nasiona marihuany

LED DIY 100-400W, diody full spectrum z AliExpress czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Wyszukiwarka Forumowa:

sebin90

Member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
6
Buchów
0
Witam
Czytam sobie forum od pewnego czasu i pora na pierwszy post więc witam serdecznie ;)
Ogólnie wpadły mi w oko takie oto cudeńka:

http://www.aliexpress.com/item/1pcs-lot-2014-New-Arrival-grow-light-chip-full-spectrum-380-840nm-100W-led-grow-light/2026154212.html

Z zamówieniami z AliExpress ogólnie nie ma porobemu, mój znajomy zamawia tam i jest zadowolony, a ceny niższe niż na ebay ;)

Czy miał ktoś do czynienia z tymi lampami? Zrobiłem mały reserch i kosztem ok 200zł za zestaw:
- żarówka 100W (24-27$)
- cooler z wentylatorem do diody (12zł)
- driver LED na 12V (7$)
- zasilacz 12V 600W z serwera (50zł)

Można złożyć potężną lampę za dosłownie grosze. Dodatkowo zasilacz ma zapas na kolejne 4 takie diody czyli można mieć lampę LED 500W full spectrum za mniej niż 800zł!
:spalony:

Tylko nie mam pojęcia co do jakości żarówek, stąd pytanie, czy ktoś je widział, lub cokolwiek wie o nich?
 
S

sub

Guest
To jest coś w rodzaju "białej: diody ;]
Ta sama zasada działania.

Odmienny luminofor:

W wypadku białych diod: luminofory są oparte na YAG - : w wypadku tych cieplejszych .. białych - białych ciepłych - nie na samym a na mieszanym z .. luminoforem zbliżonym do tego: Jaki użyto w tych diodach:

Jeśli chodzi o ich realne parametry: sprawność etc: danych - innych niż podane przez sprzedawce raczej nie dostaniesz.

To co jest w tym ciekawe to emisja poza 700 nm.

taka reklamówka czegoś - z firmy której za łganie w danych "reklamowych" nie cierpię:
Są tu naniesione po prostu pewne krzywe:

lumibulb-output_spectrum.png


odtworzone "spectrum" z obrazka który zamieścili:
Narysowane na sztuki fotonów:
| zakładam, że ... jest prawdziwe i oddaje jakoś mniej lub bardziej przeciętne widmo takiej diody - z rozsądnym przybliżeniem|

na_fotony~0.jpg


Ponad 700 nm: idzie całkiem sporo:
Jak na : pojedyncze źródło światła z luminoforem:

I około 17% fotonów : to "niebieski" { policzone 100% 400-700 : niebieskie jako od 400 do 500 }

Sprawność liczona na mikromole z J wata etc:
ciekawe:.. nie podają żadnych danych: .. nie ma punktu zaczepienia nawet:

Dla porównania: dioda: 2700K - mająca około 9% niebieskiego:
Taka typowa: nie super CRI które mogą mieć kapkę więcej ponad 700.

2700K_dioda.jpg


Jakiś cudów po tym ustrojstwie ja bym się nie spodziewał.
Może poza: wzrostem nieco bardziej przypominającym: taki pod klasycznymi źródłami: mimo sporego udziału niebieskich fotonów: - nieco bardziej up: - przez obecność IR.

W końcu to jest : jeden z najtańszych : planarów COB : z luminoforem : odmiennym niż zazwyczaj w wersjach : 2700K - trochę tak jakby z mieszanki wywalić YAG.

O wspominają w reklamach tego o efekcie emersona: etc:
niektóre obrazki reklamowe są tak absu****ne, że.. nie sposób ich .. nie wrzucić tu:
sekundę...
 
Ostatnia edycja:
B

bucluc

Guest
""- driver LED na 12V (7$)
- zasilacz 12V 600W z serwera (50zł)""---------co chcesz z tego zrobić ??? .
[Specifications:Current:3.0-3.5A ,Voltage:30-34V.]
 

sebin90

Member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
6
Buchów
0
Ten driver jest typu step-up, taki mini konwerter impulsowy, podajesz napięcie na wejście od 12 - 36V i ustawiasz ile chcesz na wyjściu (od 12-36V z tego co pamiętam). Potem regulujesz natęrzenie. Tani i skuteczny sposób zasilania diód ;)

Są jeszcze takie diody od tego producenta, ale 2x droższe:
http://www.aliexpress.com/item/2014...egrated-Light-Source-diy-for/32273660247.html

Prawdopodobnie i tak kupię jedną sztukę, tą co podałem w pierwszym poście, i przetestuję, albo się uda albo nie, póki co szukam info ale nie za wiele jest w internecie o tym chińskim producencie :D
 
S

sub

Guest
""- driver LED na 12V (7$)
- zasilacz 12V 600W z serwera (50zł)""---------co chcesz z tego zrobić ??? .
[Specifications:Current:3.0-3.5A ,Voltage:30-34V.]

Pewnie to: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://i672.photobucket.com/albums/vv86/carmextwo/reeflighting/driverFarm_zps2e1b5aec.jpg&imgrefurl=http://www.reefcentral.com/forums/archive/index.php/t-2128756-p-11.html&h=735&w=980&tbnid=eISKNFpiTtXnBM:&zoom=1&docid=VFcDzEqhpuG62M&ei=4O0qVeX2K8m7OorjgMgO&tbm=isch&ved=0CEEQMygbMBs

http://s672.photobucket.com/user/carmextwo/media/reeflighting/driverFarm_zps2e1b5aec.jpg.html

chińszczyzna: głównie: w akwarystyce: COB
https://www.google.pl/search?q=Mini...eb8AdLtaMfKgYAI&ved=0CDQQsAQ&biw=1249&bih=585

ciekawe: http://www.reefcentral.com/forums/showpost.php?p=23238464&postcount=4197

Ten driver jest typu step-up, taki mini konwerter impulsowy, podajesz napięcie na wejście od 12 - 36V i ustawiasz ile chcesz na wyjściu (od 12-36V z tego co pamiętam). Potem regulujesz natęrzenie. Tani i skuteczny sposób zasilania diód

Jak to jest, że forum odmawia posłuszeństwa ;) W godzinach takich a nie innych:
serwer zbyt obciążony spr: a potem wypowiedź: jest po.
Co jest? aktualizują coś?


7 brand czy jakoś tak:
O równie przewidywalnych parametrach jak te powyższe.

FLL-G100W-7BRAND
32mil 660nm 48
32mil 630nm 21
35mil 600nm 2
100W 3 .5A 23-26v 35mil 450nm 10
35mil 460nm 11
40mil 730nm 6
45mil 440nm 2

Jest szansa, że strumień z mocy ma większy: Przez zasadę działania.

Prawdopodobnie i tak kupię jedną sztukę, tą co podałem w pierwszym poście, i przetestuję, albo się uda albo nie, póki co szukam info ale nie za wiele jest w internecie o tym chińskim producencie

Czemu ma się nie udać?
Coś Świeci coś rośnie. Pytanie tylko - "jak" - a to jak wiadomo zależy od: ..

Znaczy się taka jakaś powszechna opinia, że najbardziej liczy się strumień fotonów: i on jest informacją jaka powinna zostać przez producenta podana: poza pełnymi danymi .. jak się on zmienia w zależności od prądu: .. FV diody zmienność w zależności od prądu: oj typowe dane:

Przydało by się także aby: % udział niebieskiego w jakieś formie standaryzowanej: oraz fotostecjonarną fazę fitochromu ... pod tym światłem - podali.

Co za problem cholera? Przecież na pewno znają osiągi swoich produktów:
Znają SPD - mają dane z "integrating sphere"..

Tak trudno podać nieściemniane parametry na podstawie których można by było ocenić : czy warto sie tym interesować?

Dziwni oni jacyś są: NIKT : takich informacji nie daje : a wydają sie one być: .. jak by to ując ..
Niezbędne podstawowe.

Mniejsza z tym :lol:
Bardzo chciałbym wiedzieć jaki strumień ma ten COB.
Pełne dane: całe SPD :
Można by sobie za-symulować układ na kolorowych diodach - z podobnym udziałem wszystkiego łącznie z FR - i oszacować : na ile opłacało by się w różnych konfiguracjach - na odmiennych diodach :
Uzyskać .. Sprawniej: taniej: .. hmm..
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Konkretnie chodzi o ten driver, na pierwszych paru linkach:
https://www.google.com/webhp?hl=pl#hl=pl&q=dc-dc+step+up+100w+constant

Mniejsza z nim ;).
Czemu na taki zasilacz skoro tylko "jeden" COB?

Pytanie jak przeanalizować spektrum światła w domowych warunkach? Apka na telefon pewnie nie będzie zbyt miarodajna.

Ludzie się bawią i w to:
Dla samej zabawy:
Niektórzy mają zupełnie niezłe wyniki - na sprzęcie DIY.
Wyglądające lepiej niż: jedno SPD zamieszczone przez pewnego producenta | znaczy się kogoś kto sprzedaje i chińskie chińskie - a i także w chińskie chińskie wstawia moduły z lepszymi diodami - osrama? | To co oni zamieścili "prawdopodobnie" jest z komercyjnej zabawki nie będącej smartfonem ? Albo i nie? Kto ich wie skąd to wykopali ale to jest .. jajo.

Mniejsza z tym jak się dobrać do "światła" czegoś co się już ma.

Można sobie składając coś z elementów o znanych parametrach: zupełnie znośnie oszacować:
Jak wyglądać będzie SPD - "uśrednione" z założeniem idealnego mieszania się ;]
"Zaprojektować" sobie udział niebieskich fotonów - czy to w jakim zakresie można będzie go zmieniać: tak jak i resztę: jeśli się komuś śni: panel z możliwością regulacji.
I przy okazji oszacować sprawność: ustrojstwa:

A tak wracając do tego : 100W COB. Ja nie podejmuje sie strzelać czy ma sprawność przy tak zwanej pełnej mocy: liczoną na strumień fotonów z zakresu : 400-700 - około 0,6 mikromola/J Czy może 0,8 ? A morze/ż ?
Na jakiej cholera podstawie ;)
Może 1,1 ? miło by było. Za piękne aby było prawdziwe ?

=> || właściwa instancja ||

Trzeba poczekać: może ktoś z czystej "cheći" pomocy innym: zrobi pomiary i je opublikuje.
Albo: Chińczycy przejdą cudowną przemianę:
Wszystkie przekupy.. i zaczną: podawać dane?
 
Ostatnia edycja:
B

bucluc

Guest
sebin90 - zwracam honor ,faktycznie te drivery się do tego nadadzą w połączeniu np. z taką zasiłką jaką podałeś,choć do jednego tego "led-a" dość sporawy .Cena mnie zaskoczyła ,byłem przekonany że te drivery na taka moc będą sporo droższe .Alledrogo ok. 25 zeta .
 
S

sub

Guest
btw:

Tak wracająć jeszcze do: opisu u sprzedawcy:

http://www.aliexpress.com/item/1pcs-lot-2014-New-Arrival-grow-light-chip-full-spectrum-380-840nm-100W-led-grow-light/2026154212.html napisał:
http://www.aliexpress.com/item/1pcs...380-840nm-100W-led-grow-light/2026154212.html

Full spectrum 100w led grow chip

LED grow chip details:
Power :50*2W
Chip Qty:50pcs 3w chip
Chip brand: Bridgelux Chip
Holder:high quality red copper holder
Wire:pure 1.2mm gold wire
Current:3.0-3.5A
Voltage:30-34V
Color ratio:full spectrum 380nm-840nm
Lifespan:50000h
Warranty:3 years
Application:All stage

Package includes:

1* 100W Full Spectrum 380-840nm

Zazwyczaj w tych obudowach są spięte w "matryce" kilka sznurów : diody o prądzie max 0,35 A:
Max prąd: 1750 mA - przy 5 sznurach: po 10 sztuk i FV w granicach 30 V.
Tu podają 3 do 3,5 A

Wszystkie "białe" wersje" - tego czegoś które do tej pory widziałem tak były zbudowane.

| są dla nich i dane pomiarowe: nie wiem na ile weryfikowalne: ale nie zachęcające do zakupu: - a na e-bay np: razem z zasilaczem było to za psi grosz dostępne: najpowszechniej spotykany typ COB w dostępnych w marketach zamiennikach opraw halogenowych - zapewne producentów tego jest masę: w te same : obudowy : wymiary zewnętrzne pakuje się : odmienne ilości diod.|

Można by i.. mieć spore wątpliwości co do mocy maksymalnej: realnej tego ustrojstwa - możliwej do osiągnięcia.

Weryfikowalność - informacji w tej ofercie jest ???. Niestety ale: Chińczycy i nie tylko Oni - wyrobili u mnie coś co nazwać by można - kompletnym brakiem zaufania do podawanych danych.

Bez znaczenia: Chętnie bym zobaczył: wyniki pomiaru "ile mocy" pociągnie po puszczeniu na max dopuszczalnym przez producenta prądzie.

to samo? http://www.aliexpress.com/item/2014...0-840nm-70W-DIY-led-grow-chip/1606410224.html

Czy to coś zupełnie innego ;]

Tu bym wierzył w dane: http://www.ledrise.com/product_info...hia-Chip-on-Board-NSBWL121A-4032lm-white.html No może z lekka nieśmiałością: i miał pretensje do binowania w 25 stopniach.

5000K bez dodatków innych: na weg. -> 9,38 €

Puszczona w okolicy 0,7 ma dalej znośną sprawność:
A na 0,35 bardzo dobrą.

Data below for forward current: 1100 mA

Forward Voltage 36 V
Luminous Efficacy 101 lm/W
Luminous Flux 4032 lm

====
Data below for forward current: 587 mA
Forward Voltage 33 V
Luminous Efficacy 130 lm/W
Luminous Flux 2520 lm
====
Data below for forward current: 350 mA
Forward Voltage 31 V
Luminous Efficacy 139 lm/W
Luminous Flux 1512 lm

Viewing angle 120ş deg
====
CRI Index 83
Product Familiy LEDs with min 1001lm
Operating temperature -40şC - 100şC °C
Weight 0.00 g
Product category Nichia COB LEDs

Analogiczna ciepła: na kwitnienie np: bez żadnych dodatków:
[ zazwyczaj tak używają COB białe: 5000K na wega: a ciepłe na kwitnienie]

9,38 €

http://www.ledrise.com/product_info...-on-Board-LED-NSBLL121A-3696lm-warmwhite.html

Producer Nichia COB LEDs
Producer Code NSBLL121A S273 R8000 G1850- 2250
Warranty included 24 months
Lifetime (typ) 50000 hrs
Lamp Type Nichia (Japan)

Power consumption (max) 39.6 W
Color Warm White
Color temperature (typ) 2700 k
===
Data below for forward current: 1100 mA
Forward Voltage 36 V
Luminous Efficacy 93 lm/W
Luminous Flux 3696 lm
===
Data below for forward current: 587 mA
Forward Voltage 33 V
Luminous Efficacy 119 lm/W
Luminous Flux 2310 lm
===
Data below for forward current: 350 mA
Forward Voltage 31 V
Luminous Efficacy 127 lm/W
Luminous Flux 1386 lm
Viewing angle 120ş deg

CRI Index 83

Product Familiy LEDs with min 1001lm

Operating temperature -40şC - 100şC °C

Weight 0.00 g

Product category Nichia COB LEDs

Wygląda zupełnie sensownie: - i nie jest kosmicznie droga.
A to, że nie przeznaczona " do roślin" i bez kolorowych obrazków:
Tych samych które można spotkać w wielu miejscach: nawet nie silą sie aby je od nowa tworzyć i kopiują. ;] Kilka fot lampek jakiś tam z soczewami.. i ... tak naprawdę nie wiadomo co:

Kot w worku - tyle, że nie drogi.

Kolejna:

http://www.ledrise.com/product_info...ard-LED-NCSLJ216A-3870lm-warmwhite-2700K.html

70.2W Nichia Chip on Board LED NCSLJ216A 3870lm warmwhite 2700K

Na max prądzie | imo nie warto tak ich dusić| 70 W : 14,71 €

Producer Nichia COB LEDs

Producer Code NSCLJ216A sm273 G3250- G3850 R8000
Warranty included 24 months
Lifetime (typ) 50000 hrs
Lamp Type Nichia (Japan)
Power consumption (max) 70.2 W
Color Warm White

Color temperature (typ) 2700 k
===
Data below for forward current: 1800 mA
Forward Voltage 39 V
Luminous Efficacy 91 lm/W
Luminous Flux 6426 lm
===
Data below for forward current: 960 mA
Forward Voltage 36 V
Luminous Efficacy 111 lm/W
Luminous Flux 3870 lm
===
Data below for forward current: 500 mA
Forward Voltage 33 V
Luminous Efficacy 137 lm/W
Luminous Flux 2268 lm

Viewing angle 120ş deg

CRI Index 83

Product Familiy LEDs with min 1001lm
Operating temperature -40şC - 100şC °C

Weight 0.00 g

Product category Nichia COB LEDs
 
Ostatnia edycja:

sebin90

Member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
6
Buchów
0
Szukałem szukałem i prawdopodobnie się dowiedziałem. Te LEDy to prawdopodobnie lipa, przekopałem ebaya i natrafiłem na komentarze że to zwykłe LEDy które świecą na fioletowo, powiedzmy takie 50000k. Bardziej przekonują mnie komentarze negatywne bo są dość merytoryczne niż kilkadziesiąt opini typu "Great product", które nie wiadomo czy nie są nabite żeby nakręcić sprzedaż.

Składam więc zestaw z 4 power LEDów 660nm, 620nm, 450nm - po 100W i dodatkowo biała 30000k 50W żeby uzupełnić spektrum, może da też trochę UV ultrafioletu. Czerwone będą ustawione na 200W a niebieska z białą w sumie na około 50-75W. Zastanawiam się jeszcze nad soczewkami, ale to można zawsze domontować. Koszt diód to niecałe 60$ więc jest nieźle.

Aha. Pomierzę jeszcze realną moc tego ustrojstwa bo aż ciekaw ile chińskich watów to prawdziwy jeden watt :D

Wrzucę jakieś foto jak skończę składać i dam znać jeśli mi coś na tym wyrośnie :D
 
Ostatnia edycja:

sebin90

Member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
6
Buchów
0
Tak więc lampę złożyłem, działa od miesiąca, niestety czeka mnie przeprowadzka więc musiałem zawinąć sprzęt, a jeszcze miesiąc kwitnienia pozostał :zjarany:

Dziewczynki rosły na prawdę ładnie, trochę przesadziłem z mocą, 300W LED w growerze 60x60x140cm to jednak szatan i troszkę popalił, musiałem zamontować ją na samej górze, ale to nie problem, moc można płynnie regulować.

Jaką moc na takiej przestrzeni i proporcje czerwieni do niebieskiego polecacie?

Tak to wygląda:


Tak świeci:


A tu roślinka:


Całość zasilana zasilaczem z serwera.

Koszty poszczególnych części:
  • LED 100W niebieska 460nm 15zł
  • LED 100W czerwona 620nm 15zł
  • LED 100W czerwona 660nm 138zł
  • LED 50W biała 30000K (podobno, wygląda mi na 15000k 31zł
  • Drivery LED 3x20zł
  • Coolery z wentylatorami 4x10zł
  • Wydajna pasta termoprzewodząca 15zł
  • Zasilacz z serwera 400W 60zł
  • Opaski, płaskownik, kabelki 30zł

Obecnie lampa ustawiona jest tak, że po 90W dostają diody czerwone i 60W niebieska razem z białą, czyli proporcja 1:3.

Całość kosztowała mnie doliczając przesyłki trochę ponad 400zł. Więc niewiele jak na moc. Sprzęt jest tak ustawiony że realnie pobiera 335W z sieci. Planuję jeszcze dorzucić regulację mocy i zabezpieczenie termiczne sterowane z arduino. Całość można złożyć w jeden dzień, polecam! :smokee:
 

sebin90

Member
Rejestracja
Mar 30, 2015
Postów
6
Buchów
0
Za namową postanowiłem zrobić mały DIY. Nie wszystko będzie pokazane krok po kroku, ponieważ lampę mam już złożoną, ale porobiłem kilka schematów i fotek, które wyjaśnią, mam nadzieję, wszystko :)

Celem jest wykonanie i wyregulowanie takiej oto lampy:




Założenia:
  • ma być niedroga
  • duża moc
  • kompaktowe rozmiary

Podział mocy:
  • 40W niebieska + biała
  • 70W czerwona 625nm
  • 90W 660nm

Lista potrzebnych części:
EBAY:
  • LED 100W niebieska 460nm 15zł
  • LED 100W czerwona 620nm 15zł
  • LED 100W czerwona 660nm 138zł
  • LED 50W biała 30000K (podobno, wygląda mi na 15000k 31zł
  • Drivery LED 3x20zł

  • Coolery z wentylatorami, standard od AMD 4x10zł
  • PASTA COOLER MASTER 3.4G IC-ESSENTIAL E1 15zł
  • Zasilacz z serwera 400W 60zł
  • Opaski, płaskownik 100x3x0,2cm, kabelki 30zł
  • Cyna, kalafonia, kable, lutownica, miernik - zakładam że to już masz

EDIT
Jak uruchomić taki zasilacz to już musisz poszukać w internecie, są różne typy złączy, ale polega to zazwyczaj na połączeniu ze sobą dwóch lub trzech pinów.

Całość spinają dwa płaskowniki 50x2mm, przygotowane według schematu:



Na początek trzeba przygotować chłodzenie. Po rozpakowaniu coolerów trzeba wywiercić otwory na śróbki, którymi przymocujemy nasze diody. Wybrałem wkręty o średnicy 3,5mm długie na 16mm. wierciłem wiertłem 3mm, na początku jakimś tanim badziewiem, czego nie polecam, bo złamałem takie dwa i miałem prawie jeden z radiatorów do wyrzucenia. Kup lepsze, kobaltowe. Tutaj musisz być bardzo ostrożny i wiercić powoli. Po nawierceniu nałóż nową pastę termo. Docelowo ma to wyglądać tak:



EDIT:
Zapomniałem dodać, że przełożyłem wentylatory tak, że dmuchają do góry, lampa generuje dużo ciepła więc takie ustawienie nie usmaży roślinek :)

Przymocuj tak wszystkie diody. Następnie trzeba spiąć opaskami zaciskowymi wszystkie wentyle i pzymocować je do płaskowników. Lampa nabierze wtedy kształtu. Diody niebieskie dałem naprzemiennie z czerwonymi.



Następnie trzeba wziąć się za podłączenie wszystkiego, według schematu:



Schemat prosty, wykonanie już mniej :p
Kable miałem od starego zepsutego zasilacza ATX. Pamiętaj o pobielaniu, kabel biegnący od zasilacza do punktu rozdzielenia na poszczególne drivery powinien być gruby, ja mam 2x2mm ale grzeje się dość znacznie, lepszy byłby 2x3mm. Dodatkowo zarobiłem sobie taką wtyczkę od modeli RC, jeśli chcesz mieć odłączaną nie używaj taniego badziewia bo może sie po prostu zjarać. W przypadku LEDów podłącz jedynie masę. Plus zostaw rozłączony do regulacji.

EDIT
PAMIĘTAJ ŻE NAPIĘCIA POWYŻEJ 24V POTRAFIĄ JUŻ NIEŹLE KOPNĄĆ, WIĘC ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ, I NIE DOTYKAJ KABLI ODRAZU PO ODŁĄCZENIU ZASILANIA, KONDENSATORY W ZASILACZU I W DRIVERACH POTRAFIĄ CHWILĘ TRZYMAĆ NAPIĘCIE.



Następnie należy umieścić drivery LED na płaskownikach, ja zrobiłem to także opaskami i dodatkowo zaizolowałem punkty lutownicze taśmą izolacyjną. Nie zapomnij dać pasty termo pod nie, płaskownik znacznie polepszy ich chłodzenie, jako że przy 90W to już można na nich jajka smażyć :D

Po podłączeniu należy wyregulować całość.
NIE ZAPOMNIJ PRZED TYM KROKIEM PODŁĄCZYĆ WENTYLATORÓW!
Lampę daj sobie na jakieś pudełka, tak żeby zapewnić przewiew.



Tutaj drivery jakich użyłem. Potencjometr po środku służy do regulacji amper, ten po zewnętrznej do regulacji napięcia.

Na początku zacząłem od ustawienia diody niebieskiej z białą. Postanowiłem puścić je na 1,3A. Na początek należy wyregulować napięcie, ustaw 30V. Miernik podłącz do przylutowanej już masy i do plusa z drivera. Ustaw potencjometrem ok. 30V. Następnie przepnij kable miernika aby wpiąć go szeregowo, pomiędzy plus z drivera i plus z diody. Przestaw też kable w mierniku, na pomiar amper. Następnie ustaw odpowiedni prąd. Czynność należy powtórzyć dla każdego drivera. Po regulacji przylutuj pozostałe kable do LEDów i zaizoluj je kawałkiem taśmy izolacyjnej.

Jeśli ustawiłeś np. 30V przy regulacji czerwonej 625nm i ustawiasz ampery i za cholere nie chce być więcej niż np. 2A to znaczy że masz za niskie napięcie. Delikatnie je podbij to osiądniesz wyższą możliwą moc. Ilość amper jakie pobierają diodę LED ściśle zależy od napięcia jakie podasz, jednak łatwiej jest ograniczać ampery niż regulować napięcie, dlatego większość driverów działa właśnie na tej zasadzie. Po ustawieniu odpowiedniego prądu, możesz także zbić napięcie, być może przedłuży to żywotność LEDów.

Tak mierzysz ampery:



Jeśli chcesz zmierzyć napięcie, przepinasz czerwony kabelek do drugiego portu w mierniku i czarny, który jest podłączony do plusa diody, przekładasz do jej minusa.

Zakryj sobie diody kartką, chyba że chcesz mieć przerwę aż wróci Ci wzrok ;)




Tutaj ustawiona dioda niebieska i biała:



A tutaj prezentacja całej lampy, złożonej i działającej :)



Dlaczego płaskowniki?
Ponieważ mam także w podobny sposób złożona lampę CFL na wega i mogę w łatwy sposób wymieniać oświetlenie, korzystając z tego samego zawieszenia. O tak:



I CFL, oczywiście także całkowicie mojej konstrukcji :)




<joint><joint><joint>

Mam nadzieje że się poradnik spodoba, pozdrawiam <joint>
 
Ostatnia edycja:

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
Led from china, o ile mnie pamiec nie myli daje rade juz ok 3 lata (z drobnymi modyfikacjami)
Koszt ok 500zl (oczywiscie na tamte czasy)
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]

tak swieci i takie daje efekty
bi-spectrum plus ir
 
L

lewak

Guest
Led from china, o ile mnie pamiec nie myli daje rade juz ok 3 lata (z drobnymi modyfikacjami)

tak swieci i takie daje efekty
bi-spectrum plus ir

Jakimi modyfikacjami?
To tak zwana seria apollo - moduły po 15 diod z soczewkami?
Tak na oko mógłby być to - przedstawiciel tej serii z 6 modułami.
W środku 2 zasilacze: stało prądowe?

cuś w tym stylu? | czy mnie wzrok myli i jest to coś zupełnie innego?|


Hmm.. chyba jednak nie:
Obudowa raczej wygląda na - "penetratorową"

takie wnętrze?


takie moduły z zenerami? zasilanie napięciowe?


hmm..


Zresztą jakie to ma znaczenie ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół