nasiona marihuany

low cost czyli chodowac jak najtaniej

Wyszukiwarka Forumowa:

arch

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2006
Postów
442
Buchów
0
moje pierwszy art wiec zaczynajmy :D :flower: :queen:

osobscie nie jestem rozrzutny i oszczedzam gdzie moge czesto robie sam rzeczy ktore mozna kupic w sklepie za "troche" wiecej nie wnikajac ostnio moim maly hobby stalo sie hodowaniem mj wiec i w tym kirunku cos wymyslielm

1) oswitlenie
czyli chyba najdrozsze ;-/ no ale z tym tez sobie poradzilem kupil na allegro za 10zł; wieele plytek z diodami smd w kolarach zielony i czerwony co w polaczeniu daje zoty czyli rasta jak sie patrzy :geek:
kwestia oswitlenia
w kazdej plytce mam 8 diod wykorzystlem takich plytek 15 wiec na mojego boxa o wysk 30cm dlugosci i szerkosci 25cm wystarczy.co do rozwoju roslinek jest on bardzo szybki wrecz zadziwiajacy najgorzej jest aby pod takim oswietlenim kielek wyszedl z ziemi
ale z tym tez mozna sobeo poradzic np. z ouyt na in badz moim sposobem zakopac pestke
ale tak aby konuszek bylo widac w ziemi i na to dac dioy i podlewac regularnie
kwestia czasu:
tu moj maly projekt potrzebne nam beda
cyna
lutownica
kwas do lutowania
zegarek tarczowy (njalepij budzik)
pinezka
kabelki
miedizna blaszka

najpierw rozkrecamy budzik i usuwamy ta plasikowa opchrnoke na wskazowki po czesci 1-6 kladzimy blaszke do ktorej nalezy wczensij przylutowac kabelek a to wskazowi od godzi wbijamy pinezke tez z kabelkiem (moga byc problemy i do tego ten kwas ;) )
wszytko dziala jak plyta winylowa gdy wskazowka jest miedzy 1-6 jest obwod i prad przeplywa po 6 i do 12 juz nie i tak w kolko. jesli chcmy uzyskac 12/12 musymy spoolnic prace zegara jak? starmy sie zmostkowac rozne uklady aby uzyskac odpowdni efekt w moim zegarku znalazlem cos takeigo :D

[art bedzie jeszcze uzupelniany]

2) box
tu akurat jest wybor bo jesli mozesz chodowac na balknie zrob to wes\z duza doniczke i niech rosniue :d
ja niesty moglem tak przez jakis czas i musialem zbudowac boxa
zrobilm go tez tak ze nie wyniusl mnie nic z wyjatkim wyslku poniewaz w piwncy mialm stare plecy od szaf ktore tylko sie kuzyly srodek wylozylem papierem dno aluminium
rozmiary wys 35cm dlug i ser 23 cm na jedna roslinke starczy

[bedzie uzupelnione o zdjecia i opis]

3) reszta
napiecie do oswitlenia zwykla ladowrka do komrki wystarczy

mile widziane wiatraczki :D

jedyeni na pestkach nie da sie oszczedzic ;-/

CDN :]
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
pomijajc błędy ort. i lit. to :

oświetlenie diodowe nie ma większego sensu dlaczego zapytają ludziki ? otóż
po cholere bawić się w montowanie takiego układu ? ktoś kto nie siedzi w elektronice-elektryce zanim nauczy się jak to zrobić to go kur..wica zje.
Poza tym jest to mało efektywne oświetlenie (nasa testowało UPRAWĘ (nie ch/hodowlę) pod takim oświetleniem i w ostateczności projekt został porzucony z tego co mi wiadomo), czuję że wszystkie Twoje płytki z diodami zastąpią 2 świetlówki komp. 1600lm każda koszt to około 20 pln i nie ma zabawy w magiczne układy. Podłączasz to do wyłącznika czasowego i heja.

Druga sprawa to Box.. 35 cm wys nawet LR bardzo mocno trenowany nie zmieści się.
Trzeba wziąć pod uwagę doniczkę min. 3 L + oświetlenie hm... nie wiem zostaje 15 cm? :).

Póki co tematu nie zamykam... ale następnym razem pisz w Wordzie albo przynajmniej przeczytaj swój art. 2 razy przed wysłaniem.
 
B

blancik

Guest
arch, to poprostu kombinator, lubi sobie pogrzebać, i to mu do tego satysfakcje przynosi. Pzdr!
 

arch

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2006
Postów
442
Buchów
0
noi blancik ma racje bo ja uwielbiam wachlowac lutownica :D
art bedzie uzupelniony

co do mostkowania bierzmy byle drucik i robimy zwarcia w ukladzie bo jesli w jakim dajmy na to rezystorze jest zwarcie to on nie konttuje tylko dzial jak restza obwodu
 
B

blancik

Guest
To tak jak ja, jak grzebie coś to musi być wszystko na swoim miejscu i jak należy.
To jest tak zwana "żylka majsterkowicza" :thumright:
Pzdr!
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
dlatego nie wywaliłem do kosza, może ktoś będzie chciał pójść w wasze ślady i mocno sobie skomplikować życie hehehehe... :thumleft:

Zapodaj fokti z boxa i ogólnie zrób fotorelacje ze swojego majsterkowania i rozwoju rośliny.

Jednak dalej nie zmienie zdania co do boxa.. za góra 3-4 tyg roślina wyjdzie Ci z tego pudełeczka :).
 
L

Lift

Guest
.::ARKAN::. napisał:
zrób fotorelacje ze swojego majsterkowania
O tak mnie to tez by interesowalo. Jak to wszystko sie podlancza. Jakies schamaty. Bo juz buduje Box'a na wiosne ale tez za duzo kasy nie mam. Moze bym sie skusil na takie low cost :D
PzDr... :queen:
 

arch

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2006
Postów
442
Buchów
0
uuu fotorelacja to bede musil ladnego boxa zrobic bo narazie sie to kupy nie trzyma :D

wyszly z zmie nowe roslinki noi pod diodami zauwazylem jedno rozwija sie tak jak przy 12/12 przez 2 dni w jedna noc ale strasznie ida w gore
clear.gif

niby narazie tylko tak wyglada bo roslinki rozwijaja sie na out :d :rendeer:
 
B

blancik

Guest
arch napisał:
wyszly z zmie nowe roslinki noi pod diodami zauwazylem jedno rozwija sie tak jak przy 12/12 przez 2 dni w jedna noc ale strasznie ida w gore

Tak, do góry pójdą, ale niestety nic pozatym, te diody nic Ci nie dadzą, one Ci będą pędzić do światla, ale się tak wydlużą jak szyja żyrafy i na końcu się zlamią, co nie życzę.
Powinieneś jak najprędzej zmienić to oświetlenia, kup kompakty jak niemasz na hps.
Pzdr! :)
 

arch

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2006
Postów
442
Buchów
0
blancik, mi sie wydjae dlatego ze tych dio jest teraz oi polowe mnij niz jest zaplanowane no ale sie sproboe jescze :D

ew. byc moze bede miec haloge zamontowany
 
B

blancik

Guest
To zle Ci sie wydaje, wspomnisz moje slowa.
Tej..... a ten boxs to ci spad z piętra? coś żeś sie nie postaral dziamdziaku :)
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Prosty rachuneczek.. policz sobie ile taka dioda ma Lumenów, podlicz ile masz tych lm.
około 6000 lm na 30x30 cm wątpię czy masz aż tyle :).

Skręć jakiś porządny CZYSTY box, w tym to światło ucieka i marnuje się. Wyklej go folią alu albo pomaluj białą emalią wewnątrz.
 

arch

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2006
Postów
442
Buchów
0
no to wyglda tak
wreszcie moge sobie chodwac norlanie w domu czylu na biurku np. mam switlowke
i problme zalatwiony

a co do sklepywnia desek itd to nie mam zbytnnij wprawy :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół