nasiona marihuany

Demontaż lamp - lamp Teardowns

Wyszukiwarka Forumowa:

Space Marinez

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2022
Postów
94
Buchów
76
Dziękuję bardzo @sub23 bo trochę się tego bałem, a okazało się że to jest zaaaa***iste ?
Myślałem że to będzie smażyć jak grzałki w piekarniku a to jest ledwie ciepło wyczuwalne z paru centymetrów. Dla mnie to jest zbawienie bo ciepło sie robi a kwitnie.
jeśli jest jakiś przepływ nie powinno sie grzać bardziej niż w bańce a wręcz przeciwnie
Dokładnie tak jest.
Pzdr
 

Cycek85

Member
Rejestracja
Paź 17, 2021
Postów
11
Buchów
1
Czy ktoś bardziej zaawansowany niż ja wyrazi swoją opinię na temat tych żarówek bo promocja wydaje mi się piękna skleiła ostatecznie po 6 zł
 

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
Zdejmij te plastikowe osłonki z nich i poka diody z ciekawości
 

marian058

Member
Rejestracja
Lis 30, 2022
Postów
9
Buchów
1
Czołem panowie :)
Myślicie że zakup żarówek lsc tych 17w w celu ich rozbiórki, i przymocowaniu krążka z diodami do radiatora ma sens?
Możecie mi powiedzieć jak odczepiacie zasilacze od płytek? I czytam tu o puszczaniu 2 płytek diód na jednym zasilaczu, nic się im od takiego zabiegu nie stanie? Jak to wtedy podłączyć?
Chciałem sobie zrobić takie bieda oświetlenie bo mam trochę radiatorów większych mniejszych w domu ;)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Jest temat i fotorelacja. ;) Do wyszukiwania lsc 17 w. Sekundę.




Etc. Dywagacje w pierwszym można traktować z przymrużeniem oka lub nie.
 

marian058

Member
Rejestracja
Lis 30, 2022
Postów
9
Buchów
1
Faktycznie wszystko jest nie ma tylko jednej głupiej rzeczy :) jak odkleić krążek z diodami od zasilacza? Mowie teraz o lsc 17w bo takie mam w action, trzeba tam coś rozlutowac czy po rozbiorce poprostu "wysuwam" piny zasilacza z wafla z diodami?

A i jeszcze głupie pytanie. Mogę użyć lsc 17w ale 4000k? Do tego kilka sztuk phillipsow 3500k by weszło na cały grow bez podmianek żadnych

Wybacz za debilne pytania, nie chcialbym nic zepsuć
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Są tanie się nie przejmuj. Wtyki oznacz -+ przy wyciąganiu. W lsc 17 silikon, natnij nożykiem do papieru. Trzeba płytki czyścić. Styki z blaszek, nie szarp lekko podwaz ale tak aby nie nagiąć. ( Jeśli boisz się o każdą z) blokują się przy szarpaniu ale wyjdą. O ile pamiętam... Stare osram i diall miały lepsze styki ceramika dolutowana ( niektóre philipsy to samo, mowa oczywiście o typach z zewnętrznym zasilaczem bez elementów na mcpcb )

Można je lekko podplanowac na desce z naklejonym drobnym pap ściernym, jeśli któraś jest krzywa kapkę.

Jest i mod gościa, 9.5 w evolution. Inna filozofia niż Mary Janek. Także są i szkice chłodzenia tunelowego aktywnego.. etc. Wątków o lampkach takich przegadanych jest multum. Niektóre z obrazkami.


Był i temat z modem jakiś chinoli, bardzo stary. Pogrzebiesz znajdziesz.

Ps. Solhetta 9.5 deklaracja 160lm/w sciemnialne i zdecydowanie lepsza. Droga jak diabli.. chyba najlepsze kombinowane w tej chwili.
 
Ostatnia edycja:

marian058

Member
Rejestracja
Lis 30, 2022
Postów
9
Buchów
1
Nie o cenę się rozchodzi a o fakt żeby nie zasuwać do action jak przy robocie siądę :)

O tych ikeowych wiem, ale action mam blisko ikee trochę dalej a chciałem jutro się zająć tematem. Na moje potrzeby to dużo nie trzeba, ale lubię się bawic a trochę gratów się wala tu i tak - można drutowac :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Pokaż efekty pracy i w trakcie.
 

marian058

Member
Rejestracja
Lis 30, 2022
Postów
9
Buchów
1
Ciągle mi czegoś brakuje, teraz czekam tylko na pastę termo (okazało się ze jednak nie mam :D)
Zanim zacznę to kleić, prosiłbym jeszcze o pomoc w kwestii zasilania - chce użyć oryginalnych zasilaczy i widzę że mogę użyć 1 zasilacza na 2 krążki z ledami (17w lsc).

Mogę bezpiecznie tak to podłączyć? Jak łączyć krążki, w szereg czy równolegle?
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
724
Równolegle.Jakie zakładasz radiatory?
 

marian058

Member
Rejestracja
Lis 30, 2022
Postów
9
Buchów
1
Przy równoległym obnize prąd o połowę na płytkę - wciąż będzie ona świeciła "normalnie"? Nie stracę światła w ten sposób?

Radiatory znalazłem na allegro jakieś aluminiowe 10x10cm. Teraz wkładam na jeden 2x LSC 17w niestety 4000k. Chciałbym tam w przyszłości jeszcze wrzucić coś bliżej barwy 3k żeby taki sprzęt służył od początku do końca ;)
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
724
Tak przy równoległym połączeniu prąd podzieli się na dwa krążki i sumarycznie będziesz miał tyle samo lub więcej strumienia.Jeżeli dokładasz takie duże radiatory to nie koniecznie ma to sens.Ledy będą pracować w niższej temperaturze,a to jest głowny powód podłaczenia dwóch krążków pod jeden zasilacz.Chyba że zależy Ci na równomierności oświetlanej powerzchni i trzymaniu lampy bliżej roślin.
Jeżeli chodzi o barwę to śmiało możesz jechać na samych 4kK,ja tak uprawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół