nasiona marihuany

Mój dzisiejszy olejek (DIY RSO)

Wyszukiwarka Forumowa:

Kendzior90

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2015
Postów
318
Buchów
0
Ok rozumiem, czytam wlasnie temat o ROSIN którego wcześniej nie widziałem, wygalda bardzo interesująco, dzięki Panowie za nakierowanie.
Stal.in, Ergiet jako osoby która mialy doczynienia pewnie z każdą z tych metod, która według Ciebie jest najbardziej wydajna oraz powoli uzyskać końcowy efekt jak najlepszej jakości materiału do leczenia? Jest jakaś roznica w zachowanej ilości kannabinoidów i innych związków pomiędzy tymi metodami?
Mam na myśli przerobienie tych wcześniej przytoczonych 0.5-1kg. RSO szczególnie przy użyciu spirytusu nie będzie tu dalej najlepsza metoda?
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
w rosinie nie uzywasz rozpuszczalnika, wiec to jest napewno najzdrowsza metoda, ale zeby uzyskac wiekszy yield siegający 20%+(przy uzycie oczywiscie dobrego materialu) trzeba mieć juz ciekawszą prase, w yieldzie wiec prowadzi raczej bho

a jesli chodzi o medyczne własciwości, to już wygląd, zapach mówi za siebie RSO to taka maź, gdzie w innych metodach o wiele wiecej terpenów canabinoidów
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Stal.in podsumowując - jeśli chodzi o RSO przeznaczone do zastosowań medycznych. Polecasz nadal ekstrakcję przy pomocy rozpuszczalnika (medical grade)? Jak wg Ciebie jest "po bożemu"? ALE z założeniem, że to na własne (i najbliższych), skromne potrzeby - bez kupowania laboratorium całego :)
 

Kendzior90

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2015
Postów
318
Buchów
0
Zwykła prasa taka jak na warsztatach używana o nacisku 6ton kosztuje niewiele bo około 300zl, tylko ciekaw jestem ile byłoby roboty przy przerobie większej ilości materialu.
Cytując z innej strony
"Rosin jest w postaci stałej żywicy, którą uzyskuje się poprzez poddanie suszu wysokiemu ciśnieniu i temperaturze w celu odparowania lotnych, ciekłych terpenów. Terpeny są także korzystne dla zdrowia, więc jest to metoda dla osób, którym nie zależy na pozyskaniu ekstraktu o pełnym spektrum substancji, a chcących uzyskać silny psychoaktywnie ekstrakt"

Chyba trzeba będzie zastosować obydwie metody, porobić olej, czopki i przypie****ic z każdej strony.
 

ergiet

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2015
Postów
42
Buchów
4
Zwykła prasa taka jak na warsztatach używana o nacisku 6ton kosztuje niewiele bo około 300zl, tylko ciekaw jestem ile byłoby roboty przy przerobie większej ilości materialu.
ja byłbym w stanie na na mojej prasie(12ton) przerowbić wyżej wymienione 0,5-1kg w 2 dni.

W moim odczuciu, dla osoby która dopiero zaczyna przygode z ekstrakcjami to właśnie rosin byłby najlepszy.
Nie potrzeba za dużo inwestować w ekwipunek jak przy BHO(system do ekstrackji30-1000€ + komora/kuchenka próżniowa 200€+) czy do ekstrakcji etanolem(systemy do odparowania etanolu 1200€+) margines błędu jest też sporo większy. Moje pierwsze eksperymenty z uzyciem rozpuszczalników nie był zbyt udane i często cały materiał londował w koszu. Z wyciskaniem jest o tyle lepiej że można testować małe partie przed rozpoczęciem całego procesu więc i ewentualna strata materiału jest mniejsza.

to opisz KAZDA inna metode,pewnie beda zainteresowani ..bo inaczej to pustoslowie
Większość jest opisana na tym forum a opcja szukaj nie boli. Jest nawet przeznaczone ku temu subforum, wystarczy wejść i przejżeć przyklejone tematy
 
Ostatnia edycja:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Panowie ale czy na pewno nadal mowa jest o medycznych produktach czy raczej chodzi o działanie psychoaktywne? Temat jest o RSO a tymczasem najczęściej przewija sie bho i np. odparowywanie terpenów. Nie zrozumcie mnie źle - dobrze dowiedzieć się czegoś nowego i jest to interesujące ale z tego co zrozumiałem, metody opisane przez ergieta dotyczą ekstraktów do celów rekreacyjnych raczej. Jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu. Macie wiedzę to podzielcie się nią zgodnie z nazwą tematu - w zakresie wytwarzania RSO. Oczywiście jeśli chcecie ;)
 

Kendzior90

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2015
Postów
318
Buchów
0
Na dwoje babka wróżyła, z jeden strony np przy ROSIN nie używamy rozpuszczalnika, więc to plus że strony medycznej, z drugiej pracujemy na wysokich temperaturach co może doprowadzić do degradacji wielu związków na których nam w procesie leczniczym zależy.
Znowu przy RSO i zastosowaniu spirytusu możemy pracować na temp 80 stopni więc teorytcznie jestesmy bardziej spokojni, zostaje odpowiednie odparowanie rozpuszczalnika.
Pewnie idealne byłoby zastosowanie jakiegoś reaktora czy też jakiejs metody która pozwala pracować na niskich temperaturach, ale to raczej nie dla nas zwykłych śmiertelników.
To tylko moje zdanie, osoby która dopiero zdobywa wiedzę na temat ekstrakcji właściwości leczniczych konopii.
Wydaje mi się że w domowych warunkach najlepsze będzie zastosowanie metody rso ze spirytusem jako rozpuszczalnikiem i mega dobre odparowanie, dlatego też zastanawia mnie skuteczność tego urządzenia Cannolator.
Dyzma, Stal.in i reszta paki, poza tematem ekstrakcji, macie możliwość sprawdzić, czy tez może posiadacie wiedzę jak olej rso wpływa na ciśnienie tętnicze, zauważyliście znaczny skok czy też spadek?
 

DeepFriedFriendz

Well-known member
Rejestracja
Lut 20, 2017
Postów
47
Buchów
22
Jezeli do konsumpcji medycznej sam olej nierozcieńczony to tylko rso, feco czy jakkolwiek chcecie to nazywać. Rosin lub bho tylko do palenia, chyba ze jakieś capsy z olejem kokosowym ale to raczej bardziej rekreacyjnie. Problem ciagle w tym nieszczęsnym rozpuszczalniku a ja w zasadzie nie widzę problemu bo różnica ceny miedzi ISO a spirytusem nie jest aż tak kolosalna. A jak jeszcze słyszę Medical grade ISO to juz wogole śmiać mi sie chce lol co ma wspólnego medical grade z food grade. ISO nie jest do spojrzywania koniec i kropka. Tak jak Stalin napisał czasy sie zmieniaja i wiedza sie zmienia trzeba iść do przodu. Butan tez nie jest do spożycia ale Stalin trzyma swoje olejki w próżni kilkadziesiąt godzin żeby go dobrze odparować...
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Wszystko ładnie i pięknie tu opisujecie Panowie i cześć Wam za to i chwała...tylko jak już było wspomniane wcześniej sprawa dotyczy rozpuszczalnika/iso...jak zwał tak zwał o jakości czda...jaka to jest jakość -zapraszam do wiki...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czystość_substancji
A całe gdybanie o procesach,kwotach i tak dalej-no cóż to jest prosta sprawa indywidualnego podejścia jak i portfela.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Czystość samego rozpuszczalnika to jedno, a czystość produktu końcowego drugie. Przy założeniu że taki olej wytwarzany jest w warunkach domowych, bezpiecznie jest przyjąć że istnieje prawdopodobieństwo że nie zostanie odparowane 100% rozpuszczalnika. A to już robi różnicę. Porównując, wolałbym się jednak napić spirytusu niż IPA cz.d.a. Zwłaszcza jak ktoś jest chory i w takim oleju upatruje swojej szansy na zdrowie. Różnica w cenie tych dwóch alkoholi jest w porównaniu do wartości suszu odpowiedniej jakości potrzebnego do produkcji oleju tak nieduża, że ja bym na tym nie oszczędzał.
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Tu nie chodzi o sam rozpuszczalnik jako taki ale o substancje w nim rozpuszczone których temperatura wrzenia jest wyższa niż temperatura wrzenia rozpuszczalnika. Czyli o całe dziadostwo które zostaje w garze po odparowaniu np IPA.
Jak komuś się nudzi to może zrobić doświadczenie, potrzebna kolba laboratoryjna i np 500ml IPA.
Czystą (!) kolbę zalewamy ipa i powoli odparowujemy rozpuszczalnik. Jeżeli po odparowaniu całości ipa ścianki są czyste to .. jest dobrze.
Jeżeli na ściankac coś zostało to ... zależy co tam zostało :spalony:

---------------------
IPA o czystości 99% , czyli w 5 litarch rozpuczalnika (teoretycznie) może być do ~50ml(gram) zanieczyszczeń ... to już nie tak mało. Przy czystości 99.9% zostaje margines 5ml(gram)
 
Ostatnia edycja:

ergiet

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2015
Postów
42
Buchów
4
Panowie ale czy na pewno nadal mowa jest o medycznych produktach czy raczej chodzi o działanie psychoaktywne? Temat jest o RSO a tymczasem najczęściej przewija sie bho i np. odparowywanie terpenów. Nie zrozumcie mnie źle - dobrze dowiedzieć się czegoś nowego i jest to interesujące ale z tego co zrozumiałem, metody opisane przez ergieta dotyczą ekstraktów do celów rekreacyjnych raczej. Jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu. Macie wiedzę to podzielcie się nią zgodnie z nazwą tematu - w zakresie wytwarzania RSO. Oczywiście jeśli chcecie ;)
te ekstrakty rekreacyjne to takie same kannabinoidy jak te w rso tylko dekarboksylować i nadaje się do przyjęcia doustnie/smarowania na skórę . A jeżeli ktoś potrzebuje konkretnych kannabinoidów to te produkty można jeszcze rozdzielić na poszczególne substancje przy pomocy destylacji lub kolumny chromatograficznej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół