nasiona marihuany

Lampa do doświetlania warzyw i ziół na parapecie. V-TAC na uluminiowych profilach

Wyszukiwarka Forumowa:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Po uruchomieniu drugiej belki miałem jakieś zwarcie i mierzona belka świeciła trochę słabiej. Zwarcie robiło się poprzez pastę miedzianą między krążkiem a profilem. Już naprawione. Temperatura nieco wyższa teraz. Przy 22,1 na profilu przy krążku mam 44,1 po 40-50 minutach świecenia. Za godzinę machnę jeszcze jeden pomiar. Moc pobierana 116,4W.
Pomidorki idą. Papryki będą tylko 4, może pięć, jak jedna niedojda się ogarnie.



 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,179
Buchów
5,070
Przydałby się mechanizm _ który by rozwijał kotarę z mylaru raz z jednej raz z drugiej strony ;).
I jaki jest wynik drugiego pomiaru temp ?
Chyba kupie podobną zabawkę _ może bez możliwości zmiany emisyjności skoro to i tak w wypadku al. nic nie daje.

ps: sprawdzałeś luksomierzem jakie wartości masz w tej odległości od roślin ? One chyba myślą, że są cały dzionek w pełnym słońcu ;]
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Pomiar maksymalny, stały to 43,7 przy krążkach. Tamten 44,1 to wskoczyło mi dosłownie na chwilkę, więc myślę, że nie był to realny pomiar. Świecę im więcej niż zakładałem na początku, bo wieczorem korzystam sam z tego straconego światła, a efekty są bardzo zadowalające. Pomidorki są krępe i mają grube łodygi. Do połowy maja to będą niezłe krzaczory :D
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Dzisiaj przy temperaturze powietrza na wysokości lampy 24,1C, lekkim nagrzaniu słońcem i osłonięciu ekranem, na tym profilu, o który oparty jest ekran, przy krążku doszło do 47,6C. Dołączyły rozsady ogórka z przeznaczeniem na grunt ;)

 
Ostatnia edycja:

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Ładne roślinki, też mam małe flance pomidydków :D Ale trzymam pod lampą 18/6. Cyknę później foto.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Ładne roślinki, też mam małe flance pomidydków :D Ale trzymam pod lampą 18/6. Cyknę później foto.
Dodałem aktualne zdjęcie.
Mam problem z jedną odmianą. Ale wyjdą na prostą, muszą. I jedna sadzonka przypadkiem poznała wujka Bena :D
Też będę klepał jakiś dodatkowy box, bo braknie mi na wszystko miejsca.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
ten organ roślinny zwany korzeniem w większosci roślin jest stworzony do życia pod ziemią ,czyli w ciemnosci , wiec zazwyczaj nie lubią byc na wierzchu i nie lubią byc naswietlane i swiatło im poprostu nie służy i może zaszkodzic
Ja ich na wierzch nie zapraszałem :)

 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Jedna odmiana pomidora od kilku dni choruje(wszystkie sadzonki tej odmiany). Z dnia na dzień coraz gorzej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pomidory tej odmiany najbardziej mi smakowały. Czekam na Tytanit i Optysil i będę przesadzał do większych doniczek, to może się im poprawi. Reszta odmian pomidorów i inne rośliny mają się dobrze. Łodygi zdrowych pomidorów coraz grubsze. Same roślinki pięknie zwarte. Co najważniejsze, wreszcie przyszło do pomocy Słońce. Lampy led E27 naprawdę dają radę.









 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Uchyl rąbka tajemnicy, co to za odmiana? :)
Jak będziesz w moich rejonach to wbij, dostaniesz sadzonki odmiany "Faworyt" - malinowy - duży - smaczny :D
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Uchyl rąbka tajemnicy, co to za odmiana? :)
Nie wiem co to za odmiana. Kupiłem kiedyś kilka odmian sadzonek na targu i w jednej odmianie przypadkiem trafił się inny krzak, właśnie ten. Z wszystkich moich pomidorów pozbierałem pestki.

Sadzonki zostały przesadzone. Dostały oprysk Tytanit + Optysil z żelazem. Ta chora nawet nie wykształciła korzeni, jest całkowicie zablokowana i popalona, mimo, że podłoże do wysiewu było bardzo ubogie w odżywki. Podejrzewam, że to wyszła jakaś wada genetyczna. Trudno. Natomiast pozostałe odmiany zawiązują pąki kwiatowe :D Za dobrze mają. Do gruntu pójdą dopiero po 14 maja.
Wczoraj dołożyłem dwa paski Kingbrite(na szybko podwieszone na trytki) puszczone na 0,5A, więc światło jest teraz dla mnie przyjemniejsze. Moc lampy to teraz 164W na mierniku.





 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
co to za paski gdzies w Pl kupowałes? daj szersze info bo mysle czy jednak u siebie cos nie doloze
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół