nasiona marihuany

kubeczki kubki doniczki donice

Wyszukiwarka Forumowa:

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
Siema
Jak duże macie pojemniki? na veg? na flov?ile razy przesadzacie?
Ja mam narazie, w pierwszej małej doniczce 0,5l...potem bede przesadzał do 3l.
Potem chciałem do podstawowej ok 8-10l.

Jak wy to widzicie? :D
 

olo

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2005
Postów
209
Buchów
0
witaj kojot najlepiej przesadzic ezposrednio z 0,5 do np 5 L IM MNIEJ PRZESADZADZ TYM LEPIEJJJJJJ !!!!! nararkaaaaaa
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
olo napisał:
witaj kojot najlepiej przesadzic ezposrednio z 0,5 do np 5 L IM MNIEJ PRZESADZADZ TYM LEPIEJJJJJJ !!!!!

Oj nie zgodzilbym sie z tym. Przesadzajac czesciej do coraz wiekszych donic stymuluje sie korzenie do wzrostu.

Takze w nowej ziemi ktora jest w nowych donicach sa nowe zwiazki potrzebne roslince. Tylko tyle... ze ziemia i doniczki kosztuja... ale niewiele.
 

olo

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2005
Postów
209
Buchów
0
najpierw sie przywitam czesc !!!! z jenej strony masz racje bialy misiu ale trzeba wziasc pod uwage ze im wiecej razy przesadzasz tym jest wieksze ryzyko naruszenia korzenia lub zlamania rosliny a do utrzymania ziemi w dobrej konycji trzeba uzywac regulatorow ph i odpowiednich nawozow !!!!!!!!! :alien:
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
olo napisał:
przesadzasz tym jest wieksze ryzyko naruszenia korzenia lub zlamania rosliny a do utrzymania ziemi w dobrej konycji trzeba uzywac regulatorow ph i odpowiednich nawozow !!!!!!!!!

to jak sie da tą sama mieszanke ziemi, to bedzie to samo ph...mysle...
...i nie mam 5 l doniczki....musze dac do 3l bo tylkl takie mam pod reką... :?
 

olo

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2005
Postów
209
Buchów
0
a jakiej wielkosci masz roslinki?????
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Jezeli korzonki sie oberwa troszcze przy koncach to nic nie szkodzi. Nawet sie prezycina zeby lepiej roslo. A jezeli bedzie sie ostroznym to nie uszkodzi sie lodygi. No i przeciez nei bedzie sie przesadzalo metrowej rosliny.

Najlepiej dac mopim zdaniem 3-4 doniczki. Zalezy kto jakie ma. Ja daje male litrowe potem 5l a na flo 7-10l.
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
no dokladnie...jest filmik co koles przejezdza po wyciagnietej z ziemi doniczce i "wyciaga" korzonki...wiec nie sa chyba az tak delikatne...co ma wlasnie ułatwic przyjęcie sie w nowej ziemi...
 

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
No 1 - 2 przesadzenia wtedy najlepiej korzenie sie rozrastają ;]
 
R

rasta

Guest
ja tam jestem za nieprzesadzaniem po co sie pier..... z przesadzaniem.
kożenie w dużej doniczce mają dużo skladników odżywczych i nie trzeba ich stymulować przesadzaniem (kożenie będą sie rozrastac tak daleko jak mogą o ile bedzie wilgotna ziemia bo do niej dążą). poza tym to są stymulatory wzrostu, które daja rewelacyjne efekty jeśli chodzi o ukozenianie i wzrost. wiec uważam że przesadzanie nie ma sensu. ja wysadzam od razu w dużej doniczce. wysadzanie w malych ma sens wtedy gdy roślinki wysadza sie w oddzielnym boxie do wegetacji, który może mieć mniejszą powieżchnie.
 
H

haszyszekk

Guest
Ja słyszałem że jak jusz skiełkuje to sie przesadza do 5l trzyma sie aż sie rozwinie i poźniej daje sie do wielkiej 20 - 25litrów... czyli do wiader... prawda to??? pzdr
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
SCuN napisał:
No 1 - 2 przesadzenia wtedy najlepiej korzenie sie rozrastają ;]

proszę, czytaj forum
 
H

haszyszekk

Guest
Mi tu raczej chodziło o pojemnosć donicy... jaka jest najlepsza? Największe plony są przy 30 litrach. Moj kolega eksperymentowal i mu sie rozrosly roślinki jak marzenie... czy dobre jest sadzenie roślin od razu po wykiełkoweaniu w workach z ziemią (rzeby sie w wiadra nie bawić)... podobno niektórzy tak robią pzdr
 

kędziorek

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2006
Postów
192
Buchów
0
Esz, przecież na takie duże doniczki nie starczy miejsca w całym boxie! Serio takie ogromne donice muszą być? Ja myślałem że 3l. nawet starczą. No cóż. Szkoda miejsca w skrzyneczce ale czego się nie robi dla roślinek. A czy jest jakaś różnica, czy są szersze, a niższe, czy węższe, a wyższe? Jeśli chce się najbardziej zaoszczędzić na wysokości..?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół