nasiona marihuany

Lm281+

Wyszukiwarka Forumowa:

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Witam,zakupiłem na aliexpres dwa panele QBCC600 na diodach Samsunga lm281+ z opisu-Zużywa tylko 60W z chipem 225 diod led.
3000K + 5000K + 660NM + 730NM(IR)+ 380NM(UV) wymiary 30/30 szt.
Box ma 90/60/120 czy ktoś może mi obliczyć z grubsza sprawność takiego panelu? Dodałem jeszcze naświetlacz LED 50w/7900 lum/4000K cri 70 ale nie wiem czy to jest konieczne bo jak nie to zawsze parę kWh w kieszeni. Wiem że to chińszczyżna i cudów się nie spodziewam, dałem za nie 320pln.
Jak ktoś coś to bardzo proszę?

Nie wiem czemu ale nie mogę dodać zdjęć​

 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Na powierzchnię 0,54mkw potrzebujesz trzy takie panele po 60W(180W). Ten naświetlacz 50W to V-TAC, czy co?
Od biedy dwa takie panele plus ten naświetlacz obleci.
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Witam,dziękuję za odpowiedź i dodam że zakupiłem luxmeter hs1010A z błędem do 10000lux,
Przy odległości lampy od szczytów 53cm pokazuje 24000lux co daję z kalkulatora
456.66 umol/s. A przy odległości 25-28 jest 40k lux co daję 761.1 umol/s
I teraz pytanie na ile takie wyliczenia są prawdziwe??? Dodam jeszcze że sam naświetlacz wg producenta ma 50watt i 7900lum i przy pomiarze z odległości 53cm luxmeter pokazuje 8300lux także wydaje mi się że bardzo dużego błędu nie ma.
Jak ktoś może skomentować to bardzo proszę.
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Naświetlacz kupiłem na promo w normie w de i była ostatnia sztuka bo sam chciałem dwa,był tylko 4000K w cenie 18E ?,szybkę w nim rozbiłem i są gołe diody (300szt) z odbłyśnikiem w dotyku jakiś cienki plastik,ramkę Ali dorobiłem żebym mógł go powiesić,fotki wrzucę jak będę zaglądał do kwiatków,
I jeszcze pytanie na jakiej wys powiesić lampy???,teraz wiszą 53cm od szczytów,rośliny mają 22dni i część z nich jest po Benie(w poniedziałek)
Może zarzucę relację jak znajdę chwilę czasu to będzie najlepiej widać.
Są foty,słaba jakość ale lepszych nie dam rady zrobić



I bardzo proszę kolegę @sub23 o komentarz w wolnej chwili
Na ostatniej focie nawilżacz(baniak 4l z kamieniem napowietrzającym-wzrost około 20%)
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Ten naświetlacz 50W daje więcej światła niż te ledgrowlamp 60W :D
Obudowa tego naświetlacza, ilość użytych diod są identyczne jak w naświetlaczu V-TAC 50W 8000lm 4000K
P4090016.JPG
P4090017.JPG
P4090018.JPG
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Na luxmetrze 50cm pod naświetlaczem pokazuje 8000-8200lux,pod ledgrow pokazuje 17000-18500lux to już sam nie wiem czym się sugerować
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,063
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

I teraz pytanie na ile takie wyliczenia są prawdziwe???

Przeliczniki brałeś skąd ? One są nieco zmienne w zależności od SPD źródła.
Na to nakłada Ci się jeszcze błąd luksomierza _ a on może być równie dobrze 5 jak i 25 % _ w górę i w dół.
Nie masz porównania z innym sprzętem ;( .. Więc tak naprawdę nie wiesz ile wart jest odczyt.
Tak długo jak traktujesz to jako pewnego rodzaju zabawę jest ok. _ jeśli chcesz pod kilkoma źródłami o identycznym SPD na podstawie pomiarów ustawić je tak aby wyciągnąć jak największą równomierność oświetlenia jak najbardziej. Ale do samych wartości bym się za bardzo nie przywiązywał.

Zaraz zobaczę jakie wynikowe SPD mogło by z tego wychodzić.

W wypadku pomiarów źródeł z diodami 660 nm i w ogóle dodatkiem diod monochromatycznych błąd pomiaru jest większy. I zależny od tego jaki sprzęt masz. Określenie tego bez porównań z czymś co daje pewny odczyt to wróżby z fusów.

Dodam jeszcze że sam naświetlacz wg producenta ma 50watt i 7900lum i przy pomiarze z odległości 53cm luxmeter pokazuje 8300lux także wydaje mi się że bardzo dużego błędu nie ma.

Nie wiadomo : popatrz:

pls-2014-is-measuring-led-illuminance-with-a-lux-meter-accurate-43-638.jpg


kilka luksomierzy poprawki _ może być za niski o 20 % .. a może za wysoki o 10 ?

popatrzmy na to co dają do Twojego jako czułość :

znany przebieg:
Mój i Gościa mają ten sam wykres ;)

czulosc_luksomierz.jpg


Pytanie czy jest taki czy nie ?? Jeśli tak _ to nie byłby zły sprzęt.. ile około 100 pln? [ mam jest i za 29 PLN + przesyłka etc. Wstyd nie kupić co by zobaczyć co on pokazuje ]
Chyba sobie kupie jakiś taki... i porównam z .. :lol: jaja będą jeśli pokazuje nieźle.

Jak ktoś może skomentować to bardzo proszę.

Pogadać chętnie.

ps: Zapraszam tak samo jak Gość do tematu pomiary żyrandol ledów.
Możesz machnąć pomiar po siatce : czarna podłoga : np: worki cokolwiek i siatka 10x10 cm : Zrobi ie z tego wróżony rozkład wartości strumienia na przeliczniku dla symulowanego średniego SPD pod tym _ + wykres przestrzenny wizualizacje : ;) Będzie bardzo ładnie wyglądało.
A jakością pomiaru sie nie przejmuj : chinole sprzedający panele potrafią pokazywać niepełne rozkłady typu gwiazda robione miernikiem par light scot który pokazuje chÓj wie co zamiast prawidłowego wyniku.. Trzeba by go kalibrować i brać stałą skinerra pod każde spektrum inną _ twój luksomierz pod tym względem jest niemalże tak samo precyzyjny ;) Może i lepszy ;P bo przynajmniej "wiadomo"?? jaki współczynnik brać bo można wróżyć jego odpowiedź. [ kupie chyba taki _ przy tej cenie _ zaspokojenie ciekawości jak on wypada .... chyba wchodzi w grę : jeśli sensor jest rzeczywiście taki sam co sugerowały by papiery do niego _ to 4 pomiary pod tymi samymi _ odmiennymi xródłami -> +świetlówki i dzenne + żarowe i .. będzie to widać jak na dłoni. _ czy dryfuje sensowne w granicach kalibracji czy jest ..... zupełnie inny ]

ps: te panele mają być na : https://www.samsung.com/led/lighting/mid-power-leds/2835-leds/lm281b-plus/

zaraz się popatrzy jaką sprawność coś takiego może mieć.

lm281+ to cała seria _ nie ma konkretnego typu biorę na pałę.

te raczej nie:

Screenshot_2021-04-13-LED-Component-Calculator-SAMSUNG-LED-Samsung-LED-Global-Website.png


te ? któreś z : _ które + mieszane 3000K z 5000K + nieco 660 nm o nieznanych parametrach + homeopatycznie IR i UV.
Te ostatnie typy po 1 sztuce z tego co widzę. Marketing i nic więcej. 660 nm mogą podciągać nieco sprawność up. ale nie muszą.

Screenshot_2021-04-13-LED-Component-Calculator-SAMSUNG-LED-Samsung-LED-Global-Website1.png


Te panele mogą być : w granicach osiągów lepszych żyrandol ledów : lub mocno ? powyżej : konkretny typ i bin diod : bez tego . symulowanie osiągów nie ma wielkiego sensu. Zbyt dużo odmiennych podtypów do wyboru. W zależności od tego jaki typ się wybiera różnice sprawności w symulacji będą bardzo duże. Przy zakładaniu bardzo optymistycznie... ;) wyjdzie genialnie. etc.

Ten naświetlacz to rzeczywiście jest V_tac bez brandu o słabszych osiągach na nalepce ;). Trzeba mieć obydwa w ręce i porównać między sobą _ ciekawe jak by to wyszło. Diody mogą być nie gorszej klasy niż w tych do roślin/ale nie muszą ;P do tego => CCT inne ;P + CRI niskie przelicznik LM/strumień mniej korzystny. No i rozkład inny wymusza większą odległość od roślin.

A co do odległości tego ustrojstwa: zapewne w granicach 30 cm _ przy rozsądnie rozsuniętych źródłach _ już rozkład będzie wystarczająco jednolity o ile to pomieszczenie jest prostokątem. A jest... _ miernik_ w łapkę i chejka. Przekłamie kapkę jednolitość przez odmienne byki _ pod mieszanym spektrum.

225 diod 60 W.

Diall 28 W _ zasilacz ma wsp mocy 0,9 według ustrojstwa.

IMG_20210307_113041.jpg


Ile diod ? _ 8 sztuk nałożonych na radiator _ spiętych po 2 płytki równolegle pod jeden org zasilacz:
..... ?? ;P Głupie pomysły DIY ;D 37 PLN sztuka + radiator + robocizna....

szacunkowy nieco wróżony pomiar :

diall-28-inny-wsp.jpg


Z dobrym chłodzeniem i na niższym prądzie pewnie z 10 % lepiej : bez szału ale...

ps: Gość ile W by to miało ?? Nie należy liczyć tak jakby to był normalny zasilacz ?? Coś o tak spiętych V_tac pisałeś. Koszt powyżej tych a chin.

są dane:

H71e30a5e0f0741b3af43672e8a69ee2a4.jpg_640x640q90.jpg


Zaraz się je obrobi ;)
Pod takim SPD błąd luksomierza _ porządnego nie powinien być duży 660 nm jest tyle co kot napłakał. IR i UV na tym wcale nie widać. ;P _ niby po 1 sztuce a cus tam powinno sie pojawić.

dobrze widzę wartość ? Cos to dziwne jest ;P Pomiar w punkcie _ pod panelem _ z tego sie sprawności nie wywróży bo to nie jest _ raport z kuli ;)
nie obrysowuje.

mniej więcej : dla takiego spd: 0,015 x wynik w lm => strumień. Na symulowanym na oko : tak aby sie CCT zgadzała: wynik podany przez color calkulator sylvani : według ich obrazka jest to:

0,014765971 =~0,01476 :

dla 4000K 70 CRI => 0,0136 : emisja według danych na nalepce naświetlacz : 107,44 umol : sprawność po danych pudełkowych : 2,15 umol/J
Prawda?/fałsz?

Lumatek attis => deklarowana prawność 2,3 umol/J

chyba pora spać ? ;)

Asian Dub Foundation-Rebel Warrior


Zardonic - Pure Power (Premiere)

 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Ile diod ? _ 8 sztuk nałożonych na radiator _ spiętych po 2 płytki równolegle pod jeden org zasilacz:

ps: Gość ile W by to miało ?? Nie należy liczyć tak jakby to był normalny zasilacz ?? Coś o tak spiętych V_tac pisałeś.
Przy takim podłączeniu miałoby to połowę mocy. U mnie podłączyłem dwa krążki pod jeden zasilacz szeregowo i wyszło to dziwnie, bo napięcie zasilacza bez obciążenia było ponad dwukrotnie większe od spadku na diodach. W teorii przy takim podłączeniu krążki powinny świecić pełną mocą, bo prąd ten sam, a napięcia wystarczająco. Mimo to świecą jakieś 20-25% słabiej(przynajmniej tyle poboru mniej mają). Luxmiarki do pomiarów nie użyłem, więc nie wiem, czy sprawność zasilacza się zwiększyła, zmniejszyła, czy pozostała na jednym poziomie. Sprawność diod minimalnie wzrosła. Oczywiście miałem też możliwość spięcia równolegle, ale przy tych dwudziestu paru procentach mniej wpasowałem się w zdolności odprowadzania ciepła przez profile. Temperatury poniżej 50°C zapewnią długą żywotność diod. Mowa oczywiście o panelu z tego tematu: https://forum.haszysz.com/threads/l...pecie-v-tac-na-uluminiowych-profilach.126568/
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Witam, dziękuję za odpowiedzi,
Panele rzeczywiście mają być na sam lm281b+ a jaka prawda na laminacie to już chyba wie na pewno tylko ten który to kleji ?
Box ma wym
Dł. 90cm
Głębokość 60cm
Wys 120cm
Panele wiszą tak jak pokazene na zdjęciu u góry tematu z naświetlaczem pomiędzy nimi, panele mają 30/30 więc dwa mają 60 +naświetlacz 20 i zostaję po bokach 5cm wolnego miejsca i z głębokości też po 15cm z przodu i z tyłu, dane w umol/s z lux wziąłem z kalkulatora z stąd https://www.waveformlighting.com/
przy załoźeniu 3000 high cri led
Zostawiłem panele na 52cm od roślin,(delegacja 3tyg) i mam podgląd online na boxa, jak wrócę to zdam relację jak się mają,
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
W ramach ciekawostki daje fotki z podglądu kamery z tel w boxie, widać na nich że jak światła się włączają tzn 22:00 to czerwonego z tych paneli chińskich jest mniej a w miarę świecenia wrasta do wyłączenia światła o 9:30, nie wiem na ile to odzwierciedla sytuację rzeczywistą wykresu światła w boxie ale coś w tym jest?

 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,063
nie wiem na ile to odzwierciedla sytuację rzeczywistą wykresu światła w boxie ale coś w tym jest?
I ja nie wiem ale wydaje się to interesujące.
Masz stały monitoring ?
Pokaż tego programa co używasz.
btw: jakieś wiatraczki nad blaszki z chin ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół