nasiona marihuany

Luźne rozmowy na temat uprawy w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,880
Odznaki
4
Chyba najtaniej wyjdzie Cię filtrowanie tym filtrem brita.. kokos szybciej wysycha i częściej trzeba podlewać, wiec butelkowana nie opłaca sie.. btw sprawdzasz ec odstaje wody min 24h czy prosto z kranu? U mnie spada z 0,4 do 0,3 przez dobę. Ten filtr ro musi mieć odpływ bo podobno 1/3 podczas filtracji odpada, dużo roboty.. mam coś dla Ciebie innego.. dejonizator który demonizuje wodę do poziomu 50ppm.. i nie ma żadnych odpadów, wystarczy tylko kran, aaale kosztuje swoje, 270 funta xd

 
U

Usunięty 82037

Guest
Chyba najtaniej wyjdzie Cię filtrowanie tym filtrem brita.. kokos szybciej wysycha i częściej trzeba podlewać, wiec butelkowana nie opłaca sie.. btw sprawdzasz ec odstaje wody min 24h czy prosto z kranu? U mnie spada z 0,4 do 0,3 przez dobę. Ten filtr ro musi mieć odpływ bo podobno 1/3 podczas filtracji odpada, dużo roboty.. mam coś dla Ciebie innego.. dejonizator który demonizuje wodę do poziomu 50ppm.. i nie ma żadnych odpadów, wystarczy tylko kran, aaale kosztuje swoje, 270 funta xd

niestety za duże koszta już na taki sprzęt.
to tego filtra RO nie da się podłączyć do jakiegos zwykłego węża i do zbiornika ten odpad odprowadzać? np do jakiejs beczki
moja woda w kranie ma 0.8 ec i po odstaniu 48 godzin tyle samo.. nawet po 72 godzinach się nie zmienia, tzn dzis pokazało 0.79.
a co do filtra brita to i tak niecałe 0.5 pokazuje :/
są jeszcze akwarystyczne filtry RO, ma ktoś taki? jaka jest pomiedzy nimi różnica?
 

neurofan

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2020
Postów
921
Buchów
2,880
Odznaki
4
jak sie chce, to da się wszystko ;) ale myśle że 0,5 też bedzie dobrze jak cos
 
U

Usunięty 82037

Guest
dzięki Seto za porady :)

mógłby się jeszcze ktoś wypowiedzieć? coś doradzić?
 

OtoPepe

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2021
Postów
238
Buchów
288
Odznaki
2
Taki kokos trzeba codziennie podlewać? Czy można zostawić roślinki bez wody przez 3dni? I czy można bez EC metra uprawiać w Coco po prostu patrząc jak roślina reaguje czego potrzebuje a czego jest za dużo? Jeśli nie to czy można zmieszać light mix 50/50 z Coco? Czy to nie ma sensu większego przez to że jest i tak ta gleba?
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
Taki kokos trzeba codziennie podlewać? Czy można zostawić roślinki bez wody przez 3dni? I czy można bez EC metra uprawiać w Coco po prostu patrząc jak roślina reaguje czego potrzebuje a czego jest za dużo? Jeśli nie to czy można zmieszać light mix 50/50 z Coco? Czy to nie ma sensu większego przez to że jest i tak ta gleba?

Tak dla zasady kokos lepiej utrzymać stale wilgotny, pomaga to w utrzymaniu prawidłowego PH. W praktyce to wygląda tak że podlewasz codziennie lub dwa razy dziennie. Łatwo można to ogarnąć jakimś systemem nawadniania i wtedy na luzie można zostawić roślinki na trzy dni (autopot, iws itd.) Moim zdaniem EC/PH metr jest niezbędny - najlepiej kontrolwać EC/PH przy każdym podlewaniu. Pewnie można zmieszać light mix 50/50 coco ale nie wiem jaki miałby być tego sens.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół