, w ktory wsadzisz cieki srubowkret dzieki czemu podwazysz blaszke ktora to blokuje przewod to powinno uwaolnic kabel

pozdr.
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
O wydłużaniu żywotnośći żarówki nie słyszalem, ale wiem, że pozwalają wydłużyc kabel od ukladu zapłonowego do lampy do 1,5 metra.
No nawet więcej tego kabla można poprowadzić.

Przedewszystkim kondensator filtruje multum zakłuceń w sieci.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół