nasiona marihuany

Luźne rozmowy na temat uprawy w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:
P

Piję Mleko

Guest
Cześć
Ile dodać kokosu jako dodatek do gleby. 30% nie będzie za dużo?
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
jako dodatek dałbym 20% pamiętaj że kokos jest jałowy i inaczej się nawozi :) 30% kokosu i 70 ziemi%? dajesz jakis karmazyt albo cos?
 
P

Piję Mleko

Guest
siema
dam keramzyt na wierzch
kokos ma zastąpić perlit, którego dokładałem 10%. Chodzi o to żeby podlewać jak glebę.
 
L

Lansky

Guest
Miał ktoś kiedyś styczność z coco slabs? Na całe forum widziałem tu tylko jedna taka relacje.... O ile dobrze pamiętam FBI i jego MobyDick'y.

Czyzby to jakaś lipa była?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
siema
dam keramzyt na wierzch
kokos ma zastąpić perlit, którego dokładałem 10%. Chodzi o to żeby podlewać jak glebę.

Kokos nie zastapi perlitu i odwrotnie.

Daj nie wiecej niz 20% to bedzie ok. Powyzej zacznie dominowac i jeszcze dojdzie wiecej problemow z Ca/Mg
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Panowie mam kilka pytań
1. Jest sens zaczynać w 2 litrowych doniczkach? Zawsze tak robiłem w ziemi i było ok, dodatkowo lepsza kontrola na początku, jeszcze nie miałem do czynienia z strukturą wilgotnego kokosa i czy przy przesadzaniu się to nie rozleci w rękach? - chciałbym też dosypać perlitu 20% chyba że dać mniej? Docelowe doniczki to 11l.
2. Z jakim ec startujecie na początku? Mam w planach z początku podlewać co 3-4 dni aby rozbudować bryłę. Wiem że można przelać wcześniej kokosa wodą z lekkim dodatkiem nawozów i mieć z głowy pierwsze dni ale wolę najpierw sprawdzić jak to jest na jałowym.
3. Laickie pytanie, perlit należy wypłukać? I tak wypłukam zanim użyję i sprawdzę jakie ec z tego wypływa ale jestem ciekaw jak tam u was to wygląda, perlit od plant!t jeśli to ma znaczenie.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Panowie mam kilka pytań
1. Jest sens zaczynać w 2 litrowych doniczkach? Zawsze tak robiłem w ziemi i było ok, dodatkowo lepsza kontrola na początku, jeszcze nie miałem do czynienia z strukturą wilgotnego kokosa i czy przy przesadzaniu się to nie rozleci w rękach? - chciałbym też dosypać perlitu 20% chyba że dać mniej? Docelowe doniczki to 11l.
2. Z jakim ec startujecie na początku? Mam w planach z początku podlewać co 3-4 dni aby rozbudować bryłę. Wiem że można przelać wcześniej kokosa wodą z lekkim dodatkiem nawozów i mieć z głowy pierwsze dni ale wolę najpierw sprawdzić jak to jest na jałowym.
3. Laickie pytanie, perlit należy wypłukać? I tak wypłukam zanim użyję i sprawdzę jakie ec z tego wypływa ale jestem ciekaw jak tam u was to wygląda, perlit od plant!t jeśli to ma znaczenie.

1. Ja zawsze zaczynam w 1L . Przesadza się dobrze . Jak kokos jest wilgotny to trzyma strukturę i przesadza się komfortowo
2. Jak startuje w koko to na początek mało podlewam i z 50% dawki cana rizothonic i stopniowo zwiększam Ec 0.6 ph5.8
3. Perlit ma Ec 0 . Ja osobiście kupuje Plargon perlit i jest czysty,
Nie widzę potrzeby płukania go.
I daje 70% coco / 30% perlit na doniczke.
Pozdrawiam
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Jakie ec ma Twoja woda? u mnie ec0.0, myślę aby dodać calmaga 0.2ec + rhizotonic + wyrównać A+B w takim razie w sumie w okolice 0.6, co sądzisz?
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,503
Buchów
30
Odznaki
1
Wodę mam Ec 0.3 - dokładnie 0,27
Daj cal mag + samo Rizothonic .
Po tygodniu dałbym trochę A+B.
Zresztą zobaczysz coco jest fajne bo nawet na początku hak będziesz dawać mało papu, to rośliny Ci to pokażą i wtedy zwiększasz trochę Ec , a poprawę widzisz już na drugi dzień.
 

Alternatywy 4

New member
Rejestracja
Cze 11, 2013
Postów
4
Buchów
0
Hej
Kilka pytań odnośnie uprawy w kokosie w doniczkach air pot z canna coco a+b, rhizotonic, cannaboost i pk13/14 bez cannazym???


1. Czy mogę sobie darować cannazym skoro mam air poty i one powinny zrobić swoje?
2. Jak często muszę podlewać tylko odstaną wodą żeby wypłukać jakieś pozostałości w kokosie(czytałem, że sole się odkładają)?

Z góry dzięki
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Cannazym możesz sobie odpuścić.Bardziej przydatny jest w glebie jak w kokosie.Co do drugiego-dobrze jest przelać po przejściu na flo i przynajmniej raz w połowie flo...będziesz widział po roślinach.Jak nie przesadzasz z dawkami i nadążają wszystko zjeść to sole się nie odkładają w jakieś kolosalnej ilości.Wszystko zależy jak nawozisz i ile jedzą.
 

konserwatywny

Member
Rejestracja
Sie 30, 2017
Postów
18
Buchów
0
Panowie mam kilka pytań
1. Jest sens zaczynać w 2 litrowych doniczkach? Zawsze tak robiłem w ziemi i było ok, dodatkowo lepsza kontrola na początku, jeszcze nie miałem do czynienia z strukturą wilgotnego kokosa i czy przy przesadzaniu się to nie rozleci w rękach? - chciałbym też dosypać perlitu 20% chyba że dać mniej? Docelowe doniczki to 11l.
2. Z jakim ec startujecie na początku? Mam w planach z początku podlewać co 3-4 dni aby rozbudować bryłę. Wiem że można przelać wcześniej kokosa wodą z lekkim dodatkiem nawozów i mieć z głowy pierwsze dni ale wolę najpierw sprawdzić jak to jest na jałowym.
3. Laickie pytanie, perlit należy wypłukać? I tak wypłukam zanim użyję i sprawdzę jakie ec z tego wypływa ale jestem ciekaw jak tam u was to wygląda, perlit od plant!t jeśli to ma znaczenie.
żartujesz prawda ? po miesiącu kokos kokos jest tak poprzerastany korzeniami , że przypomina żelbeton . W życiu nie wyrwiesz z niej krzaka , chyba ,że z całą zawartością . Używam 50% kokosu i 50% perlitu .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół