nasiona marihuany

LPS - nuskoprężna lampa sodowa - czy się nadaje ??

Wyszukiwarka Forumowa:
M

MILKA

Guest
właśnie dzisiaj chciałem kupić Sodówke ale na opakowaniu pisało LPS czyli niskoprężna lampa sodowa ale wygląda jak HPS i teraz nie wiem co mam zrobić!!??

dokładnie tak wygladały!!!
538068.jpg


[ Dodano: 2006-01-14, 12:37 ]
NIestwty mi się teraz nie uda walnąć fotki nie moge!!!! :!:
 

Dusiek

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2005
Postów
187
Buchów
1
Jeżeli jest to LPS to nie nadaje się do uprawy roślin :alien:
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
Trudno powiedziec czy sie nie nadaje :) poprostu chyba jeszcze nikt nie próbował jedno jest pewne-LPSy emitują za***iście dużo świaytła- nawet 200lm/wat moglbys sprobowc tylko daj jeszcze ze 2 swietlowki kompaktowe cool white dla uzupełnienia widma światła. Dobrze bys sie przyczynił wszystkim zielonym ludkom gdybyś zrobił taki eksperyment :)
 
M

MILKA

Guest
To wiem ale jak cztałem to 70W 6000lum i właśnie się zastanawiam czy jej nie brać?? moze ktos doświatczony by mo poradził!!! bym eksperymętował ale to jest moja pierwsza uprawa wiec niezabardzo!!! chce normalnie uprawiać przy HPS jedynie w następnym sezonie spróbuje!!
 

olo

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2005
Postów
209
Buchów
0
!!

czesc milka nie sadze ze jest to najlepszy pomysl z tym lps -em tym bardziej na pierwszy raz
LPS.Niskoprężne lampy sodowe

Najwydajniejsze znane źródło swiatła (nawet do 200lm/W!!). Lampy te mają charakterystyczną żółtą barwę emitowanego swiatła. Emitują praktycznie zupełnie monochromatyczne swiatło (dublet sodowy 589 i 586 nm).

Tabela. Wydajnosć wybranych lamp sodowych niskoprężnych produkcji firmy "OSRAM".
moc, typ lm uwagi.
27W, SOX-E 26 3500 lm Nie używane do uprawy roslin.??
35W, SOX-E 36 5750 lm
65W, SOX-E 66 10.700 lm
90W, SOX-E 91 17.000 lm
127W, SOX-E 131 25.000 lm
Stosowane są do oswietlania miejsc gdzie nie jest istotne prawidłowe oddawanie barw.
Z tego co wiemy nie używa się ich do uprawy roslin.


Rodzaj Zalety Wady Uwagi
Świetlówki Dosyć wysoka wydajnosć, niska cena, wydzielają stosunkowo mało ciepła. Duże wymiary (klasyczne rury), Zalecane do:
niewielkich upraw, klonowania , początkowej fazy wzrostu weg. I wszędzie tam gdzie z uwagi na niedostateczną wysokosć nie można stosować HPS.
Lampy LPS
-niskoprężne sodówki Bardzo wysoka wydajnosć. Monochromatyczne żółte swiatło. Lamoy LPS nie są stosowane do uprawy roslin. Dla hodowców eksperymentatorów. :)
Nie zalecane,
Lampy HPS -wysokoprężne sodówki Wysoka wydajnosć. Skład widmowy swiatła pobudzający kwitnienie. Niedobór swiatła niebieskiego . : ) Najbardziej ekonomiczne źródło wiatła dla plantacji.
Nie zalecana przy ukorzenianiu klonów.
Lampy rtęciwe Niska cena Kiepska wydajnosć. Nie warto stosować.
Lampy rtęciwo-żarowe Niska cena Beznadziejna wydajnosć nieco tylko wyższa do żarowych lamp halogenowych. Odradzamy.
Lampy MH -metalohal-ogenkowe Wysoka wydajnosc. Światło o barwie zbliżonej do naturalnego. Niższa wydajnosć o d lamp HPS. W przypadku lamp bez bańki ochronnej- koniecznosc stosowania opraw z filtrem UV. Zalecane do:
Do wzrostu weg.
I w mieszanych układach oswietleniowych - MH +HPS
 
G

gacek

Guest
olo a skad wzioles te dane zarowek wg mie sa jakies trefne 127w-25000lum??250w tyle ma.ale sprawdze jeszcze na stronie producenta
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
u LPSów wydajność dochodzi nawet do 200lm/W wiec sie nie dziw :)
 
M

MILKA

Guest
gacek napisał:
olo a skad wzioles te dane zarowek wg mie sa jakies trefne 127w-25000lum??250w tyle ma.ale sprawdze jeszcze na stronie producenta

te dane są na www.cannabisseeds.host.sk/ind/indoor.htm!!!
i tam nie ma LPS 70W więc czy to jest HPS czy LPS?

[ Dodano: 2006-01-16, 15:05 ]
A co do boxsa to znalazłem takie cos!!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80855693
 
P

pitt

Guest
gdzie kupic lampki HPS bez przypału czy w normalnym sklepie oswietleniowym czy gdzie?

[ Dodano: 2006-02-09, 13:20 ]
gdzie kupic lampy HPS

olo napisał:
czesc milka nie sadze ze jest to najlepszy pomysl z tym lps -em tym bardziej na pierwszy raz
LPS.Niskoprężne lampy sodowe

Najwydajniejsze znane źródło swiatła (nawet do 200lm/W!!). Lampy te mają charakterystyczną żółtą barwę emitowanego swiatła. Emitują praktycznie zupełnie monochromatyczne swiatło (dublet sodowy 589 i 586 nm).

Tabela. Wydajnosć wybranych lamp sodowych niskoprężnych produkcji firmy "OSRAM".
moc, typ lm uwagi. ..
27W, SOX-E 26 3500 lm Nie używane do uprawy roslin.??
35W, SOX-E 36 5750 lm
65W, SOX-E 66 10.700 lm
90W, SOX-E 91 17.000 lm
127W, SOX-E 131 25.000 lm
Stosowane są do oswietlania miejsc gdzie nie jest istotne prawidłowe oddawanie barw.
Z tego co wiemy nie używa się ich do uprawy roslin.


Rodzaj Zalety Wady Uwagi
Świetlówki Dosyć wysoka wydajnosć, niska cena, wydzielają stosunkowo mało ciepła. Duże wymiary (klasyczne rury), Zalecane do:
niewielkich upraw, klonowania , początkowej fazy wzrostu weg. I wszędzie tam gdzie z uwagi na niedostateczną wysokosć nie można stosować HPS.
Lampy LPS
-niskoprężne sodówki Bardzo wysoka wydajnosć. Monochromatyczne żółte swiatło. Lamoy LPS nie są stosowane do uprawy roslin. Dla hodowców eksperymentatorów. :)
Nie zalecane,
Lampy HPS -wysokoprężne sodówki Wysoka wydajnosć. Skład widmowy swiatła pobudzający kwitnienie. Niedobór swiatła niebieskiego . : ) Najbardziej ekonomiczne źródło wiatła dla plantacji.
Nie zalecana przy ukorzenianiu klonów.
Lampy rtęciwe Niska cena Kiepska wydajnosć. Nie warto stosować.
Lampy rtęciwo-żarowe Niska cena Beznadziejna wydajnosć nieco tylko wyższa do żarowych lamp halogenowych. Odradzamy.
Lampy MH -metalohal-ogenkowe Wysoka wydajnosc. Światło o barwie zbliżonej do naturalnego. Niższa wydajnosć o d lamp HPS. W przypadku lamp bez bańki ochronnej- koniecznosc stosowania opraw z filtrem UV. Zalecane do:
Do wzrostu weg.
I w mieszanych układach oswietleniowych - MH +HPS
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
Sluchaj Milka jezeli cena jest atrakcyjna to kupuj zawsze mozesz wymienic taka zarowke wazne sa bebechy lampy (mysle ze w LPS i HPS sa takie same jesli nie moim zdaniem nie oplaca sie)
 
M

MILKA

Guest
Co do tej żarówki to się pomyliłem źle luknołem hehe tam pisało WLS!!! nie pasowało mi co do żarówki wygladu i mocy!!
 

Rekrut

Member
Rejestracja
Sty 10, 2007
Postów
14
Buchów
0
Znalazłem tabele, którą warto prześledzić - pozdro
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Dzidek napisał:
jedno jest pewne-LPSy emitują za***iście dużo świaytła- nawet 200lm/wat
To dlaczego w uprawach stosuje się HPS i MH skoro wg. was jest wydajniejsze źródło światła, które emituje mniej ciepła ????
Rekrut, tabela ledwo czytelna pozatym odnosi się do HPS'ów.

olo napisał:
Lampy HPS - Dosyć wysoka wydajnosć
olo napisał:
Lampy HPS -wysokoprężne sodówki Wysoka wydajnosć.
To już samo z siebie wskazuje, że LPS nie ma większej wydajności od HPS.
 
G

Green

Guest
to zescie sie obudzili z tematem o nisko preznych lampach sodowych, od dawna wiadomoze sie ich nie stosuje do uprawy, co ztego ze maja wysoka wydajnosc jak ich widmo jest praktycznie bezurzyteczne dla naszych celow.

pozdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół