nasiona marihuany

[LED COB + RED 320W][1,2m2] - 2x Super Skunk ( Holenderski Skun )

Wyszukiwarka Forumowa:

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Witam :)

Będzie to moja druga uprawa pod diodami Cree COB 3590. Pierwsza uprawa mimo wielu błędów skończyła się owocnym plonem co będzie można zobaczyć na zdjęciach niżej. Na tą chwilę w box'ie poza dwoma sadzonkami znajduje się ostatnia sztuka z poprzedniego cyklu - Northern Light Auto od RQS. Ostatni cykl pokazał że diody COB mają niesamowity potencjał, co będę również chciał pokazać w tej fotorelacji. Uprawa pod diodami COB zupełnie różni się od uprawy pod panelami monochromatycznymi i tradycyjnym oświetleniem, stąd decyzja o wykorzystaniu dużych doniczek, czyli 25l. Niżej krótka specyfikacja:

#Box - 175 x 70

#Światło - 2x panele DIY - COB Cree 3590 + 32x Cree Red

#Podłoże - Plagron Batmix

#Doniczki - 2x 25l

#Nawozy - Weg: Power Roots, Alga Grow. Flo: PK 13/14, Green Sensation, Alga Bloom. Royal Sugar

#Rośliny - 2x Super Skunk od Holenderskiego Skuna

W razie pytań dawać śmiało ;)

Eedit: Właśnie się zorientowałem, że jest to mój pierwszy post na tym forum, a konto mam od 2009!!! :D



 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Z dwóch poprzednich wyszło 121,9 i 128,3. Więc tego oceniam na 140+ być może, nawet 150 wyjdzie :)

NL jest ostatnim z 8, wszystkie rosły w 11l doniczkach.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Dobrze spuchniety.
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Witam :)

A więc mamy - dzień 5. Wiele się nie wydarzyło, Super Skunki pięknie sobie rosną. Tępo wzrostu jak najbardziej zadawalające :)





Poza siewkami pięknie dojrzewa sobie NL :)

 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Ten NL wygląda kozacko, a czytając o wynikach z pozostałych, które już zebrałeś na usta ciśnie mi się jedno... SZACUN! :yeahh: Może kiedyś też będę miał doświadczenie potrzebne, by tak prowadzić uprawę i osiągać takie zbiory. Maleństwa będę śledził... pozdro!
 
R

ruski wentylator

Guest
czemu doniczki 25 litrow ?
chcesz dlugi veg zrobić ? jakies wysokie krzaki zrobić ? czy tak po prostu żeby duże urosły i niepoblokowaly wzrost przez brak miejsca w doniczce ?

daj jakas mikoryzę do korzeni poki sa mamle jeszcze...oplaca się

czemu w takim namiocie tylko 2 sztuki ?

co myślisz na temat dolozenia tych czerwonych diod ? czym swieciles wcześniej bo wspominasz o monochromatycznych? same cxb tez maja 620-780nm niby pasmo dlugosci fali ...czy po prostu brakuje koloru czerwonego tak psychicznie z przyzwyczajenia...


ALE K.... WYMYSLIL TE PYTANIA...
pozdrawiam
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Zdecydowałem się na doniczki 25l ze względu na to że w wcześniejszej uprawie miałem duże problemy z brakiem miejsca. Kiedyś uprawiałem w doniczkach 11l pod panelem monochromatycznym i rośliny objętościowo było sporo mniejsze, co więcej wcześniej na tej powierzchni rosło 10 krzaków i nie miałem takich problemów jak teraz.

Przeliczając - wcześniej miałem 8 roślin w 11l doniczkach co dawało 88l na 1,2m2. Dla ułatwienia sobie życia i z chęci wyciągnięcia 100% potencjału z rośliny postanowiłem zastosować dwie doniczki 25l. Chciałbym żeby krzaki było stosunkowo niskie i zarosły całą powierzchnię boxa. W poprzednim cyklu wkurzało mnie to że nie mogłem wyciągnąć całego potencjału z krzaków.

czemu doniczki 25 litrow ?
chcesz dlugi veg zrobić ? jakies wysokie krzaki zrobić ? czy tak po prostu żeby duże urosły i niepoblokowaly wzrost przez brak miejsca w doniczce ?

Dokładnie, dobrze to ująłeś. A weg jak najbardziej długi - jakieś 6 tygodni. Chcę żeby Skunki zarosły korzeniami całą donicę i dopiero potem wydały plon :)

Co do gleby to Plagron Batmix ma już w sobie mikoryzę i trichodermę.

Wcześniej używałem trzech paneli po 100w każdy. Na panel składało się 48 sztuk Cree - 32x czerwone, 8x białe i 8x niebieskie. Obecny panel jest rozwinięciem panelu monochromatycznego. Zrobiłem taki krok ze względu na to, że według mnie panel monochromatyczny ma za mało pozostałych barw co odbija się na wzroście rośliny. No i chciałem rozwijać swój pomysł, bo wszystkie panele zrobiłem sam od podstaw :)
 
R

ruski wentylator

Guest
ja na 1.44 m2 mam 12 sztuk w 11litrowych ale chyba za duza dzungla jest w 3 tygoniu flo teraz, następnym będzie 9 sztuk ...
a swiatelko spectrolight 320w( citizen ) i cxb 3590 200w z potencjonometrem i dziś zlozylem tylko czerony kolor panel 22w -660nm i 740nm
tez przejde na większe doniczki( już z kims tez gadałem dlaczego większe donice stosuje...) , myslalem o 18l, ale może te 25lzobaczę jeszcze jakie...
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
ja na 1.44 m2 mam 12 sztuk w 11litrowych ale chyba za duza dzungla jest w 3 tygoniu flo teraz, następnym będzie 9 sztuk ...
a swiatelko spectrolight 320w( citizen ) i cxb 3590 200w z potencjonometrem i dziś zlozylem tylko czerony kolor panel 22w -660nm i 740nm
tez przejde na większe doniczki( już z kims tez gadałem dlaczego większe donice stosuje...) , myslalem o 18l, ale może te 25lzobaczę jeszcze jakie...

Ostrożnie w trakcie flo, u mnie brak miejsca i przestrzeni zaowocował w połowie przypadków pleśnią i niedorośniętymi topami w niższych warstwach. Ta uprawa zweryfikuje czy warto przestawić się na większe donice i skupić się na mniejszej ilości roślin i ich potencjale :)

CXB bardzo dobrze łączy się dodatkowym czerwonym światłem, rośliny bardzo je lubią :) Przynajmniej u mnie się sprawdziło.
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
O kuźwa :D Coś pięknego :)
Pozdro i z fartem ;)

Też mam obecnie w namiocie dwa Super Skunki od HS, strasznie ***ią :p
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Dzięki :) Oglądałem Twoje Super Skunki i dały mi sporo optymizmu. Nie wiem jak to się dzieje ale pestki od Holenderskiego Skuna naprawdę dają radę. Miałem już pestki od RQS, Greenhouse Seeds, Dinafem i Holenderskiego Skuna i najlepiej wypadł ten ostatni. Czytałem kiedyś opinie, że Holenderski niczym nie ustępuje topowym markom i szczerzę się z tym zgadzam, przy czym cenowo jest dużo lepszy :)

A tak w ogóle to widziałem jakie masz problemy z temperaturą - myślę że na tej powierzchni dobrze zrobi Ci przesiadka na LED. Na tej powierzchni bardzo fajnie by Ci się sprawdził panel 50W :)
 

DcichygrowJ

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2016
Postów
527
Buchów
2
Holenderski skun mnoży pestki topowych producentów... tak mi sie wydaje
 

Ziaba

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2009
Postów
209
Buchów
261
Witam :)

Dzień 15.
A więc tak - miałem trochę problemów przez doniczki torfowe, więc dziewczyny zatrzymały się na jakieś 2-3 dni. Doniczki torfowe to jednak dosyć fajną sprawa i bardzo wszystko ułatwia, jednak pod warunkiem, że sadzonki przesadzamy 8 dnia, potem korzenie zaczynają się przebijać przez doniczkę i roślina się stresuje. Na tą chwilę jest naprawdę spoko, Skunki naprawdę bardzo ładnie rosną :)

Jest jedna rzecz o której nie wiem co myśleć - porównajcie sobie kształt liści obu Super Skunków. Nie jestem pewien ale według mnie jeden Skunk będzie miał geny głównie Indica a drógi Sativa. Już na tą chwilę da się zauważyć, że oba krzaki rosną zupełnie inaczej. I powiedzcie mi z czego to wynika? Wcześniej miałem w boxie po 8 - 10 krzaków i miałem tą samą sytuacje - każdy krzak inny. Pestki miałem już od Dinafem, GS, Holenderski Skun i RQS.





W najbliższym czasie będę również ścinał NL :)

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół