nasiona marihuany

Lampa led, jak się połapać, co wybrać? *AliExpress i inne*

Wyszukiwarka Forumowa:

KingSlayer

Member
Rejestracja
Maj 28, 2021
Postów
5
Buchów
0
Witajcie forumowicze :)

Jestem nowy na tym forum, tak więc liczę na waszą pomoc w sprawie doboru lampy: nie kazdy lubi czytać dużo więc opisze to w miare krótko: szukam lampy na Aliexpress, LED, jednak kłopot, że jest ich tam multum i dosłownie zgubiłem się w ich natłoku... Szukam czegoś tanszego i w miare przyzwoitego, ~100zł, do boxa o nieokreślonych jeszcze do końca wymiarach ale na oko: 1x1m +/- cm.

Teraz problem: nie chce się wepchać na minę i kupić jakiegoś ścierwa typu: LAMPA 100000W (wiecie o co chodzi) . Pomoże mi ktoś się zorientować co fajnie byłoby wybrać? jestem w tej kwestii zielony, nie znam sie na ledach kompletnie... Będę baaardzo wdzięczny za pomoc w doborze lub po prostu za podesłanie linku :)

U siebie posiadam lampe 45w, ale gówno jakich mało, połowa ledów dawno wysiadła mimo walącego wiatrem wiatraka... Nie chce znów się wpakować na to samo

Przy waszym odzewie wstawie wam link lub dwa do lamp które patrzyłem i które troche wpadły mi w oko, ale potrzebuje opini dobrego dzika :)

**Chyba, że polecacie budowę takiego panelu?**


(Jeśli coś źle zrobiłem z wątkiem to wybaczcie, korzystam z forum może drugi raz w życiu :waving-white-flag:)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Czy dobrze widzę, że do powierzchni metr na metr chcesz lampę za 100 złotych? Jeśli tak, to się nie uda :p
 

KingSlayer

Member
Rejestracja
Maj 28, 2021
Postów
5
Buchów
0
Czy dobrze widzę, że do powierzchni metr na metr chcesz lampę za 100 złotych? Jeśli tak, to się nie uda :p
A gdyby tak zakupić ze dwie/trzy? (z racji kilku sztuk boskiej rośliny w środku, bede panował nad rozmieszczeniem lampy nad jedną częscią roślin jak i drugą, chodzi mi o różnice w czasie wzrostów) chyba, że też lepiej będzie kupić jedną ale większą to wtedy śmiało dokładam te pieniążki zamiast na kilka to na jedną, ale nie mam pojęcia jak robić w tej kwestii oświetlenia jestem dość blady, a liczę, że przy tej zmianie moje rośliny zyskają w koncu na wielkosci :)
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Jak chcesz z niskim budżetem to wal chinski portal i leć do budowlanego po zwykłe żarówki. Najbardziej polecane na forum to phlips i v-tac.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Ajj pominąłem budżet. W takim wypadku tylko DIY i to na philipsach z popularnego portalu polskiego 6szt za 34zl. To i tak będzie ponad 200 za panel. Taniej nie da rady. Chyba że używany sprzęt z allegro/olx jakiś hps.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Weź, w ciul tych żarówek będzie trzeba. Ja teraz wywaliłem 1300 na dwie DIY lampy na powierzchnię 0,7m2 xD

@KingSlayer z takim budżetem na taką powierzchnię to nic nie zdziałasz. Już lepiej ogranicz miejsce uprawowe i dobierz wydajniejsze światło na nią. W ogóle jaki jest cel uprawy, prywatny, komercyjny?
 

KingSlayer

Member
Rejestracja
Maj 28, 2021
Postów
5
Buchów
0
Weź, w ciul tych żarówek będzie trzeba. Ja teraz wywaliłem 1300 na dwie DIY lampy na powierzchnię 0,7m2 xD

@KingSlayer z takim budżetem na taką powierzchnię to nic nie zdziałasz. Już lepiej ogranicz miejsce uprawowe i dobierz wydajniejsze światło na nią. W ogóle jaki jest cel uprawy, prywatny, komercyjny?
oczywiście to tylko dla mnie, powierzchnia tez nie jest ściśle okreslona, tylko w przyblizeniu, +/-, przy budowie nowej skrzyni na pewno ogranicze jak sie da powierzchnie, to mysle ze do metra i nie wiecej, ale moze wyjdzie 80x80, lub cos podobnego... dlatego przyda sie cos lepszego niz dosłownie latarka z telefonu :D
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Attisa 200W se kup za 1700 na 80x80 xD
A tak na serio, to najpierw poczytaj, ile lumenów jest potrzebne na pożądaną powierzchnię oraz ile najwięcej możesz wydać, a dopiero potem szukaj. Popatrz też po zakończonych fotorelacjach, ile forumowicze wyciągają na różnych powierzchniach i ile tak naprawdę Ci potrzeba suszu.
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
940
Buchów
966
Odznaki
3
Te chińskie ledy przetrwają co najwyżej jedną uprawę jeśli będziesz miał szczęście. jak słaby budżet to kup sobie hps. Moim zdaniem nie ma lepszego i tańszego światła a chu*a nie różnice na rachunku za prąd zobaczysz
 

KingSlayer

Member
Rejestracja
Maj 28, 2021
Postów
5
Buchów
0
Ajj pominąłem budżet. W takim wypadku tylko DIY i to na philipsach z popularnego portalu polskiego 6szt za 34zl. To i tak będzie ponad 200 za panel. Taniej nie da rady. Chyba że używany sprzęt z allegro/olx jakiś hps.
Kolego a masz może jakieś dobre linki do fajnych diod led które będą naprawdę porządne w spoko cenie? tak do około 220zł? Może akurat coś się zachowało a jak nic to trudno nic na siłe, no nie? :p
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,136
Buchów
9,856
Odznaki
10
Ale co, 220 za sztukę czy żeby ich starczyło na te 80x80? Pierwsze na luzie, przy drugim zapomnij ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół