nasiona marihuany

Live rosin proces wytwarzania

  • Autor wątku Usunięty 65798
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 65798

Guest
Myślę aby nabyć prasę np. 20 ton i chciałbym się zorientować w temacie. Same filtry do prasy (rosin bags) i papier(pergamin) czy dabber mam. Czy potrzebuje czegoś jeszcze aby zrobić live rosin? W internetach piszą o bubble bagsach i jeszcze coś o suszarce sublimacyjnej. Jak to wygląda, czy musze mieć te bubble bagsy i/lub tę suszarkę żeby zrobić towar czy jakością on się tylko wtedy różni? Wiem, że towar musi być świeży - mokry (jak najlepszej jakości) i zamrożony, i co dalej ?
 

HudyAkaJeff

Member
Rejestracja
Maj 30, 2021
Postów
13
Buchów
6
1 Pokażesz mi choćby jednego producenta ze stanów typu Jungle Boys, Cookies, Curaleaf Holdings, Cresco Labs gdzie wyciskają ze świeżych kwiatów? Nie wydaje mi się.
2 Sama prasa nic nie da jeśli nie ma podgrzewanego stołu. Coś wyciśniesz ale nie będzie to na pewno pełen potencjał kwiatów.
4 BUBBLE Baggs jak sama nazwa wskazuje na robienie BUBBLE Haszu i są to worki.. Małe torebki różniące się gęstością (splotem włókien) to jak najbardziej bo zatrzyma syf a wyciśniesz żywice(Amazon ma w sprzedaży i chyba jakiś polski sklep typu Indoorshop.)
5 Suszarka również jest do BUBBLE Haszu

Naprawde to nie jest problem wklepać na YT,, live Rosin by TLC '' ,, future of cannabis '' to drugie to podcast i posłuchać ;)

Odpowiedź jak na Elektrodzie no ale ludzie....
 
U

Usunięty 65798

Guest
1 Pokażesz mi choćby jednego producenta ze stanów typu Jungle Boys, Cookies, Curaleaf Holdings, Cresco Labs gdzie wyciskają ze świeżych kwiatów? Nie wydaje mi się.
2 Sama prasa nic nie da jeśli nie ma podgrzewanego stołu. Coś wyciśniesz ale nie będzie to na pewno pełen potencjał kwiatów.
4 BUBBLE Baggs jak sama nazwa wskazuje na robienie BUBBLE Haszu i są to worki.. Małe torebki różniące się gęstością (splotem włókien) to jak najbardziej bo zatrzyma syf a wyciśniesz żywice(Amazon ma w sprzedaży i chyba jakiś polski sklep typu Indoorshop.)
5 Suszarka również jest do BUBBLE Haszu

Naprawde to nie jest problem wklepać na YT,, live Rosin by TLC '' ,, future of cannabis '' to drugie to podcast i posłuchać ;)

Odpowiedź jak na Elektrodzie no ale ludzie....
Naprawdę to jest problem przyj***ć się że się pytam bo nie ma informacji na ten temat zwłaszcza na polskich serwisach?
Mentalność polaka i tutaj ludzi widze, do***ać sie za wszelką cene. nie pozdrawiam.

#edit jak źeś Panie taki mądraliński pokaż swoje wyroby live rosin wax shatter czy co tam masz jak w temacie taki obeznany jesteś, narazie mega ogólnikowo odpowiedziałeś i jeszcze rzucasz poradnikami.

Ja tu kurła przyszedłem się dowiedzieć, a nie słuchać pie****enia że mogłem to i tamto stąd się dowiedzieć, zadałem konkretne pytania..

Co do "2 Sama prasa nic nie da jeśli nie ma podgrzewanego stołu. Coś wyciśniesz ale nie będzie to na pewno pełen potencjał kwiatów" - przecież bym brał z płytkami grzejącymi się. po co jakiś podgrzewany stół wtf.

"Pokażesz mi choćby jednego producenta ze stanów typu Jungle Boys, Cookies, Curaleaf Holdings, Cresco Labs gdzie wyciskają ze świeżych kwiatów? Nie wydaje mi się." - A sama nazwa live rosin co mówi? Nie jest ze świeżych kwiatów ? nie ? to jakich ?

"4 BUBBLE Baggs jak sama nazwa wskazuje na robienie BUBBLE Haszu i są to worki.. Małe torebki różniące się gęstością (splotem włókien) to jak najbardziej bo zatrzyma syf a wyciśniesz żywice(Amazon ma w sprzedaży i chyba jakiś polski sklep typu Indoorshop.)" - Ty ja o tym wiem. Pytanie było inne. Czy to jest konieczne aby zrobic live rosin czy tylko jakością się różni.

"5 Suszarka również jest do BUBBLE Haszu" No właśnie chyba nie do końca tylko do bubble....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

HudyAkaJeff

Member
Rejestracja
Maj 30, 2021
Postów
13
Buchów
6
To jak już tu przyszedłeś i wychodzi, że jesteś na tym forum od 2016, to raczej wiesz, że wystarczy wpisać tutaj w wyszukiwarkę love Rosin lub odwiedzić wiki ;) ogólniki... Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Co do poradników. No cóż tam masz kompletną wiedzę od A do Z, jak co, do czego i po co ale skoro nie chce Ci się nawet tego zrobić to siedź w niewiedzy lub faktycznie sam rusz głową.
 
U

Usunięty 65798

Guest
To jak już tu przyszedłeś i wychodzi, że jesteś na tym forum od 2016, to raczej wiesz, że wystarczy wpisać tutaj w wyszukiwarkę love Rosin lub odwiedzić wiki ;) ogólniki... Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Co do poradników. No cóż tam masz kompletną wiedzę od A do Z, jak co, do czego i po co ale skoro nie chce Ci się nawet tego zrobić to siedź w niewiedzy lub faktycznie sam rusz głową.
Wpisz sobie te live rosin tutaj w wyszukiwarke i znajdz te informacje tutaj to bedziesz dobry.

Tak bedę musiał zrobić tzn. działać na swoją ręke bo nikt nie pomoże nie podpowie.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Ja tam się zupełnie na tym nie znam, ale w ciągu 30 sekund znalazłem w google ilustrowane poradniki jak to zrobić w wersji angielskojęzycznej. Jak czegoś nie ma po polsku, co niestety bardzo często się zdarza - to się szuka po angielsku
 

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
Znalazłem na google, na polskiej stronie informacje że żeby zrobić live rosin są dwie opcje:
1. Materiał przed sprasowaniem musi być zamrożony lub
2. Robisz bubble hash za pomocą bagsow i suszysz tzw suszarka sublimacyjną, i ten hash właśnie prasujesz.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Edit. Z tego co zrozumiałem to materiał nie może być świeży, od razu wrzucony do prasy dlatego, że podczas prasowania pod temperatura zacznie wychodzić woda zawarta w topach(będzie parowało) i końcowy efekt przez to jest gorszej jakości. Dlatego każą najpierw zamrozić a potem prasować. Ile w tym prawdy nie wiem, nie robiłem, przekazuje tylko to co zrozumiałem :).


Kic kic
 
U

Usunięty 80704

Guest
Znalazłem na google, na polskiej stronie informacje że żeby zrobić live rosin są dwie opcje:
1. Materiał przed sprasowaniem musi być zamrożony lub
2. Robisz bubble hash za pomocą bagsow i suszysz tzw suszarka sublimacyjną, i ten hash właśnie prasujesz.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Edit. Z tego co zrozumiałem to materiał nie może być świeży, od razu wrzucony do prasy dlatego, że podczas prasowania pod temperatura zacznie wychodzić woda zawarta w topach(będzie parowało) i końcowy efekt przez to jest gorszej jakości. Dlatego każą najpierw zamrozić a potem prasować. Ile w tym prawdy nie wiem, nie robiłem, przekazuje tylko to co zrozumiałem :).


Kic kic

dokładnie tak jest (swiezy materiał podczas prasowania jest tak duży nacisk, że krople wody zaczynają wrzeć - doprowadza się do wrzenia)

ps. jaka jest optymalna temperatura wyciskania na prasie ? wg. mnie przekraczanie 100 stopni Celsjusza to moze cos degradowac albo zesmażyć - nie wiem , nie znam się widziałem tylko

Hop Hop
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
U

Usunięty 65798

Guest
Znalazłem na google, na polskiej stronie informacje że żeby zrobić live rosin są dwie opcje:
1. Materiał przed sprasowaniem musi być zamrożony lub
2. Robisz bubble hash za pomocą bagsow i suszysz tzw suszarka sublimacyjną, i ten hash właśnie prasujesz.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Edit. Z tego co zrozumiałem to materiał nie może być świeży, od razu wrzucony do prasy dlatego, że podczas prasowania pod temperatura zacznie wychodzić woda zawarta w topach(będzie parowało) i końcowy efekt przez to jest gorszej jakości. Dlatego każą najpierw zamrozić a potem prasować. Ile w tym prawdy nie wiem, nie robiłem, przekazuje tylko to co zrozumiałem :).


Kic kic
Tez to znalazlem wczesniej.

Wychodzi na to, że bez suszarki sublimacyjnej nie zrobi sie live rosinu. A bubble bagsy jedynie ulatwiaja oddzielenie żywicy od materiału dajac po prostu czystrzy koncentrat pod wzgledem zanieczyszczen (resztki roślinne).

Czyli bez suszarki to sam rosin idzie zrobic, nie live rosin, o ile dobrze to rozumiem.
 
U

Usunięty 80704

Guest
Siemasz Benger,

Tu cos znalazłem ale czy to Cie interesuje ..






 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
@benger dobrze kombinujesz
Żeby zrobić live rosin najpierw musisz zrobić dry frozen buble hash. Tylko ten rodzaj hashu pozwoli uzyskać jasny kolor rosinu. Problem to cena suszarki sublimacyjnej(dry frezer) standardowo używa się Harvest Right(chyba nie ma innej firmy produkującej te urządzenia na potrzeby użytku domowego) bo ten sprzęt kosztuje 10tys+.
Jak już masz haszysz to ciśniesz go w prasie do rosinu na możliwie najniższej temperaturze.
Generalnie, jak nie masz dużej produkcji a tylko lubisz sobie przysmażyć to gra nie warta świeczki, lepiej kupić sobie gram live raz na jakiś czas wydać te pare stówek.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół