- Rejestracja
- Maj 20, 2026
- Postów
- 1
- Buchów
- 0
Hej, jestem nowy na forum Witam wszystkich.
Kupiłem gotowy set growboxa 70x70x160 z lampą LED 100W z diodami samsunga. Dużo czytałem o tym i owym, że to może być za mało. Więc pod wpływem chwili dokupiłem razem z setem 4x panel boczny 4x8W = 32W do zamontowania na słupkach (gdzieś w połowie boxa, podobne diody). Nie zdecydowałem się po prostu na mocniejszą lampę bo nie miałem kasy, a całe zamówienie mogłem wziąć na raty.
I teraz zastanawiam się czy ma to wgl sens czy dać sobie spokój z tymi bocznymi panelami, dodam że sadzę 1 większą roślinę w donicy 20l, więc ma ona sporo miejsca. Panele boczne bym odpalił pewnie pod koniec wega/początek flow żeby roślina "nie zgłupiała".
Teraz po dłuższym czasie od zakupu zastanawiam się czy te 32W po bokach zrobią jakąś zauważalną różnicę, czy lepiej sobie darować to Montowanie itd. i w przyszłości kupić po prostu 150W?
Dziękuję za porady i pozdrawiam (Kiełek powoli zaczyna się przebijać z ziemii)
Kupiłem gotowy set growboxa 70x70x160 z lampą LED 100W z diodami samsunga. Dużo czytałem o tym i owym, że to może być za mało. Więc pod wpływem chwili dokupiłem razem z setem 4x panel boczny 4x8W = 32W do zamontowania na słupkach (gdzieś w połowie boxa, podobne diody). Nie zdecydowałem się po prostu na mocniejszą lampę bo nie miałem kasy, a całe zamówienie mogłem wziąć na raty.
I teraz zastanawiam się czy ma to wgl sens czy dać sobie spokój z tymi bocznymi panelami, dodam że sadzę 1 większą roślinę w donicy 20l, więc ma ona sporo miejsca. Panele boczne bym odpalił pewnie pod koniec wega/początek flow żeby roślina "nie zgłupiała".
Teraz po dłuższym czasie od zakupu zastanawiam się czy te 32W po bokach zrobią jakąś zauważalną różnicę, czy lepiej sobie darować to Montowanie itd. i w przyszłości kupić po prostu 150W?
Dziękuję za porady i pozdrawiam (Kiełek powoli zaczyna się przebijać z ziemii)



