nasiona marihuany

Mój dzisiejszy olejek (DIY RSO)

Wyszukiwarka Forumowa:
P

PolnaMiedza

Guest
Mój dziadek także stosuję olej RSO i bóle ustały. Stosowanie rekreacyjne jest jak extra, ale zastosowanie medyczne dopiero pokazuje potencjał tej rośliny.
 

Buchaj Ziom

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2012
Postów
240
Buchów
1
nie wiem czy jest to dobry sprzet do takich rzeczy ale mierzylem % izopropanolu alkomierzem i wynik wyszedł 74% . cały czas sie dziwilem czemu go tak malo wychodzi w porownaniu do poprzednich produkcji i chyba znalazłem przyczyne. jesli wala w chu*a z benzyna to czemu by nie z iso ? :)
 

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
Bardzo lepka jest taka 'maść', trudno ją odmyć z ciała?

Maść składa się przede wszystkim z masła kokosowego i taka też ma konsystencję. Nie stosowałam to się nie wypowiem czy i jak mocno brudzi. Kolega jako krem do rąk stosował to chyba wsiaka całkowicie.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Trochę ostygł temat więc.Kolejne 2 litry czekają na przerobienie.Chyba w przyszłym tygodniu się za to wezmę...


W większości z odpadów i popcornu.
 

Rajski żniwiarz

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2019
Postów
325
Buchów
1,471
Odznaki
7
Siema

Zacząłem zagłębiać się w temat wytwarzania oleju z konopi i jego właściwości leczniczych lecz w mojej głowie jest dużo nie jasności, jak byście mi odpowiedzieli na kilka pytań byłbym wdzięczny.

Dzisiaj czytałem post że większość odmian MJ ma przypisane lecznicze działanie, po jej zapaleniu np pomaga na ból głowy a inna na bol pleców czy kręgosłupa, po czym kilka postów niżej ktoś się wypowiada że to nie jest prawda. Z tego co wyczytałem w innych postach to podstawowym "leczniczym" związkiem chemicznym w MJ ( tak to nazwijmy ) jest CBD. Czyli jeśli wyhoduję odmianę z duża zawartością CBD i uzyskam z niej olej konopny,rozpuszczę w oleju kokosowym w odpowiednich proporcjach i wypije kropelkę to czy pomoże to np w bólu pleców ? Ale też skutkiem ubocznym będzie za***ka przez to że w olejku nadal będzie THC ? Da się oddzielić thc z uzyskanego oleju tak żeby działał on tylko przeciwbólowo ? Mam do dyspozycji krzak Northern Light z którego mógłbym uzyskać olej ale jeszcze nie wiem czy mi on potrzebny jeśli przy każdorazowym dawkowaniu miałbym chodzić spizgany. Ew jaka odmiana nadawałaby się na taki olej ?
odpowiadajcie bez wyśmiewania się z mojej niewiedzy proszę.
 

WildHemp

New member
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
1
Buchów
0
Mogę Ci podpowiedzieć że możesz legalnie w Polsce zakupić BIO masę konopną od rolnika który uprawia konopie włókniste i z niej zrobić sobie ekstrakt, tym bardziej jeżeli nie chcesz aby w ekstrakcie było wysokie stężenie THC taki susz od rolnika będzie miał THC nie wyżej jak 0,2%

a wyizolowanie THC Z ekstraktu w domowych warunkach chyba nie możliwe.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Dzisiaj czytałem post że większość odmian MJ ma przypisane lecznicze działanie, po jej zapaleniu np pomaga na ból głowy a inna na bol pleców czy kręgosłupa, po czym kilka postów niżej ktoś się wypowiada że to nie jest prawda. Z tego co wyczytałem w innych postach to podstawowym "leczniczym" związkiem chemicznym w MJ ( tak to nazwijmy ) jest CBD.

Nie do końca bym się zgodził z tym twierdzeniem. Po za tym, bardziej przeciwbólowe działanie ma THC niż CBD. Z resztą temat jest bardziej zawiły bo medyczne działanie konopi nie ogranicza się do samych kannabinoidów. Wątpię żeby podany doustnie ekstrakt z CBD pomógł na ból pleców. Bardziej celował bym w maść z THC tudzież full spectrum. Powinna działać przeciwbólowo bez efektu psychoaktywnego. Mam w planach zrobić taką maść dla siebie więc w przyszłości podzielę się opinią co do działania.
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Siema, poleci ktoś jakieś odmiany warte sadzenia pod olej rso? Walcze z nowotworem i coś by się przydało zastosować.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Dawaj wszystkiego po trochu.Spektrum działania będzie szersze.
 
P

pozytyw

Guest
mega w ch*j, moze pozbieram trymy i sie z tego zrobi bo przytopasy oblane w lukierkach, dyzma mega poradnik , pozdr.

---------- Post Zaktualizowany 01:40 ---------- Data pierwszego postu 01:39 ----------

Siema, poleci ktoś jakieś odmiany warte sadzenia pod olej rso? Walcze z nowotworem i coś by się przydało zastosować.

natychmiast leć do apteki doktora niech da recepte jak cie stac i
natychmiast kiełkuj obojetnie co co marihuaną jest i wsadzaj do doniczek
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Dawaj wszystkiego po trochu.Spektrum działania będzie szersze.

Mam malutkie pytanko. Wstępnie zrobione 7g RSO za pomocą spirytusu. Lecz najwyższa temperatura w jakiej utrzymywałem olej była w granicach 90*C. Czy w przypadku jeśli nie zaszedł proces dekarboksylacji mogę go zrobić po wszystkim? Opróżnić olej ze strzykawek, wymieszać z olejem kokosowym i całość do piekarnika, żeby mikstura osiągnęła te 110*C przez godzinę? Jest sens? Dużo mocniejsze będzie? Wziąłem co dwie godziny 3 kropelki wielkości ryżu i jakoś nie wyczesało. Robione tylko z topów.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Nie ma sensu wygrzewać tego ponownie,a szczególnie po wymieszaniu z kokosowym.
 

Ayahuaska

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2020
Postów
1,274
Buchów
3,979
Też spróbowałem zrobić RSO, udało sie. Niestety mam słaba tolerancję więc stężenie 1;20 mnie poskladało tak że nie mogłem rano wstać, a przyjąłem kapsułkę o 22. Dałem na próbę koledze kapsułke 1;10 co może więcej przyjąć i jego również na pół dnia potargało :D moc okrutna...



 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
No trzeba uważać...i tolerka rośnie ostro.Po tym już zielsko to nie zielsko...ot trawka.Więc jeżeli dla przyjemności to radzę się zastanowić bo do stanu wyjściowego się wraca ciężko,a zbakać się ziołem potem trudno.
ps.ładny olej
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół