nasiona marihuany

LED Cree COB - Panel 3x CXB3590CD 3500K

Wyszukiwarka Forumowa:

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Canna master. a zamawiales moze od tych Shenzhen Glow Electronic Technology Co ? wiesz moze ile licza od coba ?
nie jestem do konca przekonany zeby zamawiac od chinczykow zeby nie bylo jakichs podrob albo odrzutow z produkcji.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Canna master. a zamawiales moze od tych Shenzhen Glow Electronic Technology Co ? wiesz moze ile licza od coba ?
nie jestem do konca przekonany zeby zamawiac od chinczykow zeby nie bylo jakichs podrob albo odrzutow z produkcji.

Chlopie... przeciez wszystkie te ledy sa od chiczykow, przeciez to oni je produkuja.
Mozesz oczywiscie zamowic od niemcow :D bo tez maja w ofercie , tylko nieco drozsze.
 
K

Kana

Guest
Canna master. a zamawiales moze od tych Shenzhen Glow Electronic Technology Co ? wiesz moze ile licza od coba ?
nie jestem do konca przekonany zeby zamawiac od chinczykow zeby nie bylo jakichs podrob albo odrzutow z produkcji.

przecież pisałem, że brałem :freak:

38 usd - 1 cxb 3590
4 usd - 1 holder
4 usd - 1 soczewka
30 usd - dhl do Polski ( mogą wysłać za 12 usd china post, ale poczekasz z miecha )

Płacisz poprzez PayPal, który pobiera dodatkowo 4,5% od transakcji.
Tym razem naliczyli mi też cło mimo podania zaniżonej wartości towarów w deklaracji celnej przez chińczyka.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
przecież pisałem, że brałem :freak:

38 usd - 1 cxb 3590
4 usd - 1 holder
4 usd - 1 soczewka
30 usd - dhl do Polski ( mogą wysłać za 12 usd china post, ale poczekasz z miecha )

Płacisz poprzez PayPal, który pobiera dodatkowo 4,5% od transakcji.
Tym razem naliczyli mi też cło mimo podania zaniżonej wartości towarów w deklaracji celnej przez chińczyka.

Mi tez przyslali clo, chyba zaczeli bardziej kontrolowac paczki od nich wiec trzeba byc przygotowanym na zaplate cla. Co dziwne, paczka doszla a clo do zaplaty pozniej.. Kiedys przy takiej sytulacji dostalem list pierw zeby uregulowac clo i dopiero dostarczyli paczke.
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Sorry, szczerze mówiąc nie przeczytałem całego tematu tylko tak zerkam od czasu do czasu co nowego , ja znalazłem stronkę z uk na której trzeba zamówić minimum 100 cobow, i te które mnie interesują cxa2532 u2 wychadza za 6 funtów , na stronie tego chincYka cena za 2530 chyba jest max 5 dolców, czyli taniej ale nie wiem czy jest sens kombinować jak do***ia cło to może wyjść na to samo jak nie drożej. A tak to 650 funtów za 100 sztuk cobow i gitara .
Co do ich produkcji to cree są chyba produkowane w Stanach dlatego ciężko stwierdzić skąd Chińczyków są w ich posiadaniu.
Poza tym cree na swojej stronie podaje oficjalnych dystrybutorów od których dostaniesz to za co zapłacisz a z tymi Chińczykami nigdy nie wiadomo.
Sorry za błędy ale słownik mi tu miesza
Pozdro
 
Ostatnia edycja:
K

Kana

Guest
w moim przypadku to dhl pokrył koszta cła, a ja musiałem oddać im hajs w momencie doręczenia przesyłki. Druga sprawa, że paczka zaadresowana była do siedziby firmy. Wydaje mi się, że własnie dlatego mogli się nią zainteresować. (pytali mnie przez telefon o zawartość i czy zamówione jest przez osobę prywatną czy przez firmę)

---------- Post Zaktualizowany 11:07 ---------- Data pierwszego postu 10:59 ----------

Sorry, szczerze mówiąc nie przeczytałem całego tematu tylko tak zerkam od czasu do czasu co nowego , ja znalazłem stronkę z uk na której trzeba zamówić minimum 100 cobow, i te które mnie interesują cxa2532 u2 wychadza za 6 funtów , na stronie tego chincYka cena za 2530 chyba jest max 5 dolców, czyli taniej ale nie wiem czy jest sens kombinować jak do***ia cło to może wyjść na to samo jak nie drożej. A tak to 650 funtów za 100 sztuk cobow i gitara .
Co do ich produkcji to cree są chyba produkowane w Stanach dlatego ciężko stwierdzić skąd Chińczyków są w ich posiadaniu.
Poza tym cree na swojej stronie podaje oficjalnych dystrybutorów od których dostaniesz to za co zapłacisz a z tymi Chińczykami nigdy nie wiadomo.
Sorry za błędy ale słownik mi tu miesza
Pozdro

nic nie dygaj, dużo osób zamawia z tego forum jak i zagranicznych właśnie od chinoli i sobie chwalą. Ja również ;)
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
No może być to powodem na pewno, nie wiem będę o tym myśleć ,usze napisać do tych Chińczyków ile by policzyli za 70 cobow i czy wglbgra warta świeczki , bo jak podobnie albo trochę mniej to wolę zamówić 100 z Anglii i resztę odsprzedać komus. Przy ilości 70 diod cło może być konkretne.
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
ja juz nie jedna paczke z Chin dostalem. I co zauwazylem to ze TNT probuje 'dorobic' wciskajac kit zeby zaplacic im jakies clo. Paczka przychodzi spoko a po jakims czasie TNT wysyla invoice ze zaplacili za nas clo i zeby im oddac. Mi sie przyznam bez bicia 'zapomnialo' im nie oddac, i to juz z pol roku bedzie... nikt mnie nie sciga. na tej paczce akurat wartosc wyszla lekko powyzej 50 dolarøw, a TNT chcialo jakies 36 funtow - co w ogole sensu nie mialo, wypisali jakies dziwne obliczenia, chyba ze cztery kartki tych wyliczen ktorych za chu*a dalo sie zrozumiec. Jak mowie, nie zaplacilem.
Innym razem DHL sie dopie****il ale to akurat na adres do pracy wysylalem i wolalem zaplacic bo nie chcialem miec problemow z ksiegowymi w robocie bo w adresie dalem nazwe firmy. Tam jednak wartosc byla 'prawdziwa' ~200$ i tez clo wyszlo jakies 35funtøw. I nadal nie wiem jak oni to licza. Z tego co wykumalem to TNT dolicza sobie koszty 'biurowe' jako ze musieli za mnie zaplacic. Sciema jakas chyba..
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
Canna master. a zamawiales moze od tych Shenzhen Glow Electronic Technology Co ? wiesz moze ile licza od coba ?
nie jestem do konca przekonany zeby zamawiac od chinczykow zeby nie bylo jakichs podrob albo odrzutow z produkcji.

też mam i jest ok :0 tylko ze ja mam z jedna dioda , nie wyglada na zadny odrzut czy coś
 

Ropucha

Member
Rejestracja
Lis 7, 2016
Postów
6
Buchów
0
Witam, szukam informacji której nie umiem się doszukać w tym watku ! Pomożecie ? :)
1. Proszę o info gdzie szukać informacji (kalkulator LED COB) i jak z niego korzystać?
2. ile wynosi PAR i PPFD I ile powinien wynosić prawidłowy dobór diód dla boxa o wymiarach 80x80 dla diody CXB 3590 3500K 2 (72V) vs 4 szt (36V)
3. Zakładam, że zasilacz HLG 240H C1400B (większy zapas mocy niż zasilacz hlg 185 z regulacja prądu dla ograniczenia mocy ukladu ) da rade obsluzyć 4 diody 36V x 1,4A = 50,4W + straty powinien też dać rade dla układu 2 x 72Vx1,4A + Straty
4. Ile to lumenów dla powierzchni 0,64 m^2 ( ile lumenow daje 1 dioda 32V*1,4A … wg data shet podają tylko parametry albo dla 72vx1,2A albo 32x2,4A)…
5. Czy tyle samo światła da 4x36vx1,4A co 2x72vx1,4A (wiem sprawność vs nagrzewanie) dylemat co da lepszy efekt dla boxa o wymiarach 4x4 vs oświetlenie liniowe a kąt rozproszenia (w ogóle czy w LED dużej mocy występuje zjawisko hot spotów ?)
6. Czy zapas mocy zasilacza HLG 240H C1400B bez obaw da się podpiąć z 1 diodą beż żadnych obaw o przepalenie diody ?!
7. Co to takiego i co oznacza wg data shetu !! … dla diody CXB 3590 36v bin CD 80 CRI lub 90 chodzi o oznaczenie CRI oraz parametry :
2 step 35H
3 step 35G
Na mauser’ze maja i 35H i 35G?!!! w dodatku różne biny !! który wlasciwy wybrać
8. Do ilu st.C może się nagrzewać panel radiatora z diodą 36v x 1,4 A i dioda 72v x 1,4 V ? dla układu 36x1,4V jaki nada się minimalny panel bez chłodzeniem(konwekcja), żeby dioda się nie przegrzala np. w temperaturze wyjsciowej otoczenia 30st.C
9. Czy 4x 36Vx1,4A bez chłodzenia ( pare wat potrzebne na schłodzenie układu) pozwoli zaoszczędzić parę watów energii ) aniżeli 2x72Vx1,4A z chłodzeniem ( Większe zużycie energii pytanie czy adekwatne do większej ilości lumenów kosztem żywotności ?!)
10. Jaka przyjąć minimalną odległość szczytów od diody 36v x 1,4 A i diody 72V x 1,4A dla veg’u i na pełnym flo …
11. Gdyby lecieć na vegu 1 dioda w pierwszych tygodniach to ile % mocy redukować potencjometrem układ dla diody 36Vx1,4 a ile dla 72vx1,4, żeby było dobrze i jak wyżej , jaka utrzymywać wysokość
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
ja juz nie jedna paczke z Chin dostalem. I co zauwazylem to ze TNT probuje 'dorobic' wciskajac kit zeby zaplacic im jakies clo. Paczka przychodzi spoko a po jakims czasie TNT wysyla invoice ze zaplacili za nas clo i zeby im oddac. Mi sie przyznam bez bicia 'zapomnialo' im nie oddac, i to juz z pol roku bedzie... nikt mnie nie sciga. na tej paczce akurat wartosc wyszla lekko powyzej 50 dolarřw, a TNT chcialo jakies 36 funtow - co w ogole sensu nie mialo, wypisali jakies dziwne obliczenia, chyba ze cztery kartki tych wyliczen ktorych za chu*a dalo sie zrozumiec. Jak mowie, nie zaplacilem.
Innym razem DHL sie dopie****il ale to akurat na adres do pracy wysylalem i wolalem zaplacic bo nie chcialem miec problemow z ksiegowymi w robocie bo w adresie dalem nazwe firmy. Tam jednak wartosc byla 'prawdziwa' ~200$ i tez clo wyszlo jakies 35funtřw. I nadal nie wiem jak oni to licza. Z tego co wykumalem to TNT dolicza sobie koszty 'biurowe' jako ze musieli za mnie zaplacic. Sciema jakas chyba..

No mi tez jakies z dupy wziete wyliczenia przyslali , niby jakies cyferki i koszta transportowe itp. A ledy przeciez juz dawno swieca :D Kiedys, dopiero po oplacie cla moja przesylka zostala doreczona..
Wala w chu*a te cala tnt z takimi clami do zaplaty czy co? W sumie zadna duza kwota do oplacenia bo niecale 30f ale zawsze cos.
Nic , nie place tego jak beda wiercili temat to bede myslal i dam Wam znac.
 

andy.hicks

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2015
Postów
105
Buchów
0
Witam, szukam informacji której nie umiem się doszukać w tym watku ! Pomożecie ? :)
1. Proszę o info gdzie szukać informacji (kalkulator LED COB) i jak z niego korzystać?
2. ile wynosi PAR i PPFD I ile powinien wynosić prawidłowy dobór diód dla boxa o wymiarach 80x80 dla diody CXB 3590 3500K 2 (72V) vs 4 szt (36V)
3. Zakładam, że zasilacz HLG 240H C1400B (większy zapas mocy niż zasilacz hlg 185 z regulacja prądu dla ograniczenia mocy ukladu ) da rade obsluzyć 4 diody 36V x 1,4A = 50,4W + straty powinien też dać rade dla układu 2 x 72Vx1,4A + Straty
4. Ile to lumenów dla powierzchni 0,64 m^2 ( ile lumenow daje 1 dioda 32V*1,4A … wg data shet podają tylko parametry albo dla 72vx1,2A albo 32x2,4A)…
5. Czy tyle samo światła da 4x36vx1,4A co 2x72vx1,4A (wiem sprawność vs nagrzewanie) dylemat co da lepszy efekt dla boxa o wymiarach 4x4 vs oświetlenie liniowe a kąt rozproszenia (w ogóle czy w LED dużej mocy występuje zjawisko hot spotów ?)
6. Czy zapas mocy zasilacza HLG 240H C1400B bez obaw da się podpiąć z 1 diodą beż żadnych obaw o przepalenie diody ?!
7. Co to takiego i co oznacza wg data shetu !! … dla diody CXB 3590 36v bin CD 80 CRI lub 90 chodzi o oznaczenie CRI oraz parametry :
2 step 35H
3 step 35G
Na mauser’ze maja i 35H i 35G?!!! w dodatku różne biny !! który wlasciwy wybrać
8. Do ilu st.C może się nagrzewać panel radiatora z diodą 36v x 1,4 A i dioda 72v x 1,4 V ? dla układu 36x1,4V jaki nada się minimalny panel bez chłodzeniem(konwekcja), żeby dioda się nie przegrzala np. w temperaturze wyjsciowej otoczenia 30st.C
9. Czy 4x 36Vx1,4A bez chłodzenia ( pare wat potrzebne na schłodzenie układu) pozwoli zaoszczędzić parę watów energii ) aniżeli 2x72Vx1,4A z chłodzeniem ( Większe zużycie energii pytanie czy adekwatne do większej ilości lumenów kosztem żywotności ?!)
10. Jaka przyjąć minimalną odległość szczytów od diody 36v x 1,4 A i diody 72V x 1,4A dla veg’u i na pełnym flo …
11. Gdyby lecieć na vegu 1 dioda w pierwszych tygodniach to ile % mocy redukować potencjometrem układ dla diody 36Vx1,4 a ile dla 72vx1,4, żeby było dobrze i jak wyżej , jaka utrzymywać wysokość


Cholercia pytań co miara, ale postaram się odpowiedzieć (przynajmniej częściowo)

1.Kalkulator LED COB - nie ma takowego, chyba że nic o tym nie wiem. Jest natomiast kalkulator stworzony przez eksperta ,mistrza, Pana i władcę, doktora, magistra, inżyniera SUB'a :D No może z mistrzem pojechałem - jakby co sorry panie Subie, no i z tegoż to kalkulatora można conieco wstępnie obliczyć, wbiając waty i lumeny w odpowiednich rubrykach - simply as that
2. Na wstępie wiedz, że diody (te konkretnie) owszem występują w 2 wariantach 36V i 72V ale moc mają taką samą, poprostu przez jedne płynie mniej prądu przy wyższym spadku napięcia i odwrotnie co suma summarum daje tyle samo watów. Liczymy: 80x80 = 0,64m2. Załóżmy że zakupiłeś sobie diody o binie BD czyli nie najmocniejsze ale dające przy 86 Watach 10.000 lumenów. Podejrzewam że nie będziesz ich puszczał tak wysoko (bo nikt tak nie robi i nie warto, chyba że masz pioruńskie wiatraki ale to i tak imho lepiej pojechać nimi na pół gwizdka - sprawdzone i z tym się nie dyskutuje ;) ) Czyli mamy 50 W na diodzie, mniej więcej powinna ona dawać coś około 7000lm i w tej sytuacji masz PAR 109 umoli na 1 m2 (wyliczam z kalkulatora). 1m /064m = 1,56 <-- i to mnożymy przez strumień jaki nam wyszedł i wychodzi 171 umoli na Twoją powierzchnię a potrzebujesz 400 - 800 więc niema siły koniecznie muszą być 4 diody. Jeżeli będziesz miał wersję 72V polecam odpalić je na zasilaczach 700mA jeżeli 36V 1400mA - w oby dwóch konfuiguracjach dadzą one coś w okolicach tych 50W.
3. TAK pod warunkiem, że mówimy o CXB3590 w wersji 36V !!!
4.Tutaj nie rozumiem pytania ale interesuje cię PAR nie lumeny, tzn nie do końca, lumeny wbijasz w rubrykę żeby nasz sprytny kalkulator wyliczył z tego strumień. Z drugą częścią pytania zgadzam się podają tylko dla 100%, mniejsze tudzież większe wartości trzeba obliczać "na oko" - proporcjonalnie (przynajmniej ja tak robię)
5. Hot spotów zjawisko pewnie występuje jak za blisko będziesz trzymał ledy - efektem będzie albinoza (kapniesz się po tym jak szczyty zaczną się robić kremowe :p )
Hmm dla binu który brałem pod uwagę wcześniej czyli BD 2 diody 72V puszczone na 1,4A dadzą coś około 24000 lm a 4 diody 36V na 1400mA 28000 lm (pierwsze podręcone do 120% drugie obniżone na pół gwizdka - zapytałeś ,odpowiadam). Hmmm wbiłem to w kalkulator no i teoretycznie z dwóch 72V podkręconymi ostro PAR na Twoją powierzchnię wyniósłby 753 umole... ciekawe.
6. 89V - 179 V - dolna granica jest za wysoka i moim zdaniem spalisz. Minimum 3 diody jednocześnie podłączając szeregowo.
7. Spektrum - widać to ładnie na wykresie w datasheet, tym nie należy sobie specjalnie zawracać głowy.
8. Heh to trudne pytanie. Ale jeżeli jesteś w stanie zmierzyć tą temperaturę na radiatorze to pewnie na diodzie też więc nie przekraczać tych 85* najlepiej, a jeżeli chcesz chłodzenie pasywne to liczyło się to tak - 50cm3 na 1 WAT tzn. 2cm szerokość*5cm długość*5cm wysokość = 50cm3 - tyle radiatora na 1 wat !!!
9. Owszem żywotność leci na łeb musisz mieć pioruńskie chłodzenie a na resztę odpowiedziałem w punkcie 5. Hm a energii zużywasz w pierwszym przypadku 4x36x1,4A = 200W a w drugim 2x72x1,4A = 200W :) :) :)
10. NIWIM
11.Metodą prób i błędów przyjacielu. Mniej Watów mniejsza roślina, więcej watów - wyżej panel - większa roślina.

Ile mogłem tyle pomogłem PEACE ;)
 
Ostatnia edycja:

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
dzieki hicks. mialem odpowiedziec, nawet zaczalem litanie pisac ale mi sie skasowalo niechcacy wczoraj i pozniej juz mi sie nie chcialo.

odp1. kalkulator docree to tu wszystko jest: http://pct.cree.com/dt/index.html

no i trzeba czytac specyfikacje diody. tak ze dwa razy dziennie. w koncu sie rozjasni.
 

andy.hicks

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2015
Postów
105
Buchów
0
dzieki hicks. mialem odpowiedziec, nawet zaczalem litanie pisac ale mi sie skasowalo niechcacy wczoraj i pozniej juz mi sie nie chcialo.

odp1. kalkulator docree to tu wszystko jest: http://pct.cree.com/dt/index.html

no i trzeba czytac specyfikacje diody. tak ze dwa razy dziennie. w koncu sie rozjasni.

Fiu fiu - dziekuję, kłaniam się, tylko powiedz Batmanie, bo ja np. za cool choolere nie jestem w stanie odczytać z tego narzędzia indian nic, ale to nic ... Podejrzewam, iż ropuch może mieć ten sam problem. ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół