nasiona marihuany

Książka jaką polecasz ?

Wyszukiwarka Forumowa:

J1had

Member
Rejestracja
Cze 5, 2012
Postów
7
Buchów
0
Joseph Murphy "Potęga podświadomości"
Anthony Robbins "Obudż w sobie olbrzyma"-aktualnie czytana
To pozycje, które dają mi powera do życia ;] Zdecydowanie polecam
Z innej beczki "Długi marsz " Sławomira Rawicza
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Stanisław Kowalewski "Czary i oczarowania". Książka składa się z kilkunastu krótszych opowiadań, każde bardzo ciekawe i wciągające.
 
D

delete

Guest
Ja mogę od siebie polecić fantastykę polską.
Jacek Piekarski- Sługa Boży
 

Buchojad

Member
Rejestracja
Kwi 4, 2012
Postów
20
Buchów
0
Ja polecam (dobrze wchodzi po bakaniu, jako jedyna seria u mnie <joint>) cały Świat Dysku Pratchetta! Gość pisze fantastyke zatopioną w humorze, cały świat, postacie i nawet (jak nie przede wszystkim) wstawki i opisy świata - powalają na łopatki :D
Więc jak ktoś ma problemy z ciężkimi książkami z nawalonymi opisami itd, szczególnie polecam właśnie Pratchetta, którego czyta się tak swobodnie i z takim uśmiechem, że głowa mała.

Pamiętam przykładowo jak opisywał jakąś krainę i dodał o tamtejszych polach. Farmerzy pierw zbierali plony, a dopiero potem o nie dbali i na końcu - siali. (Wyobraźcie sobie takie coś z ziółkiem <coolpalacz>). Musieli być cholernie odpowiedzialni, bo jak nie zasiałeś tego, co już zebrałeś, mogłeś zakłucić całą równowage we wrzechświecie :)

Aktualnie przechodze cykl o Śmierci, który baaardzo polecam. :lol3:


Zabrałem się też za kryminały Agathy Christie, której chyba nie trzeba przedstawiać, a jak komuś podobał się nawet film z tego gatunku - trzeba zachaczyć o jej książkę. Chociaż jedną, po reszte samemu się sięgnie.

Pratchett i Agatka to kilkaset książek, wiec na razie nie mam miejsca na nic innego :D

No i polecam mój nr. 1 na zawsze - całą serie Sapkowskiego "Wiedźmin". Dla mnie to polska książka, która siedzi w światowej czołówce fantastyki.
 
Ostatnia edycja:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Świat Dysku cały połknąłem już dawno temu, szkoda, że nie ma tego więcej :p.
Mogę polecić te kilka filmów (3), które powstały na podstawie książek - bardzo dobrze zrealizowane, po prostu czuć ten klimat. Pierwszy raz oglądając delektowałem się każdym szczegółem :D. Najlepszy moim zdaniem ten ze Śmiercią w roli głównej - Wiedźmikołaj.
A dla prawdziwych fanów dochodzą jeszcze filmy animowane - 3 albo 4, nie pamiętam. Też kozackie - ja, fan to mówię :D.
 

BabaVanga

Well-known member
Rejestracja
Paź 3, 2012
Postów
189
Buchów
0
musze sie przyznac ze w zyciu przeczytalem 2 ksiazki. Jedna po polsku - trylogie wladcy pierscieni i cannabis growing bible w jezyku angielskim
ta druga moge polecic kazdemu

 
S

Skrecz71

Guest
To też się dopiszę:

Alistair MAcLean - praktycznie wszystko, w szczególności Działa nawarony, Tylko dla orłów

Terry Pratchett - wszystko! Świetne na faze!
 

parokropek

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2012
Postów
111
Buchów
0
Alistair MAcLean - praktycznie wszystko,

a Czytałeś "rzeka śmierci" ?? moim zdaniem bez sensu książka taka troche przygodowa itd:) a żeby nie było offa to tak


LUDLUM - Tożsamość Bournea
Krucjata Bournea
Ultimatum Bournea
 

popobumm

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2012
Postów
64
Buchów
0
"Milion Walecznych" opowiada o dziejach walczącej Warszawy z okupantem W latach 1939-1945.
 

sloow groow

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2010
Postów
206
Buchów
0
Gra Endera- Orson Scott Card, cała saga, space opera sf z górnej pułki
 

sagitarius

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2011
Postów
95
Buchów
0
Wiedźmin

Wiedźmin cała saga! zdecydowanie! :)
Za***isty świat, postacie, genialny humor (który mi odpowiada w 110%), lokacje itp. Wszystko w tej książce jest dobre.
Nie ma debilnych dialogów typu:
Harry- gdzie ron?
Hermiona- nie wiem harry zapytajmy gajowego -powiedziala hermiona

Styl w jakim jest napisany wiedźmin jest unikatowy polecam każdemu tą książke, dla mnie najlepsza jaką kiedykolwiek czytałem, a na dodatek polska :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół