nasiona marihuany

[LED V-TAC][0.25m2] - Sezon reg. i fem. - Dzień gaśnie w szarej mgle,Wiatr strąca krople z drzew,Sznur kormoranów w locie splątał się,Pożegnał ciepły

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,077
Wrzucę dziś higrometr w słoiki zobaczyć na ile suche jest suche.Pestki na kolejne grow od wczoraj się moczą.Odmiany z tego grow powtórzę w wiekszym namiocie i założę fotorelację.
Tak zwana teoretyczna sprawność tego ustrojstwa : około 2,2 umol/J => przy klasycznym założeniu : max 1,65 g/W : przy pełnym wykorzystaniu strumienia. na podstawie cocoforcannabis => zazwyczaj tak określają max możliwe plony z lampy. 0,75 g/umol/J użytecznych fotonów.
Tu ostre przebicie => nie niemożliwe z dobrze plonującą i dłużej kwitnącą odmianą. Ciasto miał kiedyś podobny wynik z wyjątkową sztuką na DIY kolorowym.

chyba nie było aż tak mokre aby podbić plon kosmicznie .... niech będzie nawet 2,0 ;) To i tak wypas.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,367
Odznaki
1
Ja tam wierzę, przy hpsie nie mogę dojść za chu*a 1g z wata a przy 200w LED (2x Mars Hydro ta 600) w namiocie 1,2 x 1,2 przekroczyłem 1g z wata ;] tez trudno w to uwierzyć bo przecież światła mało na taką powierzchnię
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,077
przecież światła mało na taką powierzchnię​
zależy jak to liczyć. mi sie nie chciało wierzyć w Twoje wyniki.. ale czy ja muszę wierzyć ? chyba nie nie robiło Ci to raczej żadnej różnicy ;)

popatrzmy na => Rolnika Małorolnego i strumień tu.

12x6,5 [ chyba maja nieco więcej o ile wierzyć miernikowi za 50 pln] => 78 W : _ sprawność brana z sufitu luxmiarka za 400 PLN => 2,2 mniej więcej : => niech będzie 171 umol : na 0,25 => 684 umol/m2/s gdyby równo rozłożyć. Zapewne straty z tym pokryciem nie są wysokie : światło jest równomiernie _ liniowy wzrost szybkości fotosyntezy kończy się gdzieś na 500 : co prawda liczenie tego w ten sposób jest przy penetracji światła i rozłożeniu jego na powierzchnie większą niż powierzchnia boksa zupełnie bez sensu ale... zwiększenie tego do 800 nie daje raczej +> 60% wzrostu plonu _ nie liniowe. Zresztą to czysta mniemanologia stosowana. Ciasto np. miał wynik chyba jeszcze większy : na kolorowym DIY pisał, że jedna sztuka go zaskoczyła....

W każdym razie w czasach kolorowych led rekordy g/w ciągnięto nie przy bardzo wysokich wartościach strumienia a przy : raczej takich do 500_ 600 pod panelami gdzie diody były rozłożone równomiernie raczej i blisko roślin dla minimalizowania strat. Czasy Knna gdy _ diody led dochodziły ledwie do sprawności pozwalających konkurować im z HPS. Równomierność + nie gigantyczne strumienie + kapkę inny udział fotonów niebieskich których HPS prawie ni ma. Sa gdzieś teksty Knna na forum _ przeniesione z miejsca które już nie istnieje _ pisał o bardzo niskich wartościach strumienia _ na kolorowych ledach i równomierności _ na jego zaleceniach powstało mase DIY _ CR z F# także budował cos opartego mniej więcej na "knna style" _ łącznie z proporcjami ledów _ dużo niebieskiego o dziwo.

Bezcelowy trolling w sumie. Jest waga _ jest _ jest wynik_ jest _ a reszta jest istotna jak zeszłoroczny śnieg. Dobrze, że te lampki nie okazały się totalna klapa... choć tyle. Żyrandolowy szajs _ tyle, że jeden z droższych.​
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół