nasiona marihuany

Lampa metalohalogenkowa

Wyszukiwarka Forumowa:

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
Czy ktos ma doswiadczenia z ta lampa w uprawie ja mam zamiar sprobowac po tym jak sie okazalo ze moje "super" :wink: swietlowki 18W maja 420 lm kazda strasznie ch****e sa. Nie oplaca mi sie kupowac lepszych skoro moge przerobic swojego hps-a 70W wymieniajac zaplonnik i zarowke pomyslalem ze mozna by bylo cos takiego uzyc na veg a pozniej na flo do polepszenia widma czytalem o tym tylko mam pewne watpliwosci czy takie cos rzeczywiscie cos wniesie do uprawy (wyzszy plon, lepszy wzrost). Czy kazda zarowka MH wymaga filtra aby ta nie uszkadzala roslin ??? Jesli tak to z czego takiego zrobic :roll:
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
moge przerobic swojego hps-a 70W wymieniajac zaplonnik i zarowke

Chyba statecznik i żarówkę.

Czyli to samo, co byś musiał zmienić do nowej hps`y.

Czy kazda zarowka MH wymaga filtra aby ta nie uszkadzala roslin


Chyba nie. To lampy rtęciowe muszą być powlekane luminoforem a nie MH.
 
M

MILKA

Guest
An@lyzer napisał:
Czy kazda zarowka MH wymaga filtra aby ta nie uszkadzala roslin ???



Lampy rt. bez powłoki luminoforowej dają swiatło nieciągłe (404,7; 435,8; 546,1; 577; 579 nm - swiatło robi wrażenie lekko zielonkawego), te z powłoką lum. mają bardziej ciągłe widmo emitowanego swiatła.
Spotkać można także lampy rtęciowo-żarowe -? nigdy nie widziałem - pracują bez układu stabilizującego. W Polsce produkowane są lampy rtęciowo-żarowe o mocach: 160W -2750lm, 250W-5000lm i 450W - 10500lm. ( 17-24 lm/wat)
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
orzi napisał:
Chyba statecznik i żarówkę.
statecznik od hps pasuje do MH tylko trzeba zamienic zaplonnik na impulsowy
MILKA, chodzi mi o zarowke metalohalogenkowa a nie rteciowo-zarowa to jest juz zupelnie co innego chociaz MH tez dziala dzieki opara rteci czy jakos tak :roll:
A tak orientujecie sie mniej wiecej ile kosztuje zarowka MH 70W na gwint E27 nie wiem czy to sie wszystko oplaci dojdzie jeszcze przeciez dodatkowe koszty za prad i kolejne inwestycje :roll: mam nadzieje ze sie wszystko zwroci z nawiazka :wink: :twisted: 8) :lol:
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
An@lyzer napisał:
orzi napisał/a:
Chyba statecznik i żarówkę.

statecznik od hps pasuje do MH

Po***ało mi sie. Myślałem, że chcesz mocniejszą żarówkę podłączyć. :alien:

czy takie cos rzeczywiscie cos wniesie do uprawy (wyzszy plon, lepszy wzrost)

Ja czytałem, że rośliny sa szybciej gotowe do zbioru, maja krótsze internody ale mniejszy plon.
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
orzi napisał:
Ja czytałem, że rośliny sa szybciej gotowe do zbioru, maja krótsze internody ale mniejszy plon.
Ale ja chce zastosowac ja sama tylko na vegu ewentualnie pozniej razem z hps czy da to jakies efekty ???
 
M

MILKA

Guest
Napewno da leprze efekty sorki za ta żarówke ale mi się pomyliło!!!
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
tylko problem polega na tym czy gra jest warta swieczki :roll: dodatkowe 70W napewno odbije sie na rachunkach za prad :(
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół