nasiona marihuany

mój LR.... nic nie widać :(

Wyszukiwarka Forumowa:
T

TigeRM

Guest
Wiem, że w przyrodzie trzeba się uzbroić w cierpliwość ale ta mi się powoli kończy. Zrobiłem (tak mi się wydaje) mały błąd. Zasadziłem w donicy mojego LR w glebie na której jest napisane pH 5,5 - 6,5. Nie wiem ile w danym momencie jest. Pozatym nie dałem nasionek na watkę tylko od razu włożyłem je do gleby na głębokość ok. 3 cm. zrobiłem to 20 ( dzisiaj jest 23 ) i nadal nic nie widać. Martwi mnie to bo z tego co czytałem to LR po 24 godzinach od posadzenia powinien już się pokazać. A może jhestem w błędzie?. Prosze o podpowiedzi.
 
D

delete

Guest
O jejku ; d tu chodzi że o 24H do 2-3 tygodni nasionka na wacie powinny wykiełkować! ;d a nie mieeć łodygę...
pH powino byc 6-7, kupiłęm ziemę dla ilaków? ; d Nasionak niezaczel y na epownoe keiłkować, mozesz je spokojnie wykopać (ale sotroznie!). Najelpiej miejsce z nasionkiem wyjmi z ziemia i oplucz letnia woda. Poluz na wacie na steropianowej misce bo ona się zimna nie robi jak szklo, i najlepiej na vide/satelitę czy cos (Ja tak robię, pod łuzkiem mama stare video). Jak keiłek ma 0,5-1cm ot dopiero do ziemi. Do ziemi dosyp dolomitu (albo ukradni w szkoel kredę i ją tam skrusz) i podlej. pH się zwiękrzy. Keiłki sadz obojetnie którą stroną do góry, ale podobno lepiej kiełkeim w dól.
 
T

TigeRM

Guest
cóż....szkolne czasy mam daaaaaawno za sobą tak więc z kredą będzie problem :). Ale miałbym prośbę byście pisali pełnymi zdaniami, bo momentami naprawdę nie rozumiem co do mnie mówicie :). Przed momentem jak podlałem doniczkę wypłynęło jedno z ziarenek i już ma ogonek :). Więc może się okazać że nie będzie tak źle jak sądziłem :).

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 
G

Green

Guest
ja cy wy jestescie panikarze naczytacoe sie glupot w stylu ze jak po 24 godzinac hnie wykiekuej to nic nie bedzie

TigeRM, nasionko jezeli wlozyles odrazu do gleby wyjdzcie nieco puzniej jak te namoczone czy skiekowane na wacikach itp. czekaj cierpliwie pestki maja do tygodnia czasu gdy po tym okresie nic sie nie dzieje mozna zaczac sie przejmowac, glebe masz w miare ok, napewno to nie jej wina

jeszcze raz powtarzam badz cierpliwy. Pamietaj cierpliwosc to najwazniesza cecha growera, tyczy sie to zarowno startu jak konca uprawy
 

hbsh

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2006
Postów
659
Buchów
2
Trzeba najpierw troche poczytac o hodowli a dopero pozniej ja zaczynac! Nasionka powinny spokojnie wykielkowac i wyjsc! Badz cierpliwy! Ja tez mam LR! Jak dalem na waciki to pierwsze nasionko peklo po 30 h a ostatnie po 5 dniach!! Jak wsadzalem do ziemi to kielek mial 2mm! I musialem czekac 2 dni az wyjdzie! I nie podlewaj tak intensywnie bo ci zgnija! Malymi kropelkami co 6 h i powinno byc dobrze ;]
 
T

TigeRM

Guest
to normalka dla laika że panikuje :). Ale zrobię jak uważacie - będę czekał cierpliwie.
 
P

pxr

Guest
hbsh napisał:
Trzeba najpierw troche poczytac o hodowli a dopero pozniej ja zaczynac!
Bardzo słuszna uwaga przyznam, ale tu mowa o uprawie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół