nasiona marihuany

Lm281+

Wyszukiwarka Forumowa:

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
No witam kolegę
Monitoring stały z tel xiomi redmi 4a, zdjęcia przez program do podglądu Ivideon
A nad chiński Led rzeczywiście wiatrak z peceta 140mm 800rpm ponieważ mam wentyla ję w boxie na odwrót tzn. ja mam wlot u góry a wylot na dole, dlatego tak źe box w piwnicy gdzie śred ia temp to w zimie 6-10st a w lecie 15-18max więc tak łatwiej mi utrzymać w miarę stabilną temp w boxie
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Tu jeszcze trzymaj zdjęcie z końcówki kwitnienia pod inna lampą 2x naświetlacz Led 100watt/8000lum/4000K i źarówki filament E27 LED XLED A60 10W 2700K 1520lm KANLUX 29605 16sztuk

 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Tu jeszcze trzymaj zdjęcie z końcówki kwitnienia pod inna lampą 2x naświetlacz Led 100watt/8000lum/4000K i źarówki filament E27 LED XLED A60 10W 2700K 1520lm KANLUX 29605 16sztuk

Czemu używałeś firmamenty ? są sprawne ale nie kierunkowe. Odbłyśnik jaki ?
Plon sumaryczny pod takim układem ?

200 W na naświetlaczach + 160 W na firmamentach _ moc realna tego wszystkiego ?
Na forum na firmamentach nie było fotorelacji _ niektóre z _ szczególnie te nowe drogie jak diabli mają bardzo ładne sprawności ale _ wymagają odbłyśnika co imo. raczej zupełnie kasuje sens ich stosowania.
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Sens stosowania tych lamp było widać na wadze#z 7miu krzaków 130±5 także
TRUDNO SIĘ Z TOBĄ NIE ZGODZIĆ
odbłyśniki były jakieś do Ledów, tu foto tego ustrojstwa


Tak było na wegu potem dodałem w miejsce tych środkowych 4000K dwa Ledy 100watt kaźdy, moc realna około 360watt nie mam niestety na razie watomierza. Była fotorelacja w indoorze.
Dlatego teraz musi być lepiej tzn plon mam nadzieję zebrać przynajmniej 170g suchego oczywiście z tych 7 krzaków toby wyszło 1g z wata, ale nie wróżymy tylko czekamy cierpliwie, fota z dziś z podgl@du w poniedziałek zostały przeł@czone na indukcję.

 
Ostatnia edycja:

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Zaletą na pewno była równomierność oświetlnia bo box ma 90/60 a lampa miała 85/50
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Zaletą na pewno była równomierność oświetlnia bo box ma 90/60 a lampa miała 85/50
Robiłeś pod tym jakieś pomiary ?
Popatrzmy na te lampki: nie drogo.

10 W 1520 lm _ deklaracja _ 152 lm/W _ jeśli prawdziwe _ 2,32 umol/J przy tej CCT i CRI ;)
Wyglądają bardzo ładnie. Jedno ale sprawność takiej oprawy : ile ? 70% ? nie więcej : i mamy wychodzące w stronę roślin 1,6 umol/J
One mogą być fajne jeśli by stosować je jako intercanopy lighting


etc było o vertykach czy doświetlaniu wysokich roślin : z boków wiele : jeśli było by to pomiędzy wiekszumi roślinami np: na stojących kijach : miało by ręce i nogi w miarę : Fajne sprawne lampki ale jako oświetlenie główne jest je raczej trudno wykorzystywać. Nie będą lepsze od taniego Philipsiaka _ z którego ie zdejmuje jedynie kopułke i szlus.

Tak jak kiedy rurowe świetlówki:

zamk%c5%82y_kultywator.jpg


Grafika jedna z pierwszych jeśli nie pierwszej książce o uprawie in.

ps: koszt budowy tego oświetlenia z odbłyśnikami ? Można by pomyśleć o jakieś oprawie w stylu : płytkiego : ustrojstwa parabolicznego : projekt rozwinięcia powierzchni : karton : do wyklejenia mylarem : temp niska karton powinien wytrzymywać ;) . Przy umiarkowanych kosztach źródła + możliwej małej odległości od roślin nawet z 15 ?? cm _ jakaś lampka na veg. Robocizny kapkę dużo... ;P : Może się oprawę o,85 przynajmniej z tego by zrobiło a wtedy : ...
 
Ostatnia edycja:

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
Pomiary robiłem tylko tel to z odległości około 30cm pokazywał około 8000-8500lux a przy 15cm max apki na tel 10500lux, dlatego dołożyłem te Ledy na flo, koszt 377pln za żarówki i oprawki plus trochę kabelków parę waco i płyta OSB 8mm plus robocizna,
Na wegu szły ładnie przy tej lampie ale indukcja trwała chyba że 4tyg także kiepsko.
Na żetelną zabawę z pomiarami niestety nie am czasu bo pracuje na delegacji i jak zjeźdzam na tydzień czy dwa to trochę rzeczy się uzbiera do ogarnięcia i stąd brak czasu niestety,
Teraz rozważam do ty h dwó h chinoli co mam dokoptować na boki i może te jakieś paski Led lm301h bądź inne ale to się okaże jak skończę ten projekt czy będzie konieczność pokaże waga
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Naświetlacz to nie v-tac a maximus

Zakupiłem z ciekawości H1010. Chyba to to samo ??

O ile sama fotodioda i budowa przypomina tesa to filtr ani trochę.
Pokazuje także zupełnie inne wartości do tego nie dryfuje raczej w jednym kierunku w zależności od położenia : potem : foty _ za chwilkę.

modyfikacja _ wkręciłem w środku za dużo śrubek..... pożałowali _ : jest więc i duck tape. Nie wszystkie ostro nie chce mi ie poprawiać.
miernik_001.jpg
miernik_002.jpg
miernik_003.jpg

pora na filtr korekcyjny na fotodiodę: Niebieska szybka : cięta : i brudna _ wyczyściłem przed ponownym złożeniem do kupy

tandetny_miernik_filtr.jpg
tandetny_miernik_filtr_02.jpg


tes: Podobnie tandetna budowa : parodia głowicy imo. Ale filtr czego nie widać na zdjęciu _ jest czysty _ i ma kolor jakby odmienny _ fotodioda jest nieodróżnialna : wygląda dokładnie tak samo na "suba" oko.

Zakładając, że tes pokazuje w miarę : sensownie : to ten chłam _ co pokazuje zupełnie odmienne wartości _ nie : nie jest imo. możliwe aby miał dobrą korekcje widmową. : zaniża : nie wiem o ile pod jakim SPD _ jak będzie okazja to się posprawdza na tyle na ile się da _ ale jest to _ kupa szmelcu tak na pierwszy rzut oka.

Płytka drukowana klasa : bardzo ładna _ zero możliwości regulacji czegokolwiek _ spodziewałbym się potencjometrów w środku aby ustawić cokolwiek _ a ni ma ;( . Podejrzewam, że deklaracja korekcji w tesie może być mniej więcej prawdziwa ?? [[ chciałbym :lol: ]] a w tym szajsie nie... pomimo w zasadzie identycznej budowy.

tes_filt_korekcyjny.jpg


Bardzo lubię pisać :lol:
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Płytka drukowana klasa : bardzo ładna _ zero możliwości regulacji czegokolwiek _ spodziewałbym się potencjometrów w środku aby ustawić cokolwiek _ a ni ma ;(
Ciekawe, czy u mnie jest czym pokręcić???
Hmmm...
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Ciekawe, czy u mnie jest czym pokręcić???
Hmmm...
Rozbieraj.
I pokaż fotodiode oraz filtr.

Powinna być podobna do tej u mnie na zdjęciu. Fotodioda krzemowa _ podobny filtr jeśli ma dopasować do fotopowej . Znaczy się wydaje mi się, że ;P
Pokaż ;)
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
U mnie jest czym pokręcić. 10 wkrętów w urządzeniu i cztery w głowicy.
Niestety na filtrze jest coś. Myślałem, że paproch i chciałem usunąć patyczkiem higienicznym, ale się nie da. Tak jak by malutki opiłek wtopiony w filtr. Być może naprawiłem tą miarkę, bo coś się kable stykały przy fotodiodzie.



 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
chu*a, więcej zdjęć nie wejdzie. nerwicy idzie dostać uploadując tu foty :/
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Filtr na fotodiodzie wygląda podobniej do mojego niż w tej chińszczyźnie : kolor.

1. pytanie typ fotodiody ?? krzemowej wszystkie mają taką sama czułość mniej więcej ? W takim wypadku filtr korygujący : powinien być podobny : jeśli nie : ??. Na oko są one identyczne :



Wygląda to tak jakby używali jakiś tanich fotodiod _ mniej więcej identycznych _ a różnica była w filtrach na ??
cholera wie... ;( Najgorsze że nie da się ingerować w ustawienia fabryczne tego.

Trzeba by mieć ich w ręce kilka. I porównać _ nieee... wydałbym majątek bez sensu.

Ciekawe czy ten Twój o wiele tańszy od mojego nie jest podobny ?? bezpośrednie porównanie z jakimś lepszym jednego i drugiego pod cała seria źródeł ;]
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Możemy porównać swoje między sobą pod tymi samymi źródłami na przestrzeni otwartej(bez ścianek mających wpływ na) i w tych samych odległościach, i pod tymi samymi kątami.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół