nasiona marihuany

Konsultacja

Wyszukiwarka Forumowa:

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Cześć mam parę pytań do mojego krzaczka jest to no name wyciągnięty z palenia.
Jest w ok 16 dniu od przełączenia na 12/12 więc pewnie jakimś 8 dniu flo
Słońce: HPS 150w
BOX: nie chce mi sie mierzyć na pewno nie więcej niż 0.2m2
Medium: BioBizz ligt mix/Ziemia z ogrodniczego na rogu 50/50
Nawozy:BioBizz indoor try pack+ Acti-Vera+melasa i mikoryza Mycotrex Biotabs
Donica: 5,7L
Podlewana co 2/3 dni zazwyczaj 2xnawóz 1xwoda z melasą
Leje Ph ok6.5 odstanej kranówki
Teraz tak mam parę objawów które mnie niepokoją mianowicie wczoraj jak to w niedziele zrobiłem w "nocy" oprysk na liście z Acti-Vara o stężeniu 3ml/l oraz podlałem w dzień 0.5l do ziemi tak Biogrow 2ml/l topmax 2m/l biobloom 3ml/l pół łyżki melasy ph wyszło 6,6Ph i dzisiaj zajrzałem do boxa i liście na wyższych topach były skierowane w dół



Podejrzewam że lampa była za blisko (20cm nad szczytami) więc odniosłem jądo jakiś 40 cm

Druga sprawa pojawiła sie po poryskach tydzień temu podejrzewam krople która sie osadziła i popażyła albo niechcianego współlokatora ale więcej jak na tym liściu sie nie pokazało



I trzeci liść podejrzewam niedobór cal-magu niestety bardzo słabo to widać na zdjęciu



Żółte plamki na długości całego liścia nie zauwarzyłem żeby sie roznosiło na inne liście.
Z góry dzięki za pomoc
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Liście sie podniosły po podniesieniu lampy ale przy usuwaniu dolnych wiatraków znalazłem to czyżby herma?

IMG_20180108_225819.jpg


IMG_20180108_225731.jpg
 
S

sub

Guest
Liście sie podniosły po podniesieniu lampy ale przy usuwaniu dolnych wiatraków znalazłem to czyżby herma?


Na to wygląda. ***ałeś jajca? - może się już nie pojawią.. Oby. wcale lub jak najmniej
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Już ***ałem chciałem jakoś potwierdzić bo jeszcze nie miałem hermy w namiocie. Cóż no będe częściej teraz przeglądał. Dzięki :D
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Cześć mam parę pytań do mojego krzaczka jest to no name wyciągnięty z palenia.
Jest w ok 16 dniu od przełączenia na 12/12 więc pewnie jakimś 8 dniu flo
Słońce: HPS 150w
BOX: nie chce mi sie mierzyć na pewno nie więcej niż 0.2m2
Medium: BioBizz ligt mix/Ziemia z ogrodniczego na rogu 50/50
Nawozy:BioBizz indoor try pack+ Acti-Vera+melasa i mikoryza Mycotrex Biotabs
Donica: 5,7L
Podlewana co 2/3 dni zazwyczaj 2xnawóz 1xwoda z melasą
Leje Ph ok6.5 odstanej kranówki
Teraz tak mam parę objawów które mnie niepokoją mianowicie wczoraj jak to w niedziele zrobiłem w "nocy" oprysk na liście z Acti-Vara o stężeniu 3ml/l oraz podlałem w dzień 0.5l do ziemi tak Biogrow 2ml/l topmax 2m/l biobloom 3ml/l pół łyżki melasy ph wyszło 6,6Ph i dzisiaj zajrzałem do boxa i liście na wyższych topach były skierowane w dół



Podejrzewam że lampa była za blisko (20cm nad szczytami) więc odniosłem jądo jakiś 40 cm

Druga sprawa pojawiła sie po poryskach tydzień temu podejrzewam krople która sie osadziła i popażyła albo niechcianego współlokatora ale więcej jak na tym liściu sie nie pokazało



I trzeci liść podejrzewam niedobór cal-magu niestety bardzo słabo to widać na zdjęciu



Żółte plamki na długości całego liścia nie zauwarzyłem żeby sie roznosiło na inne liście.
Z góry dzięki za pomoc

Jesli zołto- rdzawe plamki robią się pomiedzy unerwieniem to słusznie podejrzewasz, też tak mam szczególne zapotrzebowanie jest momencie indukcji roslin.

Widać, że to Twój pierwszy grow bo bardzo się wszystkim przejmujesz np. tym listkiem postrzępionym ;p ale u Ciebie to chyba zaleta :)

Zresztą co ja bede Ci nawijał na uszy, przewodnik po niedoborach się kłania ;p

http://www.canna-pl.com/info-courier_magnesium

http://www.canna-pl.com/info-courier_calcium



 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
[MENTION=86984]rochas[/MENTION] A no muszę przyznać że jestem całkiem podekscytowany od liceum chciałem zrobić jakiś swój grow teraz mam pełne możliwości. W tych linkach co mi podesłałeś mówili o Epsomie i Azotanie wapnia myślisz że jak pójdę do jakiegoś sklepu chemicznego kupić te dwa związki to mi nie popsuje organiki czy lepiej zainwestować te 30 zł w jakiś "profesionalny" Cal-Mag ze sklepu?

Wiecej chujów nie znalazłem więc licze że to był jakiś głupi wybryk ale liczyłem sie z tym że może hermić bo znalazłem pestkę w paleniu od dila
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Sól Epson kupisz w aptece za 3 zł jest całkiem w porządku i daje rade na niedobory Mg to oprsyk jest dolistny wiec raczej bym się tym nie przejmowal, że Ci organike zepsuje w sesnie, że nie zaszkodzi florze bakteryjnej. Nie stosowałem azotanu wapnia także nie wiem? Jak chcesz to sprawdz i daj koniecznie znać jak działa bo sam jestem ciekaw?


Osobiście używam właśnie Cal-Mag to popularny tutaj środek(oprski wszelkie rób w w fazie nocy, nie przy właczonyh lampach) robiłem dwa oprsyki w tygodniu, aż się wszytko ustabilizowało.

Z kolei ja zaczynałem outa w szkole średniej bo nie chciałęm od loklanych dilerów kupować bo sprzedawali syf i jeszcze po 0,7-0,8 ale się wtedy znajomości nie miało to zawsze chcieli orżnać, na lampy przyszedl czas jak się z domu wyprowadziłęm :p ale najpierw były hps (miło ten okres wspominam, żadnych niedoborów, wszytko elegancko rosło) teraz ledy (początki były koszmarne, od jakiegoś czasu dopiero wszytko ustabilizowałęm i już na tym oświetleniu pozostane) :)
 
Ostatnia edycja:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Ja bym nie przejmował sie brakami a tymi jajcami. Pierwsze pojawiaja sie na dolnych partiach rosliny, potem pod kwiatami a na koniec wywala centralnie na kwiatach. Pestki z palenia sa najczęsciej hermami i szkoda na nie czasu
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Wiesz co chyba wole pójść w sprawdzony cal-mag. U mnie było to samo ale mój „out” to były trzy automaty schowane w pokrzywach conajwyzej podsypane jakimś slimakolem Wiec dupy to nie urywalo. Teraz sie przeprowadziłem i znalazłem pestkę w paleniu i ona mi uzmysłowiła ze już ten czas kiedy moge posadzić coś pod lampami dlatego ze mną zostanie już do końca marca :D
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Wiesz co chyba wole pójść w sprawdzony cal-mag. U mnie było to samo ale mój „out” to były trzy automaty schowane w pokrzywach conajwyzej podsypane jakimś slimakolem Wiec dupy to nie urywalo. Teraz sie przeprowadziłem i znalazłem pestkę w paleniu i ona mi uzmysłowiła ze już ten czas kiedy moge posadzić coś pod lampami dlatego ze mną zostanie już do końca marca :D

Z cal-magiem mnie jest roboty bo dawkowanie jest ustalone z góry, ale te preparaty sół epsom i azotan wapania są używane w ogrodnictwie na szerokę skale, tylko trzeba stęznie roztworu dobrać połaćzyć itp. na pewno tańsze, ale efekt pewnie byłby ten sam bo przecież Cal-Mag też jest z podobnych komponentów robiony...

Będziesz fotorelacje zakładał?

Pestki z palenia sa najczęsciej hermami i szkoda na nie czasu

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, czasem wystepuje apomiksja czyt. Apomiktyczne potomstwo jest pod względem genetycznym identyczne z rośliną mateczną, podobnie jak to ma miejsce w wypadku rozmnażania wegetatywnego, i stanowi linię izogeniczną. To proces spotaniczny. Wariantów może być wiele, sadziłęm nasiona zebrane z outa i wyrastały mi żeńskie, ale czasami też zdarzało się, że faktycznie byłą tendencja do hermienia? Jęsli znajdziemy nasionko w zebranym suszu powiedzmy jakieś tam odmiany feminizowanej to jakie jest prawdopodobieństwo, że nasionko będzie feminizowane tak jak w przypadku rośliny z której się zebrało pestki? Jakieś założenia można poczynić?

Ps. Pewnie [MENTION=83770]sub[/MENTION] naświetił by tą sprawe klarownie :) ale czy będzie miał ochotę? :)
 
Ostatnia edycja:

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Też mi sie wydaje że sól i azotan będą tańsze ale w mojej skali wydałem 24 i mam cal magu na najbliższe 10 projektów. Pewnie założe fr za jakiś tydzień jak mi wyjdzie jedna pestka z ziemi :D Ja powiem tak że u mnie z tego palenia wsadziłem 2 pestki tylko po przełączeniu jedną wywaliłem bo był to chłopak ale nie mam jak ustalić kto był rodzicem bo tak jak mówiłem było palenie od dila
 
S

sub

Guest
Ps. Pewnie naświetił by tą sprawe klarownie :) ale czy będzie miał ochotę? :)

Nie znam ani jednego potwierdzonego w 100% przypadku apomiksji u Konopi - jest to możliwość opisana w jednym jedynym podręczniku hodowli roślin.

Tak z drugiej strony w sinsemili z outa pojedyncze nasiona bywały - żeńskie ... kto wie.. może ktoś kiedyś udowodni, że apomiksja występuje powszechnie ;) / równie dobrze było to potomstwo przeoczonego wczesnego banana /

To potencjalna alternatywna możliwość ...
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
Nie znam ani jednego potwierdzonego w 100% przypadku apomiksji u Konopi - jest to możliwość opisana w jednym jedynym podręczniku hodowli roślin.

Tak z drugiej strony w sinsemili z outa pojedyncze nasiona bywały - żeńskie ... kto wie.. może ktoś kiedyś udowodni, że apomiksja występuje powszechnie ;) / równie dobrze było to potomstwo przeoczonego wczesnego banana /

To potencjalna alternatywna możliwość ...

Podasz tytuł tej książki chętnie się w to zagłębie, poczytam rozwine wiedze?

Bo temat arcy ciekawy :)

Dzięki za wyjaśnienia. Mam sporo nasion z zeszłorecznego outa sadziłęm af fem z 15 roślin zebrałęm ze 20 ponad nasion wysieje je i posprawdzam w tym roku ile będzie fem?


Dzięki za wyjaśninia :)
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
A autosami jest tak mimo pohermienia kolejne pokolenie często nie wywala jajec i rosna normalnie. Robiłem tak kilka razy było mało bananów.
Warto takie sadzić
Próbowałem z sezonami i tam 100% herm niestety wychodziło zarówno out jak i in
 

BasiaStasia

Well-known member
Rejestracja
Sty 8, 2018
Postów
51
Buchów
0
A autosami jest tak mimo pohermienia kolejne pokolenie często nie wywala jajec i rosna normalnie. Robiłem tak kilka razy było mało bananów. Warto takie sadzić Próbowałem z sezonami i tam 100% herm niestety wychodziło zarówno out jak i in
Bardzo fajna informacja dla mnie.Mam akurat hermiencego diesla auto (pierwsza styczność z takim czymś) ,kastracja leci jak trzeba,ale naszły mnie obawy żę mogę czegość nie dopatrzeć ipechy nie będą się potem nadawać bo kolejne pokolenie też hermi(tak było w haszopediI).I mówisz ,że to auto nie dotyczy? (w sumie w #pedi nie pisali czy jest różnca auto/sez).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół