nasiona marihuany

Lampa LED Grow COB 200W Epistar

  • Autor wątku kungfuzenmastah
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Tutaj leci fotorelka z tym panelem

https://www.forum.haszysz.com/showt...ana-Banana-Barneys-Farm&p=1860590#post1860590

Ja tez mam wlasnie rozkmine czy kupic ten panel czy marshydro

Ten panel _ PRAWDZIWA MOC to 94W (Lampa o mocy 94W świeci jak HPS 200W)
94 W i cena 116 euro _ Bardzo drogi.

Mars TS 600 w zasadzie ta sama moc _ i kiepska sprawność na diodach 3030 epistara _ CRI 70 + kilka diod 660. Podobno ma mieć sprawność około 1,6 umol/J _ a to są okolice ledów do żyrandola.

SPD Marsa TS 600

mars_hydro_600_TS.jpg


Wyliczenia sprawności. po tych danych_ 11465/99=115,8 lm/W _ zamieszczonych w jednym ze sklepów

1_6_mars_hydro_TS600.jpg


Tak wyjdzie _ dla 115,8 lm/W _ producent podał 2,2 umol/J _ Nie wiem skąd te dane o lumenach są _ były na stronie sklepu. Możliwe, że kiedyś producent tyle podawał. Zmieniają kapkę reklamówki na swojej stronie _ w ciągu roku to chyba ze dwa razy coś mieszali z opisami...

Dodatkowo _ tu: https://www.forum.haszysz.com/showt...ow-LED-lamp-LED-do-uprawy-w-groboxach-od-300W

Mniejsza z tym co jest napisane o chlorofilu etc. Pomiarowo po płaskim planie wyszła sprawność właśnie w granicach 1,6 umol/J _ całkowita może być większa _ taki pomiar zaniża z 10% zazwyczaj. 1,76 ? Nie sądzę aby podchodził realnie pod 2. To jest w granicach żyrandol leda za 10 zeta.

popatrz na dane ze sklepu dla większego brata: TS 1000 _ już regulowany

mars napisał:
Model: Mars TS 1000 LED Grow Light
LED: 342 pcs Epistar (HI-LED) leds
Głośność: 0 dB
Pobór prądu: 150W/AC240v
Natężenie: 0.797A/220v
Jasność: 11465 Lm +-5% /AC240V
PPE: 2,1--2,35umol / J
Spectrum: full spectrum
Kąt świecenia LED: 90/120 mixed
Temperatura pracy: -20°C ~ 46°C
Żywotność: 50.000 godzin
Wymiary: 44x43x15 cm
Rzeczywista moc: 150 W

11465/150=76 lm/W _ bzdura nie może być taki zły ;) Ta sama wartość co gdzie indziej była dla TS600 podana. Sklepy kopiują to zapewne na pałę.

producent teraz wcale nie podaje takich danych: https://www.mars-hydro.com/hpcall/n...0-led-full-spectrum-hydroponic-led-grow-light Opisy się zmieniły. A ich nowe panele wyglądają jakby inaczej:

https://www.mars-hydro.com/buy-fc-3...commercial-led-grow-light-mars-hydro-for-sale

Ba: Samsung LM301B + odrobina 660 raczej ku ozdobie _ no.. jest tego nieco więcej niż dawniej dawali _ wiec troszke sprawność dobrymi 660 mogą podciągnąć.

co oni tam piszą: [High Quality Efficient LEDs Chips] 792Pcs Best-Selling Samsung LM301B and Osram 660nm LEDs chips, High Efficiency Up to 2.9 Âľmol/J. Trzeba by posymulować toolem dedykowanym do tego jaką sprawność to może realnie osiągać. piszą aż do_ a jeśli ktoś pisze aż do to może to ąż jest na niskich nastawach ;) ? _ powiedzmy, że wychodzi mniej więcej przy podanej mocy 0,35 W na każdy chip.

https://www.samsung.com/led/lighting/mid-power-leds/3030-leds/lm301b/

jakieś 190 lm/W dla spektrum 3500K 80 CRI. Tak na oko ich kalkulatorem.
_ zaraz tool dedykowany osrama wychodzi mi 2,67 _ bez zasilania ze stratą na zasilaczu ~ 2,5 _ + jakiś zysk na 660. Powiedzmy szacunkowo możliwe wartości.

tool ruski na danych pomiarowych _ nie umożliwia płynnej zmiany prądu na diodzie _ policzone dla nieco mniejszej mocy _ 236W na diodach _ prąd 0,1 A _ inne diody 660 _ dodane w ilości takie aby optycznie SPD pasowało mniej więcej do tego co mars zamieszcza. Diody LM301H _ nie ma wielkiej różnicy między.

dane_pomiarowe.jpg


Pewnie troszkę koloryzują ;). Jak wszyscy _ osiągali by więcej niż Lumatek 600 pro _ który deklaruje 2,7.

wracając do sedna:
Ten COB jest równie obliczalnej natury. Po SPD i na samo oko _ jest to coś z luminoforem jedynie czerwonym _ niewielka kwadratowa raczej kiepskiej klasy dioda _ idąca na raczej wysokiej mocy. Nie spodziewałbym się po tym ani sprawności ani trwałości.

Skoro Potrzebujesz tylko około 100W mocy _ Czemu się nie zainteresujesz rozwiązaniem na "chwilkę"
[MENTION=95961]Rumcajz[/MENTION] Leci na Philipsach do żyrandola : popatrz na wyniki:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?147608-2x-Fast-Og-Kush-0-25m2-led-130W-DIY/page10

Miał prawie 1g/W

Rumcajz napisał:

Był na forum i wynik na takich ledach 1,2 g/W _ nietrwałe _ powiedzmy na 4 uprawy ale około 100 W idzie zmontować za: 8*10 PLN _ jeśli sie kupuje w wielopakach _ jeśli nie około 100 PLN + 16 max 20 pln oprawki + jakaś prosta ramka z czegokolwiek. Wieszane na łańcuszkach _ przesuwane wraz ze wzrostem stała odległość.

Opcje.

Rumcajz _ zmienia między weg a flo _ 6500K i 2700K

Opcja bez zmiany np: proporcje 2x2700 + 1x6500K _ i jest Spektrum w zasadzie niemalże uniwersalne z większym udziałem niebieskiego. 150 PLN na 4 uprawy _ koszt na jedną uprawę _ oświetlenia _ 37 PLN ;]
Sprawność po zdjęciu z tego plastikowych półsfer może podchodzić pod 2,0 umol/J _ nawet jeśli będzie to 1,8 ;] się opłaca.

Kolejna opcja: DIY na niezbyt popularnym widmie ale _ udział niebieskich fotonów niemalże jak w 3500K 80 CRI raczej.

https://pl.mouser.com/ProductDetail...RIebJzhjwynCCE2P/kFbha4E5Nz3kAMlwW1GcIykrQ80g

30 zeta sztuka: _ chwilkę zasilacz :

4_diody_cree_90_cri.jpg


Z takim chłodzeniem były by nie do zabicia ;)

InkedScreenshot_2021-01-10_CHLODZENIE_PROCESOR_ARCTIC_COOLING_Freezer_AM2_AM3_LI.jpg


18 pln x4 _ 72 zeta. + 4 diody po 30 zeta _ 120 pln. 192 jak na razie + zasilanie zaraz:
https://www.zasilacze-meanwell.pl/3958-lpc-100-700-zasilacz-led-100w-72143v-700ma.html

Nie regulowany 100 PLN

suma ok 300 PLN _ i jest cuś o sprawności "lumateka" Attis Z chłodzeniem takim jakiego żaden z paneli komercyjnych ni ma.

fotorelacja na diodach o podobnej temp widmowej i CRI : https://www.forum.haszysz.com/showt...Perl-2x-Fat-Monkey-Auto&p=1867897#post1867897

Wysoko puszczone diody 4000K 97 CRI CLU048

H3bal napisał:

Oczywiscie ani polecam ani nie polecam Trolluje _ jak by nie patrzeć na CMU2236-0000-000N0U0A40G nikt jeszcze nie leciał ;]

inne diody w opcji: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?149038-Lampa-cxa2540-3500k-x6-150w/page4
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Philipsy dają radę :D Teraz jak będę zmieniał to sprawdzę te V-tac. Tu możesz zobaczyć philipsy w boxie 0,16. Koszt razem z tym rozdzielaczem to ok 130zł
https://www.forum.haszysz.com/showt...s-żyrandoled-4x-Red-Poison-f2-(własne)-AF-fem

Byle by te V Tac rzeczywiście grały ze specyfikacją _ ich osiągi na pudełkach wyglądają aż za dobrze.
[MENTION=95961]Rumcajz[/MENTION]

Rozdzielacz to skrajne LENISTWO.

btw: apropo tego chłodzenia:

https://www.forum.haszysz.com/showt...B-620-W-Miałem-kupować-a-zbudowałem-Polecam-!

No to czas się pochwalić :)
Jest gotowy mega panel xd
Dziś jestem wy***any dopiero skończyłem od 12 stej konstruuje także jutro wrzucę opis .






jutro opis wnioski przemyślenia itd itp


Dobra lecimy dalej :)
Moje nowe hobby xd
Konstruowanie lamp led :)
Nowy pomysł kolejnej lampy już w realizacji , ale o tym na koniec .


wywaliłem



A zasilacz został wykorzystany do :

i wstawiłem

7 x CLU038-1206C4-403M2M2-F1 CITIZEN ELECTRONICS

zresztą wszystko już jest w temacie


koszty :

- diody 7 szt. = 150 zł
- zasilacz - miałem
( podobny mean well z opcją ściemniania z tme koło 210 zł )
np.
https://www.tme.eu/pl/details/elg-200-c700b/zasilacze-do-led/mean-well/

- klej termoprzewodzący - miałem - 10 ml około 20 zł
- zasilacz do wentylatorków radiatorów - 12 V 2 A - miałem
- chłodzenie komputerowe procesora - radiator z dwoma wentylatorkami
7 szt - część kupiłem taniej część drożej w sumie mnie wyszły - 115 zł
- kable , kabelki
- termokurczki
- kształtowniki aluminiowe 150 cm - miałem
- śrubki nakrętki itd itp

Lecimy z fotkami





dorzuciłem jeszcze poziomiczki
a z kabelkami będzie porządek też zrobiony nie miałem już czasu bo spóźnienie miałem 1,5 godziny i pewnie dziewczynki miały lekkiego stresa











teraz trochę odczytów z watomierza

Pobór samych diod clu bez chłodzenia



pobór pasków samsunga na max
jeden z potencjometrów trochę zaniża czasami udaje się ustawić wyżej o 6 W



No i cały panel



Na razie leci na 590 W
środek skręcony o 30 W
oberża i clu na full
podniosłem też 10 cm wyżej czyli jest 60 cm

Co do chłodzenia komputerowego w ch*j za mocne mógłbym na nim clu058 puścić lub te diody na 1050 mA xd - może kiedyś jak się zasilacz skończy i dalej by było za mocne haha
do tego mega ciche nic nie słychać kozak xd

podsumowując koszty :

koszt dodatkowego oświetlenia clu już doliczając wszystko zasilacz a nawet śrubki to :

550 zł

koszt panelu z paskami samsunga

1200 zł

Czyli panel 620 W na powierzchnię około 1,4 na 1,0 wyszedł

1750 zł


Mnie wyszło taniej bo miałem parę rzeczy w tym zasilacz
z jakieś 1500 zł
Nieźle :)

---------- Post Zaktualizowany 17:34 ---------- Data pierwszego postu 17:20 ----------

Zapomniałbym o nowej lampie xd

Będzie bardzo tania i dobra :)

Nowa lampa
12 x CLU028-1204C4-403M2M2-F1
na 600 mA pójdą z regulacją ściemniania
zasilacze 2 x 150 W
z odzysku taniutko kupiłem dlatego takie diody no i fajnie je rozłożę na radaitorach na konstrukcji 40 cm x 55 cm

będzie na pozostałą część boksa
diody już są u mnie
projekt w głowie też także niedługo nowy temat
cenowo wyjdzie podobnie a nawet troszkę taniej jak e 27 philipsa tej mocy 24 żarówki 11 W razem z kostrukcją
które bardziej grzeją i trzeba trzymać niżej itd itp (miałem coś takiego już z 5 lat temu tylko wtedy były na chinczykach )
nawet wrzucałem artykuł dawno temu z icmag
https://www.forum.haszysz.com/showt...wki-LED-sklepowe-a-hodowanie-marihuany-vs-CFL
ale też rozważałem taką opcję bo to dobra alternatywa na mega tani panel i do tego dobry :)
Przybliżony koszt 400 zł moc około 270 W
Tak to się zapowiada . Reszta w osobnym temacie myślę że za 2 tyg .

Takie tam. Bardzo fajny projekcik.
 

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,119
Odznaki
7
[MENTION=90095]sub23[/MENTION] no ja jestem leniwy :D [MENTION=94047]Rolnik_Małorolny[/MENTION] będzie leciał na V-tac z tego co jeszcze kojarzę, to zanim ja będę wymieniał, On już przetestuje wstępnie :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

[MENTION=90095]sub23[/MENTION] no ja jestem leniwy :D [MENTION=94047]Rolnik_Małorolny[/MENTION] będzie leciał na V-tac z tego co jeszcze kojarzę, to zanim ja będę wymieniał, On już przetestuje wstępnie :D

Właśnie jak to jest, że jeśli ktoś czegoś nie przetestuje to nikt tego NIE CHCE. A ludzie bez żadnych testów łykają jak gęś kluski panele za 1400 pln i mocy 80W _ przy sprawności 1,65 = kiepski żyrandol. To, że nie ma za bardzo chętnych i nie będzie na CMU2236-0000-000N0U0A40G za bardzo nie nie dziwi... Ale..

A teraz muzyczka. Co by drętwo nie było.
I can still feel you (remastered) - Ninhurt

rotfl _ nieważne czemu _ autoironia pijaka.

NIN napisał:
Staring at the sea Will she come? Is there hope for me After all is said and done Anything at any price All of this for you All the spoils of a wasted life All of this for you All the world has closed her eyes Tired faith all worn and thin For all we could have done And all that could have been Ocean pulls me close And whispers in my ear The destiny I've chose All becoming clear The currents have their say The time is drawing near Washes me away Makes me disappear I descend from grace In arms of undertow I will take my place In the great below I can still feel you Even so far away

A teraz coś nieco bardziej współczesnego. Trochę jak LUC _ tak mi się kojarzyć...

Kopruch - Teoria Pralki

skoro już mowa o LUC

L.U.C & MOTION TRIO Przedmiot liryczny

Woda kap kap z ... 23 na szafie _ obrazy czy dźwięki kontrastu razy do potęgi.

LUC napisał:
Co roku Z tysiącami braci rodzę się w drukarce Ta wypluwa nas jak żul charkę po kadarce Drukarz z kiepem patrzy na mnie jak Boga kanclerz Jak Reksio krzywi mordę i po gębie brudnym palcem równo przejedzie podrapie i ciska mną w pudło Jak polscy kibice śnieżką w Hannawalda by nie było nudno Jemu doklejają śnieg a mi papier i do folii jak psie gówno Serce z tłoczni ukradli mi już dwa razy trudno Mówi się widocznie gdy ludzie mają w głowie brudno trudno Gdy majtki w Wiśle skoczkom za***ali pewnie też im było smutno W piekle wszystkim złodziejom diabły prącie w kącie utną Tymczasem jak na meczu narodowym znowu pudło W końcu twórców trzy kontrole aż po samo źródło Ojców oczy wytężone a ja w centrum tego cyrku jak jakieś Kutno Klepną, i znowu pudło I znowu ciasno I znowu głucho Pach! Kolejny magazyn tu mi na pysk naklejki Logotypów arrasy daliby na czoło Matejki Reklamy, kiełbasy, to nie francuskie alejki Tabliczki w trawę, wlepki na barierki Na Sky Tower banner, szmata na teatr wielki Byle wielki kraj haftowany jak na izbie kafelki Daj mi mój karton wolny od udręki Wolny od tej męki [Czesław] Weź mnie do domu, a zrobię Ci dobrze Nauczę i zabawię dam Ci gofra jak Kołobrzeg Weź mnie do domu, a będzie nam tak pięknie Chętnie pozamiatam i wypiore znany jestem ewidentnie Weź mnie do domu, a zrobię Ci dobrze Nauczę i zabawię dam Ci gofra jak Kołobrzeg Weź mnie do domu, a będzie nam tak pięknie Chętnie pozamiatam i wypiorę znany jestem ewidentnie [L.U.C] W końcu sklep, O! siema Vienio [Vienio] Siema LUC, wrzucili mnie na półki sam spód! Spłacam pieprzony artystyczny dług [Blee] [L.U.C] Nim skończył zasłoniły Go kopie Lema Pan Bończyk i bokiem Konopielka do Cohena O! AbraDab, Siema! Man, dobrze że masz folię bo naklejacz kodu go nie ma Rękoma dłubie w nosie jak Rydzyk w swych ziemiach Wyścig rąk do mózgu taką chyba grę ma Co tam bracie słychać na twych terenach? [Dab] Kiedy Bóg stworzył mężczyznę, on od razu nagrał płytę I miał jedną fankę, to jest swoją kobitę Ona była mu wierna w sensie każdy album kupi Ale On nie był głupi chciał mieć swoje groupies Więc zaczął ubierać się na podobieństwo Boga Wiesz jak, długa broda, i ta śnieżno-biała toga Chciał też robić cuda a najlepiej to wokalnie Mimo że to mu nie wyszło i tak wszystko było fajnie Małe aniołki rozwieszały mu plakaty, zapraszały na występy do ogrodu jego taty I, na tych koncertach mdlały cherubiny, miały wniebowzięte miny, kiedy kumały rozkminy jego Rozbuchane rosło ego skłaniało Boga jedynego do zbliżenia dnia sądnego Ale kochał syna swego, więc spoglądał przez palce jak zoolog na padalce. Po jakimś czasie chociaż czas tam nie płynął On był znudzony ciągle tą samą dziewczyną I poszedł do Stwórcy gnębić go namową aby Ten zechciał zwiększyć jego grupę docelową Kreator na to : Dałem Ci podstawy, teraz sam musisz zadbać o swoje własne sprawy Czyli, rozszerzenie swego stadka, Ty wciąż rozdajesz bilety a wąż sprzedaje jabłka Czy taki ma być ten twój biznes? Ty chcesz iść na łatwiznę żeby mieć świeżą goliznę Nie po to dałem Ci twe ciało, nie tylko głowę i ręce czy czegoś masz za mało? Poskrobał chłopak się po głowie, pomyślał: Za krótkie ręce by się boksować z Bogiem Obstawił Eden reklamami, a teraz wszyscy jesteśmy jego spadkobiercami [L.U.C] Jadę dalej mijam magazyny, dobijam do doku Widzę ulicę regałów jako bloków Niby kamienice stoją szeregi w tłoku Jak usta Jackie Stallone, większe co roku Idee w kamienie zamienione w toku marketingowej magii rynku w amoku Każdy na straganie chce, śnić nawet w kroku Na okładkach rewia mody jak w Zakopanem na stoku Nadchodzi klient, czary już z każdego boku Owijają mózg mgłą błagalnych obłoków I słychać tylko... [Czesław] Weź mnie do domu, a zrobię Ci dobrze Nauczę i zabawię dam Ci gofra jak Kołobrzeg Weź mnie do domu, a będzie nam tak pięknie Chętnie pozamiatam i wypiorę znany jestem ewidentnie. Weź mnie do domu, a zrobię Ci dobrze. Nauczę i zabawię dam Ci gofra jak Kołobrzeg Weź mnie do domu, a będzie nam tak pięknie Chętnie pozamiatam i wypiorę, znany jestem ewidentnie.
 
Ostatnia edycja:

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
18 pln x4 _ 72 zeta. + 4 diody po 30 zeta _ 120 pln. 192 jak na razie + zasilanie zaraz:
https://www.zasilacze-meanwell.pl/3958-lpc-100-700-zasilacz-led-100w-72143v-700ma.html

Nie regulowany 100 PLN

suma ok 300 PLN _ i jest cuś o sprawności "lumateka" Attis Z chłodzeniem takim jakiego żaden z paneli komercyjnych ni ma.

Szczerze to bym się nawet nie zastanawiał brałbym ten projekt bez dwóch zdań
Coś sprawdzonego , podobne sprawności w podobnej cenie , mega chłodzenie czyli pewnie lepsze sprawności xd
Nad czym tu się zastanawiać :)

To ja też zapodam muzyczkę
https://youtu.be/yEgilud6tRU
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół