nasiona marihuany

LeonZet, CFL 120W, 1x Norther Light x Big Bud AF Fem, Indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

LeonZet

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
58
Buchów
0
Mój 1st grow box, przerabiam starą szafkę na sprzęt audio. Na początek jedno nasionko, które dostałem gratis.

rośliny: 1x Northern Lihgt x Big Bud AF Fem (World of Seeds)
box: gł.40 x szer.50 x wys. 65,(75) szafka na sprzęt audio
oświetlenie: 4X30 Watt CFL Blue + 4x18 Watt CFL red
wentylacja: Jeden wentylator (farelka) jako wdmuchujący i jeden z góry z PC
nawozy: ziemia organiczna Bio Bizz All Mix, planuję kupić od tego samego producenta nawozy Root Juice, Bio Grow, Top Max, chyba wystarczy dla automata, ewentualnie czekam na jakieś sugestie.

No to zaczynamy, pierwsza fotka moje dziewczyny w zarodku:
http://imageshack.us/photo/my-images/402/img0573edj.jpg/


Trochę sprzętu:
http://imageshack.us/photo/my-images/850/img0570y.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/11/img0572qqf.jpg/

Grow Box:pr: w budowie:
http://imageshack.us/photo/my-images/820/img0574z.jpg/


---------- Aktualizacja posta 19-02-2012 15:56 ---------- Czas poprzedniego posta 17-02-2012 20:38 ----------

Kupiłem klej w spraju i 3 metry bierzące Mylaru, jak przyjdzie paczka ciąg dalszy budowy Grow Boxa.


Jakby kogo interesowało to wypiszę koszty jakie do tej pory poniosłem:
żarówki CFL 30W Blue x 4 = 100zł,
żarówki CFL 18W Red x 4 = 7 zł (wysprzedaż była),
Termometr-hygrometr x 1 = 24zł,
Klej w spraju x 1 = 15zł,
Folia Mylar 3 mb =60zł.

---------- Aktualizacja posta 23-02-2012 00:31 ---------- Czas poprzedniego posta 19-02-2012 15:56 ----------

Już nie mogę się doczekać paczki, a w między czasie postanowiłem rozpakować nasionko i zapewnić należytą opiekę :jocolor: i dobry start, czyli kąpiel wodna (na 24H), a później na husteczkę i czekać, aż do wykiełkowania:jaraczz:. Mam pytanie do doświadczonych kolegów, odnośnie oświetlenia. Na Grow chcę użyć niebieskich CFL a później dodać czerwone CFL na Flow i tu się zastanawiam czy może od razu obydwie barwy załączyć, co o tym myślicie.




https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-225347

 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
bardzo dobrze sie przygotowales powodzenia w uprawie i z fartem do konca <joint> ale z tymi lampkami troche odwaliles mogles kupic o barwie 2700 odrazu bys mial stowe w kieszenia :)
 

LeonZet

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
58
Buchów
0
Oświetlenie

Kupiłem 6500 i 2700 gdyż w wiekszości przypadków upraw MJ takie się stosuje, bo chyba chodzi o to, aby mniej więcej odzwzorować jak to się dzieje w przyrodzie. Czy sugerujesz, że utomatom nie potrzebne jest 6500 nawet w pierszych tygodniach życia, to kurcze zdurniałem teraz :pl:.

---------- Aktualizacja posta 24-02-2012 01:02 ---------- Czas poprzedniego posta 23-02-2012 12:44 ----------

No nareszcie paczka dotarła, więc nie pozostało nic innego niż wziąść się do roboty.Budowa Grow Boxa ciąg dalszy. Chyba aż tak źle nie wyszło.





Kupiłem też nawozy Organiczne od BioBizz, prócz jednego ,bo akurat wysprzedali, ale też Organic, co by dobrze rosło:jocolor: i smakowało:spalony:


Siemka
 
Ostatnia edycja:

CrystalBud

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 17, 2010
Postów
1,672
Buchów
2
Wszystko dobrze ale prosze nie wklejaj tego znaku wodnego bo to wk***ia. Myslisz ze ktos bedzie chcial ukrasc ci te zdjecia? lepiej jak juz dasz na zdjeciu kartke ze swoim nickiem i dopiskiem haszysz.com
pozdro
 

LeonZet

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
58
Buchów
0
Update

Sorki za ten znak wodny, ogólnie myślałem, że to dobra rzecz. Ja nie mam pamięci do nazw, imion itp., raczej jestem wzrokowcem i pomyślałem ,że innym to pomoże zapamietać zdjęcie z uprawą NL&BB.

A teraz mały up..., do tej czarnej skrzynki wrzuyciłem taką oto torbę na pomidory, weszło mi jakieś 20 litrów ziemi. Nie zdążyłem zrobic innych fotek, może jutro a narazie tyle :


 

LeonZet

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
58
Buchów
0
Update

Witajcie z uśmiechem na twarzy dorzucam kolejne fotki:spalony:
Po kapieli w wodzie po 24h, nasionko opadło na dno i już ładnie pękło,nadszedł czas aby nasionko powędrowało na chusteczki i tutaj bardzo miłe zaskoczenie po kolejnych 24h :pr: pojawił się piekny ponad 2cm kiełek:




Kiełek nie samowity, więc wsadziłem go do ziemi i po kolejnych 24h serce uradowało mi się nie zmiernie:spalony: MJ wybiła się na powierzchnię i pokazała pierwsze dwa listki:



---------- Aktualizacja posta 22:42 ---------- Czas poprzedniego posta 11:32 ----------

Dzień 1



Podlałem MJ połową dawki Root juice (1,25ml).Wiatrak mieszający mi padł pzrez jakiś czas było 31 stopni, szybko wymieniłem go i wstawiłem samochodowy 12V.Teraz jest 25,9 stopnia, ale miałem problem z wilgotnością 45% i po wielu różnych próbach (wstawiłem dwa duże pojemniki z wodą i szmatki do nich, wilgotność skoczyła do 59%. Nie wiem czy podnosić jeszcze, czy da jakoś radę.



---------- Aktualizacja posta 27-02-2012 23:33 ---------- Czas poprzedniego posta 26-02-2012 22:42 ----------

Dzień 2

Powoli do przodu:spalony:





Pozdro
już nie mogę się doczekać :harvest:.
 

LeonZet

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
58
Buchów
0
Update

Dzień 3
A ja sobie rosnę i rosnę...:spalony:





Peace

---------- Aktualizacja posta 01-03-2012 00:02 ---------- Czas poprzedniego posta 28-02-2012 23:50 ----------

Dzień 4

Przyszła mi dzisiaj przesyłka, elektoniczny miernik Ph, przydatna rzecz, dodatkowo sprawdza wilgotność gleby a to poniekąd pomoże mi, aby nie przelać kobitki.:jocolor: z fartem <shiza>



A oto maleńka





Zrobiło się dzisiaj cieplej na dworze i tym samym w domu, i temperatura w boxie skoczyła do 31 stopni a wilgotność zmalała do 45%. :zjarany:Nie wiedziałem co z tym zrobić już i tak wstawiłem 3 pojemniki z wodą na więcej nie było miejsca, pomyślałem o wstawieniu jeszcze jednego wiatraka mieszającego. Efekt jakiś tam był, ale nie zbyt zadowalający, temperatura spadła o jeden stopień a wilgotność skoczyła do 47%:pl:. Co tu robić, pomyślałem... w boxie jest jeden wylot powietrza pasywny a może by tam wenta zamontować, ale czy wilgotność nie spadnie. No nic powiedziałem do siebie, zamontule wenta i zobaczymy... i co, i eureka koledzy i koleżanki:spalony: Wentylator spełnił swoje zadanie w 100%, temperatura w boxie zmalała a wilgotność skoczyła do 57% <joint>


Siemka

 

lowrider2

Well-known member
Rejestracja
Sty 27, 2012
Postów
142
Buchów
0
ladna fotorelacja, widac ze sie nei mozesz doczekac. nie siedz przy niej 24h!!!, idz na browar;) hehe bede kibicowal i zapraszam do mnie!
 

LeonZet

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
58
Buchów
0
Siemka, nie jest tak źle,może dwa, trzy razy na dzień zaglądam, ale chyba to normalne u wszystkich, którzy po raz pierwszy uprawiają pomidory.:spalony:. Tym bardziej jak się człowiek stara, co by dobrze rosło :jocolor: i roślinka wygląda dobrze to, aż się serce raduje <joint>i motywacji człowiek dostaje. Powodzenia w twojej uprawie, myślę że ten pomidor co pokazał preflowery jeszcze powinien urosnąć, czas pokaże:jaraczz:.

---------- Aktualizacja posta 02-03-2012 00:25 ---------- Czas poprzedniego posta 01-03-2012 16:50 ----------

Dzień 5

Może nie za wysoka, ale rośnie na boki:spalony:







Peace <shiza>
 
G

Gość

Guest
Jaka pojemność doniczki ? Też mam teraz taką ilość światła w boxie więc będę obserwował.
 

LeonZet

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
58
Buchów
0
Hej kolego, ziemi jest około 20 litrów jak to napisałem w poście na poprzedniej stronie.:p Dobrej ziemi nigdy za wiele a można naprawdę się zdziwić jaki potencjał mają roślinki :jocolor:. Jeżeli wielkość boxa cię zbyt nie ogranicza to daj jak najwięcej, ziemia jak każdy wie to istny raj dla korzeni, a roślinka na pewno się odwdzięczy plonem:harvest:.
Pozdro:spalony:

---------- Aktualizacja posta 03-03-2012 01:06 ---------- Czas poprzedniego posta 02-03-2012 13:18 ----------

Dzień 6.

Jak na razie rośnie zdrowo, :jocolor: liście się wydłużają i poszerzają oraz nowe pięterko rośnie. Dziś podlane pełną dawką Root Juice (2,5 ml) :p za dwa dni myślę już, aby zwiększyć dawkę do 5ml (producent podaje, że na vegu można). Jak myślicie dać jej za dwa dni czy za tydzień jak bedzie miała 14 dni.:jaraczz:



:spalony:


 

Dr.Greenthumb

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2011
Postów
241
Buchów
0
jaka mala ? duza zwlaszcza ze w docelowa doniczke ja wsadzil to wystrzeli za jakis czas jak rakieta <joint>ale tego loga ganji tez moglbys nie wstawiac bo troche to przeszkadza :smokee:

Co Wam ku**a przeszkadza ?Panowie chill nic nie zasłania, ziomek chce mieć sygnaturę niech ma ;) Jego fotorelacja jego sygnatury i reguły.

Roślinka bardzo fajna nie myślałeś teraz nad FIM-em ?Trochę to spowolni obecny wzrost ale w przyszłości da swoje owoce :) Czekam na update, z fartem stary
 

LeonZet

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
58
Buchów
0
FIM vs LST

Hej Dr, Greenthumb mysłałem nad FIMem, ale jak chyba każdego młodego rolnika trochę to przeraża :sunny:. Bardziej myślałem o LST, ale jak doradzi mi ktoś co i jak z tym FIMem to jestem za. Ze zdjęcia w WIKI wygląda na to, że musi jeszcze trochę urosnąć ,ze dwa pięterka i w tedy ciąć, chyba że się myle to popraw mnie.:pl:http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Plik:Fim.jpg

---------- Aktualizacja posta 04-03-2012 01:39 ---------- Czas poprzedniego posta 03-03-2012 14:20 ----------

Dzień 7
Poczytałem troche dzisiaj o tym jak się robi FIMa i jestem na tak<joint>. Podniosłem słoneczko z 5-7 cm wyżej, to może MJ się troche wybije do góry,:jocolor: ażeby łatwiej było porozchylać listki i cięcie.:p Przy okazji nabywania wiedzym o FIMie znlazłem ciekawe informacjeo MONSTER CROPPINGu. Ciekawa rzecz zapoczątkowana przez growera grenmonster714, a mianowicie bierzesz klona w 21 dniu floweringu
:)pl: tak właśnie, nie pomyliłem sie a może wielu zadziwić<lol>), ustawiasz fotoperiod na grow i jak się ukorzeni to do docelowej doniczki. I najlepsze dopiero na nas czeka:spalony: bez Topingu czy FIMa MJ wypuszcza smoistnie dziesiątki odrostów, jak będę miał fotke to zarzucę. W następnej uprawie na 100% spróbuję Monster Croppingu w osobnym boxie. Obiecane zdjęcie, zdjęcia a właściwie to artykuł: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Dyskusja_użytkownika:LeonZet

A teraz moja mała MJ.






 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół