nasiona marihuany

kwitnienie.14-10 czy 12-12??

Wyszukiwarka Forumowa:

bonzik

Member
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
5
Buchów
0
witam.jestem szczęśliwym posiadaczem roslinki white widow i w zwiazku z nia mam male zapytanie.kwitnie 2 tydzien(tzn jest oswietlana 12h).czy przestawienie oswietlenia na 14h zwiekszy plon? :bball:
 

bonzik

Member
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
5
Buchów
0
zapomnialem dodac ze oswietlenie nie jest najmocniejsze.2 kompakty po 26W i 4świetlówki po 6W
 
H

haszyszekk

Guest
Zależy ile roślinek... ja bym zostawił 12/12 i nie kombinował z fotoperiodem...
Efektem może być zarówno większy plon jak i hermafrodyta...
Jeżeli juz to czytałem o łamaniu dobowego naświetlania... czyli np. 24/12 albo cos pod to... sam nie używałem i bym nikomu tak ekspreymetować nie radzil. pzdr
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
niektórzy growerzy uwarzają ze tydzien przed zbiorem 14 godzin swiatła zwieksza produkcje zywicy

ja lubie eksperymentowac ale jeszcze ciekawego nic nie znalazłem
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
ja polecam oświetlenie 6/12 -> 6h światła i 12h ciemności to skraca czas uprawy i zmniejsza rachunki za prąd
 
S

sdfsdf

Guest
yoyy napisał:
6/12 -> 6h światła i 12h ciemności
a co z pozostalymi 6h? bo nic w przyrodzie nie ginie wiec musza miec albo swiatlo albo noc w przeciagu 6 zagubionych godzin :pr:
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
To właśnie na tym polega, aby skrócić cały cykl dobowy. Tak że w tym wypadku doba trwała by 18 h, a nie 24 :).
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
dokładnie, ale plony są sporo mniejsze.. jednak jak ktoś musi zwinąć szybko uprawe to sposób jest ok.

bogusik2 napisał:
Jeżeli juz to czytałem o łamaniu dobowego naświetlania... czyli np. 24/12 albo cos pod to... sam nie używałem i bym nikomu tak ekspreymetować nie radzil. pzdr
Czytałem troche postów na innych forach i bardzo często hermy wychodziły.
Ja bym jak przedmówcy pozostał przy 12/12 pod takimi kompaktami to nawet jeśli byś miał wiecej palenia to ile? 2 gr? a ryzyko spore.. hermy można palić ale.. hm nie kombinuj :)
12/12 jest dobre bo naturalne a wszystko co naturalne jest dobre :sunny:
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
no właśnie po tych 18 godziniach dla rośliy już jest nowa doba , na icmagu koleś tak robił i wcale niemial dużej straty w plonach
 
S

sdfsdf

Guest
jesli komus jest zal zuzywanego pradu przez dzialanie lampy to niech sie nie zabiera za uprawe bo to tylko zle na nia wplywa! jesli ma zamiar dac mniejsze oswietlenie ze wzgledu na oszczednosc albo manipulowac oswietleniem w tym samym celu to jakie korzysci z tego wyniesie? wiadomo im wieksze zuzycie pradu poprzez wieksza moc lampy tym wieksze plony i wiekszy zysk ktory za tym idzie! zawsze moze np. z 50g palenia odpsrzedac 15 by zwrucily sie koszty.
najwazniejsze w uprawie jest chyba to by byc pewnym siebiei wiedziec do czego chce sie dażyć.
pzdr!
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
nie chodzi o prąd tylko o czas uprawy zaoszczędzasz 6h dobowo czyli 180h miesięcznie
czyli 7,5 doby
 
C

canabuz

Guest
hmmm jak dla mnie to podejrzane, w SSUK nic o tym nie widzialem, a poniewaz fotosynteza zachodzi tylko przy swietle, i zaleznosc jej intensywnosci od pory dnia jest praktycznie zadna, to dla mnie 6h dnia slonecznego tylko zmniejszy o polowe ilosc pokarmu jaki sobie roslina wyprodukuje. na chlopski rozum obstawialbym ze to zmieni czas do 3/4 ( choc wlasciwie wszystkie organizmy na Ziemii sa silnie przyzwyczajone do 24h doby, i np. czlowiek przy niewielkim, sztucznym - czy skroceniu czy wydluzeniu doby - czuje sie bardzo zle i wszystko wykonuje gorzej ) a plon do 1/2, bo 6 h a 12 h tak samo intensywnej fotosyntezy dajacej pokarm musi miec odzwierciedlenie w plonie, tworzenie kwiatow i dojrzewanie tez wymaga cukrow
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
ku**a nie dramatyzuj , ***any amator-biolog sie znalazł. Gość tak robił i było git . Zbędne są twoje wypociny
 
G

Green

Guest
odnosnie glownego tematu:
Ludzie z thc lab stosuja ten fotoperiod 14/10 na 3 tyg przed koncem kwitnienia, jak twierdza daje im to dosc dobre rezultaty w postaci wiekrzego plonu(nie produkcji zywicy)

Jak rozpoznac kiedy zaczynaja sie te ostanie 3 tygodnie kwitnienia ??

Otoz: kiedy roslina zaczyna pokazywac pierwsze oznaki brazowienie wloskow(mowa tu o zdrowych roslinach nie przypalonych nawozami czy wysaka temp. bo to tez moze powodowac brazowienie wloskow) zostaje jej jakies 3 tyg do konca, trzeba pamiatc ze tyczy siei to odmian z rodzaju indyca sativa oraz czyste indyjki, poniewaz u czystych sativ okres ten bedzie znacznie wydluzony

pozdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół