nasiona marihuany

Kozackie świecidło na pierwsze dni życia

Wyszukiwarka Forumowa:

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Siema!

Na wstępie wielkie pozdrowienia dla: [MENTION=69567]Tribulus[/MENTION] [MENTION=90095]sub23[/MENTION] [MENTION=96497]Gość.[/MENTION]

Nareszcie udało się stworzyć pierwszy panel! Idealny do szkółki konopnej.
Panel złożony z:
- LT-3761 50cm Alustripe with 98x Samsung LM301B LEDs 6500k - 76,05pln- Zasilacz stało prądowy do led MeanWell LPC-35-1400 - 56,70pln
- kabelki, kostka, blacho-wkręty, klej termoprzewodzący, profil alu który miałem na stanie

Za niewiele ponad 130pln jest zrobiony kawał lampy. Daje 5000lm. No i masa zabawy, przy tworzeniu własnego urządzenia

:ele:

Muszę gdzieś naruchać gniazdo na taką wtyczkę na dwa piny, jak jest w radiu np, no i projekt będzie skończony.
Pozdro!



















 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Posiadam kilka takich kabli z wtyczką jakiej szukasz, jak chcesz to mogę Ci kopsnąć gołębia pocztowego z takim wtykiem.

TOTALNIE KOZACKA PRODUKCJA!
 

PanApokalipsa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 9, 2013
Postów
1,395
Buchów
1,327
Odznaki
6
Git robota :)
Stary awatar byl bardziej kozacki ,hah.
Ja mam LEDa 84W na zasilaczu 100W Philipsa,sztos w ch*j.
Ale nie latam na nim jeszcze,poki co , bo idzie OUT,ale na pozna jesien odpie****e z nim przedstawienie.
Sk***ol swieci ponad 10k lumixow.
Jest potencjal.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Posiadam kilka takich kabli z wtyczką jakiej szukasz, jak chcesz to mogę Ci kopsnąć gołębia pocztowego z takim wtykiem.

I ja posiadam. Jeden od starożytnego żelazka z czasów gdy nie były one robione z blaszki al i można było nimi wbijać gwoździe. Także jakby zaszła taka potrzeba wysyłam.

Ps: lutownice mam dużo gorszą.
 
Ostatnia edycja:

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Posiadam kilka takich kabli z wtyczką jakiej szukasz, jak chcesz to mogę Ci kopsnąć gołębia pocztowego z takim wtykiem.

TOTALNIE KOZACKA PRODUKCJA!

Dzięki ;) potrzebne jest samo gniazdo - kabel mam.

---------- Post Zaktualizowany 08:33 ---------- Data pierwszego postu 08:24 ----------

Git robota :)
Stary awatar byl bardziej kozacki ,hah.
Ja mam LEDa 84W na zasilaczu 100W Philipsa,sztos w ch*j.
Ale nie latam na nim jeszcze,poki co , bo idzie OUT,ale na pozna jesien odpie****e z nim przedstawienie.
Sk***ol swieci ponad 10k lumixow.
Jest potencjal.

Dzięki wielkie - zarzuc fotka swojeg panelu :)
Jaką temperaturę barwy masz?

---------- Post Zaktualizowany 08:35 ---------- Data pierwszego postu 08:33 ----------

I ja posiadam. Jeden od starożytnego żelazka z czasów gdy nie były one robione z blaszki al i można było nimi wbijać gwoździe. Także jakby zaszła taka potrzeba wysyłam.

Ps: lutownice mam dużo gorszą.

Soeamno. Potrzebne gniazdo nazywa się C7, ale kojarzę od żelazka, wygląda podobnie ale jest że 3 razy grubsze
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Soeamno. Potrzebne gniazdo nazywa się C7, ale kojarzę od żelazka, wygląda podobnie ale jest że 3 razy grubsze

Ja pisałem bardzo mocno obok tematu ;). Kiedyś zastąpiłem kabel wysokiego napięcia od zapłonu z rozdzielacza kablem z żelazka, obejście zasilania lampy w samochodzie kablem z choinkowych świecidełek czy zastępstwo potencjometru wentylacji pstryczkiem od lampki nocnej.
Twoje świecidło mi się tak kojarzy [ nie jest to żaden zarzut _ jeśli coś działa znaczy, że jest dobre ]
Najprostsze rozwiązanie to rezygnacja z gniazda. Najszybciej. ;)

ps: około 6 zeta coś takiego kosztuje z tego co widzę w googlu.
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Fajnie byłoby gdybyś napisał specyfikacje gotowego panelu (oraz zasilacza i pasków). Nie każdy ma czas i ochotę na googlowanie ich i wyliczanie mocy panelu Twojej konstrukcji. :)
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Takie cos udalo mi sie znalezc , nie jest to mojej roboty.
Panel ma 9300 lumenów dokladnie a barwy nie znam.
Barwa 4000K. I wygląda mi na to, że można regulować temperaturę barwową, przelutowując rezystor z pola 4000K na 5700K lub 6500K. Nie jestem jednak tego pewny. Możesz zrobić zdjęcie jednej diody z bliska?
Moc maksymalna 147W. Myślę, że przy mocy maksymalnej wypluje z siebie o wiele więcej niż 9300 lumenów.
Napięcie maksymalne 128V, prąd max 1150mA czyli 1.15A.
Możesz regulować prąd na tym zasilaczu od 200-700mA podłączając potencjometr do złącza NTC w zasilaczu, lub wlutować termistor w pole NTC na płytce i połączyć kabelkiem ze złączem NTC w zasilaczu uzyskując w ten sposób zabezpieczenie termiczne ledów. Po osiągnięciu zbyt wysokiej temperatury panel zacznie się sam ściemniać.
Zrób też foto jak to świeci ;) Tylko uważaj, by nie popieprzyć kabli-same białe i do ledów i do sieci :/
Ma to w ogóle jakieś chłodzenie?
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Barwa 4000K. I wygląda mi na to, że można regulować temperaturę barwową, przelutowując rezystor z pola 4000K na 5700K lub 6500K. Nie jestem jednak tego pewny. Możesz zrobić zdjęcie jednej diody z bliska?

Nie są to przypadkiem ciepłe XLamp XB-D ?? nie... za wysoki prąd.

Moc maksymalna 147W. Myślę, że przy mocy maksymalnej wypluje z siebie o wiele więcej niż 9300 lumenów.
Napięcie maksymalne 128V, prąd max 1150mA czyli 1.15A.
Możesz regulować prąd na tym zasilaczu od 200-700mA podłączając potencjometr do złącza NTC w zasilaczu, lub wlutować termistor w pole NTC na płytce i połączyć kabelkiem ze złączem NTC w zasilaczu uzyskując w ten sposób zabezpieczenie termiczne ledów. Po osiągnięciu zbyt wysokiej temperatury panel zacznie się sam ściemniać.

Chyba wiem Kto będzie mi pomagał przy czymś tam :lol:
 
Ostatnia edycja:

PanApokalipsa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 9, 2013
Postów
1,395
Buchów
1,327
Odznaki
6
[MENTION=83864]gość[/MENTION]
No musze przyznac,ze to co napisales to dla mnie czarna magia.
No wlasnie co chodzi o barwe to tam jest mozliwosc wlasnie wyboru,tylko jak to zrobic to ja nie ogarne raczej.
Chlodzenia brak,ale z tym to bym sobie poradzil,12 zalozyl pod 12V zasilacz i by gralo.
Podlacze lampe jak zrobie panel ,bo tak to nie bardzo tam lapy wkladac bo nie ma izolacji.
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Napiszę tu - nie założę nowego tematu.

Średnio podoba mi się zmiana forum :)
Ale może trzeba się przyzwyczaić..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół