nasiona marihuany

[LED] Light4Plant - polski producent opraw do uprawy

Wyszukiwarka Forumowa:

Light4Plant

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Sty 11, 2022
Postów
7
Buchów
45
Czołem Pasjonaci!

Jesteśmy startującą firmą z Gdańska, która projektuje i produkuje oświetlenie LED do roślin.

Naszym głównym targetem są firmy produkujące owoce, kwiaty i rozsady, lecz nasze produkty równie dobrze sprawdzą się w prywatnych uprawach.

Posiadamy 3 produkty skategoryzowane względem mocy – 100W, 200W, 400W. Każdy z nich posiada 3 widma do wyboru: wariant A – czerwono-niebieskie, wariant B - czerwono-niebieskie z dodatkiem białego oraz wariant C – full spectrum.


100W-min.png

ppf-strona-61.png

Widmo A​
ppf-strona-62.png

Widmo B​
ppf-strona-63.png

Widmo C​

Produkty w naszej ofercie wyposażone są w diody LED marki Samsung oraz zasilacze Mean Well. Moduł LED został zaprojektowany specjalnie dla nas przez firmę, która może pochwalić się 30 letnim doświadczeniem w projektowaniu elektroniki.

Nasze oprawy są przebadane w niezależnym laboratorium fotometrycznym, co daje pewność i zgodność z deklarowanymi przez nas danymi technicznymi. Zakres temperatur jest również potwierdzony badaniami i umożliwia pracę w temperaturze do +40°C (raport z badań dostępny na stronie). To wszystko pozwala nam zapewnić niezawodność i żywotność powyżej 70000h (nawet 15 lat pracy w trybie 12/12).

Nasze lampy mają możliwość niezależnego sterowania dwoma kanałami – czerwonym oraz niebiesko-białym, co daje możliwość indywidualnego doboru spektrum.

Aktualnie mamy dostępne od ręki oprawy DALIA 100 wykonane w wariancie B, które można kupić w sklepie internetowym naszego dystrybutora: https://sklep.danysc.pl/pl/p/DALIA-100-B-lampa-LED-do-uprawy-roslin/493

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy rabat w wysokości 200zł. Podczas składania zamówienia należy zaznaczyć „Mam kupon rabatowy” i w okno wpisać „rabat200” (w razie problemów, prosimy o kontakt).Karta katalogowa do pobrania: https://www.light4plant.pl/dalia-100/

Wszystkie parametry znajdziecie na naszej stronie https://www.light4plant.plJeżeli macie jakieś pytania, uwagi, sugestie piszcie śmiało, na pewno każdą przeczytamy i rozważymy.Życzmy udanych plonów,

Light4Plant
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,415
Buchów
5,324
bardzo ładne raporty ;)jedno pytanie _ spd => B

Protokół pomiarowy NR 2021/05/20-6
Badanie fotometryczne oprawy: DALIA-100 B
Podmiot zlecający: LIGHT4PLA

Strumień świetlny całkowity 7 536 lm
Skuteczność świetlna 76,3 lm/W
Kąt rozsyłu oprawy FWHM 0°-180° 105 °
Kąt rozsyłu oprawy FWHM 90°-270° 131 °
Kąt rozsyłu oprawy FWHM 118 °
PPF (400nm ÷ 700nm) 216,0 μmol/s
Sprawność PPF 2,186 μmol/J

2,18 umol/J to trochę nisko jak na rok 2022 i w zasadzie kolorowe spektrum.

Wersja A – 2,4 µmol/J
Wersja B – 2,2 µmol/J
Wersja C – 1,9 µmol/J

A wersja C jest bardzo mało wydajna.
 
Ostatnia edycja:

Light4Plant

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Sty 11, 2022
Postów
7
Buchów
45
Witam,

Jednym z celów jaki postawiliśmy sobie jako producent opraw do uprawy roślin jest przejrzystość i zgodność z prawdą. Nasze oprawy przebadane są w zewnętrznym laboratorium fotometrycznym, dzięki czemu wyniki są zgodne z rzeczywistością. Niestety większość producentów podając dane swoich produktów przepisuje wartości diod lub uwzględnia tylko część czynników. Idąc tą drogą nasza oprawa DALIA-100-B ma wydajność 2,9 µmol/J. Jednak uwzględniając straty na optykach, straty na zasilaczu oraz fakt, że diody pracują w wysokich temperaturach wydajność rzeczywista jest 2,2 µmol/J. Większość diod strumień nominalny oraz wydajność podaje dla 25 stopni, lecz rzeczywista temperatura pracy diody wynosi 85 stopni (tylko przez to jest 8% strat). Proszę zwrócić uwagę na to, ile dokumentów udostępnia jakikolwiek producent opraw oświetleniowych do roślin. Często spotykamy się z magicznymi wydajnościami, które nawet potrafią być wyższe niż posiada sama dioda ?

W naszych produktach stosujemy diody SAMSUNG najnowszej generacji, które mają topowe sprawności na rynku diod horti.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,415
Buchów
5,324
Witam,
Jednym z celów jaki postawiliśmy sobie jako producent opraw do uprawy roślin jest przejrzystość i zgodność z prawdą.​

Nie mam co do tego wątpliwości. Dane pochodzą z poważnego laboratorium.
Niestety większość producentów podając dane swoich produktów przepisuje wartości diod lub uwzględnia tylko część czynników. Idąc tą drogą nasza oprawa DALIA-100-B ma wydajność 2,9 µmol/J. Jednak uwzględniając straty na optykach, straty na zasilaczu oraz fakt, że diody pracują w wysokich temperaturach wydajność rzeczywista jest 2,2 µmol/J.​

To tu raczej większa cześć użytkowników wie. Sprawność układu z uwzględnieniem strat. Tu masa ludzi budowała panele _ dawniej kolorowe _ potem na COB.

Mimo wszystko sprawność wynikowa po uwzględnieniu wszystkich _ czynników mających wpływ na wynik, nie jest wybitna, bo jest to w granicach osiągów najlepszych zamienników ledowych klasycznych żarówek na smd2835. Liczonej w zakresie 400_700 nm. I one realnie mniej więcej tyle maja jeśli w ogóle ... maiły by się mieścić w deklaracjach producenta. Mowa o realnych warunkach pracy _ przez jakiś tam czas zanim temp. je zdegraduje ... co będzie miało miejsce raczej szybko... przy takim chłodzeniu.

Wiem, że nie można porównywać lampy tego rodzaju [ przeznaczenie szklarnia ? suplement ? ] z czymś co jest kombinowana zabawka z bardzo złym zasilaczem o trwałości minimalnej wynikającej z warunków w jakich pracują źródła. Ale mimo wszystko panel który jest złożony w zasadzie z najsprawniejszych dostępnych diod [ on jest z 5000K oraz 660 nm ? => bliski teoretycznemu optymalnemu dla _ 6500K + 660 nm ]_ o wysokim udziale 660 nm _ które ciągną sprawność układu w górę... i 2,2 mniej więcej. Podobne sprawności były osiągalne w 2015 r na takich układach kolorystycznych i to nie w 25 stopniach a w realnych warunkach pracy. Koszty były tylko kosmiczne _ wysokie biny na niskich prądach.

Dla mnie jest to "kwestia" ceny za produkt w takim wypadku + to do czego jest on przeznaczony : wygląda raczej na oprawę wymagająca sporej odległości od roślin. nie przyglądałem się jeszcze jak wygląda przestrzenna dystrybucja strumienia tej lampy : są cyfry .. i miło bo to w wypadku tego rynku jest rzadkość. To, że wygląda on jak wygląda raczej nikt nie ma wątpliwości _ koloryzowanie jest normą.
Większość diod strumień nominalny oraz wydajność podaje dla 25 stopni, lecz rzeczywista temperatura pracy diody wynosi 85 stopni (tylko przez to jest 8% strat). Proszę zwrócić uwagę na to, ile dokumentów udostępnia jakikolwiek producent opraw oświetleniowych do roślin. Często spotykamy się z magicznymi wydajnościami, które nawet potrafią być wyższe niż posiada sama dioda ?​

Większość udostępnia głównie deklaracje : i zazwyczaj do oceny panelu ludzie używają albo sprawozdań z upraw albo testów takich jak zamieszczone na cocoforcannabis _ gdzie podają tak zwaną sprawnosc użyteczną : integracja po płaskim planie w standardowych warunkach. Może nie profesjonalne ale miarodajne _ miernik który używają jest jednym z 2 najlepszych dostępnych na rynku.

chilled _ daje raporty. W wypadku innych bywały także : jeden zamieszczony przez przypadek i raczej zabawny.
W naszych produktach stosujemy diody SAMSUNG najnowszej generacji, które mają topowe sprawności na rynku diod horti.​

Diody "mocy" niewielką ilość jak na moc panelu _ Wasze panele przypominają mi nieco pewien "brytyjski" produkt produkowany raczej nie w GB. Złożony z diod o niskim CRI do oświetlenia drogowego + 660 nm.

Można wiedzieć jakie diody konkretnie ? _ typ _ bin _ etc.

56 sztuk _ o ile dobrze liczę _ moc => 98,8 zakładam, że wejściowa na zasilacz : 44,2 emisja :

dwa typy diod ?

białe _ wyższa moc _ pompa niebieska : "czerwień" 660 niższa moc na sztukę _ specyfika str.

7:7 _ czyli 1:1 _ po obrazku na który patrzę. nie wiem czy dobrze.

średnio na każdą diode : ~1,76 W : jakoś tak. FV leci w dól wraz z temp pracy etc. Biny i typ ?
8% na temp. -

2,9 diody zapewne obliczeniowo : zasilanie stand. 0,93 => 2,697 : - 8 % grzanie : => 2,48 : około 11% na optyce. Jak nić w boksie aż sie prosi aby te optykę zdjąć w diabły ;) i dać panela bliżej.

Miło z Waszej strony mam cyferki do zabawy : w zabawkowym darmowym programie wychodzi identyko w zasadzie, przeniesienie danych z raportu. zresztą jak mogło by inaczej.

parametry-raport.jpg


zabawa_zabawka.jpg


nawet ładnie trafiło po obrazku.
rap​
wróżba​
% pudła​
2,186​
2,18​
-0,274%​

kolejny ładny obrazek.

zabawka.jpg

w sumie nie celowe : ale ładnie wygląda. Jeszcze raz dzięki za obrazki do zabawy. ostatnio jest ich jak na lekarstwo.

piki.jpg


Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź. I życzę sukcesów na rynku _ i rozwoju Firmy. Z chinami jest raczej ciężko konkurować.. niestety.

ps: dopiero teraz zauważyłem. 2x royal blue : dlatego pr odtw białej diody się nie udała ;[


LH351H-B
LH351H_450nm_Blue
LH351H_660nm_Red_V2

#1 : https://www.samsung.com/led/lighting/high-power-leds/3535-leds/lh351h-b/
#2 : https://www.samsung.com/led/lighting/high-power-leds/3535-leds/lh351h-royal-blue/
#3 : https://www.samsung.com/led/lighting/high-power-leds/3535-leds/lh351h-deep-red-v2/ czyli to co ciągnie sprawność up.

Używacie tego toola ? chyba sie w miare pokrywa.

ladnie-sie-pokrywa.jpg


tylko czy on to podaje w zakresie 400_700 nm ??

VF [V]Electrical
Power [W]
Optical
Power [W]
PPF
[µmol/s]
BPF
[µmol/s]
YPF
[µmol/s]
DIN
[µmol/s]
140,2198,1452,68259,46261,96233,68193,53

Yfp wygląda na din dla roślin wodnych raczej.
troszkę inaczej wychodzi. aż dziwnie. źle policzyłem diody ?? :]
DANE-RAPORT.jpg

bez limitu 400_700 nm
bez-ograniczen.jpg


nie pokrywają się. gdzieś piepszłem byka.

nie-pokrywa-sie.jpg


jak pokombinować z temp i diodami gra lepiej trochę _ale .... to na założeniach : z sufitu i prawdziwości danych w toolu _ podobno pomiarowe ale raczej stare.

pasuje lepiej ?? dla innych 660 nm _ nieco lepiej ale środkowe emisji są przesunięte w pomiarowym w stronę dłuższej fali. albo bin albo temperatura : może kalkulator ma zaszyte na stałe spd dla 25 stopni i tylko manipuluje wartością emisji ? chgw ? wróżby z sufitu.
sprawdzę jutro : a może nie... nie ważne.

grzana długo :

grzanie.jpg


Nic : z tego nie wynika : może źle policzyłem diody etc. Toole z netu... itp. odtwarzanie świni z kiełbasy.

raczej ciepło na diodach.

Komponent / Component
Temp. dla 22,0°C / Temp. in 22,0 C
Temp. dla 40,0°C / Temp. in 40 ,0 C
Dozwolona temp. / Permissible temp
Wynik / Result
Biały LED / Whit e LED (point 2) 78,6 °C
96,6 °C
105 °C
PASS
Temp. Otoczenia / Ambient temp. (point 22,0 °C
40,0 °C
-
Niebieski LED / Blue LED (point 4 78,8 °C
96,8 °C
105 °C
PASS
Czerwony LED / Red LED (point 5 80,5 °C
98,5 °C
105 °C
PASS
Niebieski LED / Blue LED (point 6 76,0 °C
94,0 °C
105 °C
PASS
Zasilacz / LED Driver (point 7) 56,8 °C
74,8 °C
85 °C
PASS
Zasilacz / LED Driver (point 8 58,3 °C
76,3 °C
85 °C
PASS

ps: można prosić o biny i liczbę poszczególnych diod ? + realny prąd zasilacza : ma tolerancje jakaś. Nudzi mi się.. a ciekaw jestem czy manipulując danymi z data sheet dla określonych binów i założeń : przy jakiś widełkach dopuszczalnej zmienności _ z zastosowaniem 2 do 3 zmiennych skinera po drodze da się wypluć takie wyniki jak w raporcie ??

edit : chyba kalkulator nie zmniejsza wartości o _ optical na SPD ? ;)

założenia => spd jest bez uwzglednienia strat na optyce wpisanych w kalkulator _ oraz spd podawane przez kalk jest na fotony [ czyli zmienne skinera _ trochę mi sie pomięło przy przeliczaniu ;( dziwne ] prawie pasuje : Jak to mówią :


Stała Skinnera [ nie mylić z behawiorystą ]

Jest to wielkość przez którą należy pomnożyć podzielić dodać lub odjąć od wyniku który uzyskałeś aby uzyskać wynik który powinieneś uzyskać.

problem w tym, że sprawność przy takich założeniach nie gra ani trochę ;D bo wychodzi 2,3... ale krzywe się prawie nałożyły.


zakladam_se.jpg


Jak by co to z góry przepraszam, za testowanie kalkulatora od Rosjan w wątku.

poza tym on podaje spd energetyczne co łatwo sprawdzić. dla samych diod białych. Cokolwiek sry za spam... 4,20 pora spać.

spektrum.jpg


gryzie mnie to, że nie pasuje do siebie aż tak _ sprawność po wpisanych założeniach : tak wyglądają... _ krzywe po zdjęciu z kalkulatorowej 11%.. mniej czerwieni więcej niebieskiego i więcej emisji z białych : sumarycznie po kalkulacji trafia blisko sprawnością..... : mimo odmiennych temp. na diodach binów.. i tego, że to po prostu jakis stary kalkulator za free... etc.

dane_raz-jeszcze.jpg
 
Ostatnia edycja:

Light4Plant

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Sty 11, 2022
Postów
7
Buchów
45
Dzień dobry,
Po takiej odpowiedzi, wiemy już, że lekko nie będzie ?.

Wersja B charakteryzuje się następującym rozkładem diod:
28 x red (SPHRD2L3DH20E7W410)
4 x blue (SPHBL1L3DH00L4A4B0)
24 x white (SPHWH2L3D30CD4RTP3)

Narzędzie do założeń wejściowych używamy od Samsunga. Narzędzie to jest bardzo dokładne jednak są pewne rozbieżności i nie pokrywa się idealnie z wynikami badań. Kalkulator Samsunga nie uwzględnia strat na optykach w wykresie tylko obniża PPF i wydajność.

Co do wydajności to oczywiście można by ją "wycisnąć" na maksa. Jednak nie to jest naszym priorytetem. Dzięki szczelnym optykom IP65 moduły LED są zabezpieczone zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi jak i wilgocią. Zapewnia to pracę urządzenia przez wiele lat. Na instalacjach stałych, a do takich głównie są przeznaczone te produkty, koszty serwisu czy wymiany są bardzo wysokie.

Dodatkowym aspektem obniżającym wydajność jest możliwość regulacji widma. W naszym produkcie znajdują się dwa zasilacze oraz moduły są zaprojektowane dla nas tak, aby była możliwość stworzenia dwóch układów: czerwonego oraz niebiesko-białego. Naszym zdaniem, przy odpowiednim zarządzaniu, regulacja widma może przynieść większe korzyści niż podniesienie delikatnie wydajności. Rośliny na różnym etapie rozwoju potrzebują innego rodzaju światła i mając możliwość regulacji to możemy nie dość, że uzyskać oszczędności na początku uprawy, to jeszcze wpłynąć na kierunek rozwoju rośliny.

Przy większych inwestycjach potencjometry zastępowane są przez centralkę sterującą i możliwość zarządzania całym obszarem jednocześnie.

Nasze produkty przede wszystkim mają mieć zastosowanie w miejscach, gdzie prowadzone są różnorodne uprawy, na obszarach testowych oraz w laboratoriach. Wszędzie tam, gdzie jest potrzeba możliwości zmiany widma. Po testach klient wraca z informacjami zwrotnymi i w przypadku chęci inwestycji szyjemy mu widmo na miarę, dzięki czemu dostaje rozwiązanie dedykowane pod niego i wydajność wtedy również zdecydowanie rośnie.

Co do realnego prądu zasilacza to zasilacze Mean-Well są w tym bardzo dobre i trzymają +/-5% tak jak podają w karcie katalogowej. Sprawdzając kilkadziesiąt sztuk wszystkie wychodzą w podanym zakresie.

Chińskie produkty są fajne, jak jest ich kilka i jest do nich łatwy dostęp. Biorąc pod uwagę długi czas użytkowania może się okazać, że liczba problemów i kosztów (serwis, wymiany, czas trwania reklamacji) zmienia sposób postrzegania opłacalności.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,415
Buchów
5,324
Dzień dobry,
Po takiej odpowiedzi, wiemy już, że lekko nie będzie ?.​

Oj tam. Dajecie cyferki. a ja lubię cyferki. do tego są to raporty z labu w Gdyni gdzie chciałem zyrandolleda po oskubaniu wysłać. co by zobaczyć jak bardzo źle wychodzi wróżba luksmiarka za 400 PLN.

Wersja B charakteryzuje się następującym rozkładem diod:
28 x red (SPHRD2L3DH20E7W410)
4 x blue (SPHBL1L3DH00L4A4B0)
24 x white (SPHWH2L3D30CD4RTP3)​

źle ślepota policzyła 4 blue zaraz zobaczę jak z 4 wyjdzie.
4x moduł. => jakim cudem dałem 2 niebieskie ? zmęczenie ?

3456789.jpg


przy takich założeniach jak podawaliście. 11% straty na optyce : temperatura przypisana 85 stopni _ nie można w tym narzędziu jej zmienić : na sztywno 3 : wychodzi lekko powyżej + przebieg nie pasuje z pomiarowym _ i nie może pasować ;). Można by zakładać, że kalkulator jest lekko zbyt optymistyczny. Wykresy energetyczne _ przesunięcie długości fali czerwieni w dłuższą dodaje sprawności z mocy promieniowania :
chwilkę _ tylko czy mi się chce to przeliczać i porównywać pola po ?

prawidlowe-dane.jpg


Nic wygląda na to, że kalk do wstępnych założeń przy czymś tam można bez jakiś kosmicznych byków używać. może z założeniem => realnie kapkę mniej niż... ?? Zresztą ilość założeń na pałę po drodze jest .. taka, że ;). Bez pomiarów się więcej nie uszyje.
Narzędzie do założeń wejściowych używamy od Samsunga. Narzędzie to jest bardzo dokładne jednak są pewne rozbieżności i nie pokrywa się idealnie z wynikami badań. Kalkulator Samsunga nie uwzględnia strat na optykach w wykresie tylko obniża PPF i wydajność.​

Zapewne nie jest dostępne dla zwykłych śmiertelników. niestety. A odtwarzanie z data sheet danych jest bolesne i trwa kapkę długo.
Laboratorium podaje niepewność swoich pomiarów ? +- : narzędzie do projektowania układu także powinno dawać zakres zmienności oparty na _ zmienności binów _ bin => zakres od emisji do FV _ nie ma identycznych sztuk. to zawsze jest w zakresie zmienności + same precyzja pomiaru przy jego wyznaczaniu : zmienny prad zasilacza : +-5% zmienne FV samych diod i odbieganie ich parametrami od : cree daje widełki nawet 7% dla swoich diod _ dla danych z data sheet : gdy sie na podstawie data sheet zrobi arkusz interpolujący dane : i porówna z dostepnymi wynikami z labu _ nie pasuje to idealnie _ wyszło raczej, że jest tendencja do zawyżania parametrów : tyle, że SPD nie pomiarowe a szyte : charakterystyki odtwarzane na dopasowaniu ładnym R2 0,9999 _ wszystko niby ładnie pasuje i daje jakieś wyniki przesuwając sobie odczyty po charakterystykach dla zmiennych warunków przypisanych.. a ostatecznie wychodzi, że ... pi razy kaloryfer to może i gra z testem z labu dla binu..

czemu to jest takie smutne i nie wygląda tak ładnie jak na kolorowych obrazkach ;( :jprd:
Co do wydajności to oczywiście można by ją "wycisnąć" na maksa. Jednak nie to jest naszym priorytetem. Dzięki szczelnym optykom IP65 moduły LED są zabezpieczone zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi jak i wilgocią. Zapewnia to pracę urządzenia przez wiele lat. Na instalacjach stałych, a do takich głównie są przeznaczone te produkty, koszty serwisu czy wymiany są bardzo wysokie.​

Pod mcpb jest pasta ? jeden producent podkłada pady termo pod. Na zdjęciach tego nie widać. raczej są kiepskiej jakości. montaż środkiem : boki mcpcb nie odstają kapkę ? wrażenie łódki po zdjęciu.

poklejone termopary :

termopary.jpg


tak samo do zasilaczy.

zasilacze.jpg

zasilacz 90% nie 93%

Dodatkowym aspektem obniżającym wydajność jest możliwość regulacji widma. W naszym produkcie znajdują się dwa zasilacze oraz moduły są zaprojektowane dla nas tak, aby była możliwość stworzenia dwóch układów: czerwonego oraz niebiesko-białego. Naszym zdaniem, przy odpowiednim zarządzaniu, regulacja widma może przynieść większe korzyści niż podniesienie delikatnie wydajności. Rośliny na różnym etapie rozwoju potrzebują innego rodzaju światła i mając możliwość regulacji to możemy nie dość, że uzyskać oszczędności na początku uprawy, to jeszcze wpłynąć na kierunek rozwoju rośliny.​

Zasilacze mają gorszą sprawność pod niższym obciążeniem ? rozumiem, że biel + niebieski na jeden 660 nm na drugi zasilacz + 2 kręcioły : rezystory liniowe czy _ coś bardziej skomplikowanego.
Przy większych inwestycjach potencjometry zastępowane są przez centralkę sterującą i możliwość zarządzania całym obszarem jednocześnie.​

Czyli na sygnale PWM ? teraz to chyba jest norma : łącznie ze spinaniem tego do układu który zmienia moc suplementu w szklarni w zależności od natężenia światła dziennego. Masa tego jest na rynku _ teraz najczęściej są to panele na diodach smd z dodatkiem czerwieni 660 nm _ chyba najpopularniejsze sa diody osrama. cree ma także nową ciekawą serię zupełnie inna klasa niż kiedyś. obliczeniowo to wygląda kosmicznie, przekraczanie 3,0 umol/j razem z zasilaniem w realnej temp pracy : przy spd odebranym przez wzrok jako białe światło. Fajne czasy.
Nasze produkty przede wszystkim mają mieć zastosowanie w miejscach, gdzie prowadzone są różnorodne uprawy, na obszarach testowych oraz w laboratoriach. Wszędzie tam, gdzie jest potrzeba możliwości zmiany widma. Po testach klient wraca z informacjami zwrotnymi i w przypadku chęci inwestycji szyjemy mu widmo na miarę, dzięki czemu dostaje rozwiązanie dedykowane pod niego i wydajność wtedy również zdecydowanie rośnie.​

Możliwość zastosowania innych diod ? smd 3030 + diody 660 nm na połowie prądu ?

ten układ jest fajny : przypomina chińczyka

232323.jpg


bez optyki nieszczelny.

bez-optyki.jpg

Co do realnego prądu zasilacza to zasilacze Mean-Well są w tym bardzo dobre i trzymają +/-5% tak jak podają w karcie katalogowej. Sprawdzając kilkadziesiąt sztuk wszystkie wychodzą w podanym zakresie.​

Interesowało mnie bardziej jak wygląda to w panelu testowym. są dane wynikowe z labu _ teraz są i biny => dostępne sa dane producenta. potencjalnie jest czym się bawić co by zobaczyć jak blisko wyniku z labu sie trafia na sucho po charakterystykach.
Chińskie produkty są fajne, jak jest ich kilka i jest do nich łatwy dostęp. Biorąc pod uwagę długi czas użytkowania może się okazać, że liczba problemów i kosztów (serwis, wymiany, czas trwania reklamacji) zmienia sposób postrzegania opłacalności.​

Teraz wszystko jest chińskie. ;) Paskudne czasy ;( Narzędzia wykonane z metalu o "spoistości" spoiwa lutowniczego np.​
 
Ostatnia edycja:

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
413
Buchów
170
Panowie trafiliście na nadwornego króla pisania ,liczenia i obrazków... Życzę powodzenia ?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,415
Buchów
5,324
Panowie trafiliście na nadwornego króla pisania ,liczenia i obrazków... Życzę powodzenia ?
Nadwornego Trolla ;) od cyferek i obrazków.
a ruski tool jest dziwny teraz albo inaczej wpisałem albo na tych samych danych pokazuje kapkę inaczej.
ma przypisane biny. w każdym razie :

pora na data sheet samsunga : mam zajęcie na kilka dni : nie wiem tylko czy będzie mi się chciało. ale dla jakiegos rozeznania jak grają wyliczanki z danych producenta z wynikiem labu. chyba warto się pobawić. na tych mcpcb jest kilka rezystorów : dziwne ??

ps: odechciało mi sie może za jakiś czas. Zamiast tego bawię sie toolem. Mam tylko charakterystykę spadku emisji 660 nm machnięta.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,415
Buchów
5,324
Wszystko fajnie, ale drogo. Poza tym powodzenia ?
1 400,00 zł za 100 W to bardzo drogo patrząc na to z punktu widzenia boksa 60x60 cm. A to chyba max na taka lampke.

btw: pomiary bez : wpływu ścian ?

0_0_productGfx_730.jpg


y = -0,0003x3 + 0,0538x2 - 5,1221x + 268,05

gdybym swoim zwyczajem z tego coś szył strumień lampy 268 umol

wychodzi za wysoko. 216 według labu. bez scian z odbiciami ?? tak ?? ciekawym. są soczewki : można by kombinować z danymi rozkładu strumienia i dodawać do średniej tyle ile wyłazi na zewnątrz płaszczyzny przy każdej wysokości : ... oj na pale... przybliżone ciekawe jak wyjdzie :
parametry-raport.jpg


liniowe są ciekawsze.

L4P-VER-5xV.1.png


porownanie-iris.jpg


PPF 300 μmol/s - wersja V; 297 μmol/s - wersja A;
290 μmol/s - wersja B; 280 μmol/s - wersja C
Moc oprawy 130 W - wersja V; 119 W - wersja A;
122 W - wersja B; 140 W - wersja C
Wydajność 2,3 μmol/J - wersja V; 2,5 μmol/J - wersja A;
2,4 μmol/J - wersja B; 2,0 μmol/J - wersja C

zewnętrzy zasilacz : dało by sie więc puścić na połowę mocy np: nie widzę testów.
 
Ostatnia edycja:

Udyr

Oi, ya dafty !
Rejestracja
Lis 28, 2021
Postów
490
Buchów
1,761
Porównywalnie ~ 1k cebulionów za atiis 200. Raczej bym długo się nie zastanawiał w co lepiej zainwestować.
No cóż :)
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół