nasiona marihuany

Mój dzisiejszy olejek (DIY RSO)

Wyszukiwarka Forumowa:

Guadix

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2014
Postów
147
Buchów
0
A ja bym chciał tylko zapytać, czy izopropanol to jakiś specjalny "spożywczy" występuje, czy po prostu pierwszy lepszy najwyższej czystości z allegro się nadaje?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Najlepiej jak czystość jest CDA-czysty do analizy-czystość lab.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Nie wiem czy dobrze kumam
Wziąłeś 20g suszu, 0,6L izopropanolu, wymieszałeś wrzuciłeś do garnka do gotowania ryżu ( Jaka temp ? ) gotowałeś parę minut, przelałeś przez filtr do kawy i potem znów gotowałeś ?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Bierzesz materiał,moczysz,odsączasz,gotujesz -masz.Prościej się nie da.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Czyli parę minut moczenia w izopronolu wystarczy żeby wydobyć wszystko co "dobre" z suszu ? Muszę spróbować :)
 

Guadix

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2014
Postów
147
Buchów
0
Wiadomo, że im staranniej wymoczysz materiał tym więcej dobrego wyciągniesz, tak na hypcika to nie wiem, czy nie będziesz miał strat, wejdź sobie w topic łzy fenixa by Rick Simpson i tam jest to wszystko fajnie prosto opisane, no i odparowywanie w odpowiedniej temperaturze, ja jeszcze nie robiłem ale stawiam, że ok. 120 stopni celsjusza było by w miarę ok, by odparował rozpuszczalnik a nie thc, jak pieprzę to poprawcie mnie śmiało, bo wywód oparty tylko na tym, co przyswoiłem z literek, a co mi szkodzi napisać, jak koledze sie nie chce czytać tyle. Jak przegrzejesz to ulotnisz wszystko, co dobre.
 
P

pozitiv

Guest
kuchenka elektryczna, okna otwarte na osciez + max ssanie okapu i jakos by dalo rade. widze bio-eko-vegan-super-hiper-biper olej kokosowy (;
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
Zwykłego rozpuszczalnika mogę użyć?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Nie może być zwykły.Izopropanol i to jak najczystszy.Pamiętaj,że to czego nie odparujesz zostanie w oleju-a tego byś nie chciał.
 

Guadix

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2014
Postów
147
Buchów
0
No także zabrałem się za ten cały olej, bo temat już mi żyć nie dawał, waziąłem odważyłem 6,5g najlepszego White Widow, jako rozpuszczalnika użyłem spirytus zwykły spożywczy i co mi na to powiecie, bo mi się wydaje ze zamiast oleju to plastelina mi wyszła. Poniżej dwie fotki z tego co mi wyszło zaraz po odparowaniu alko, ale teraz jeszcze to wrzuciłem na parę i zobaczymy czy jakaś aktywność jeszcze się zrobi.

Ogólnie czas/trudność - dla idioty nawet.


resztka w garnku
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Piękny olej, gratuluję. Taki wygląd świadczy o wysokiej jakości, w końcu zrobiony z najlepszych topów.
Jeszcze jedno - szkoda spirytusu, ja używam izopropanolu. 10 zł / litr i łatwiej odparować, bo nie ma tych 5% wody.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Mówię poważnie.
Ja robię głównie z odpadów i różnica jest spora - już sam kolor, wpadający trochę w zieleń, o tym świadczy.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,842
Odznaki
5
Wygląda jak byś w zbyt dużej temperaturze go odparowywał i się przypalił trochę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół